3 شاسی بلند برتر از نگاه “تاپ گیر” که می توانید بخرید

شاسی بلند
ب

داچیا داستر در بین بهترین SUV های دنیا!

در چند سال اخیر با گسترس SUV ها و گرایش مردم به این گونه خودروهای چند منظوره، چشم انداز جدیدی در دنیای خودرو در حال شکل گرفتن است. قطعا طرفداران و مخالفان این گونه خودروها، نمی توانند منکر افزایش روزافزون شاسی بلند ها در خیابان ها شوند. به تبع این تغییر نگرش، امروزه تقریبا همه خودروسازان، از شرکت های مردمی با محصولات ارزان قیمت گرفته تا شرکت های معتبر و خاصی نظیر لامبورگینی و مزراتی، حداقل یک مدل SUV در سبد محصولات خود دارند.

مجله “تاپ گیر” در شماره سپتامبر 2014 خود، در طی گزارشی به بررسی 3 تن از بهترین SUVهای قابل خرید پرداخته است. نکته جالب توجه در این گزارش، حضور داچیا داستر در بین یکی از این کاندیداهاست تا نشان دهد خودروهای ارزان قیمت نیز می توانند بهترین باشند !

 

شاسی بلند

  1. داچیا داستر:

هیچ کدام به اندازه داچیا داستر ارزان نیستند. این خودرو با وجود اینکه با قیمت ارزانش شما را مجبور به تجدید نظر در اولویت هایتان خواهد کرد، با این حال خودروی ارزنده ای به حساب می آید.

در هر صورت اگر به یک SUV تنومند با سیستم تمام چرخ متحرک (AWD) و عملکرد مناسب نیاز دارید، ارزان تر از داچیا داستر گیرتان نمی آید. موقعیت بالای صندلی ، موتورهای مناسب، اتاق کافی برای بچه ها و خانواده،و دیگر هیچ(!) تمام آن چیزی است که داچیا داستر دارد و بسیاری از خریداران تمام انتظاراتشان از یک SUV نیز همین قدر است.

داستر ششمین خودرو داچیای کشور رومانی به حساب می آید که آرمان های بین المللی زیادی را در سر می پروراند. شراکت این شرکت 10 ساله و نوپا با رنوی فرانسه، کاهش هزینه های تولید را به دنبال داشته است. ناگفته نماند که داستر با جذابیتی نسبی، ارائه فضای بسیار زیاد در کابین، استهلاک کم و هزینه های نگهداری مناسب، در سال 2013 توسط سایت CarBuyer.co.uk به عنوان خودروی سال معرفی شده بود.

 

شاسی بلند

  1. پورشه ماکان:

اما دنیای SUVها بسیار وسیع تر است و پورشه ماکان نشان می دهد که دنیای شاسی بلند ها چقدر می تواند جذاب و انعطاف پذیر باشد.

پورشه ماکان شاسی بلند بزرگی نیست اما در سمت گران قیمت قرار می گیرد. آنچه پورشه را متمایز می کند، دینامیک رانندگی فوق العادهی این خودروساز آلمانی است که به شاسی بلندهای این شرکت نیز سرایت کرده است. در واقع این خودرو بیش از قابلیت های آفرودی، لذت رانندگی را به راننده هدیه می دهد. اگر شما نیاز به یک شاسی بلند اسپورت و جمع و جور با پنج صندلی، و قابلیت های آفرودی حداقلی نیاز دارید، پورشه ماکان می تواند انتخاب مناسبی باشد.

شاسی بلند

  1. رنجرور:

اما اگر اولویت شما شاسی بلندی است که ضمن قابلیت های خارج جاده ای فوق العاده، نهایت لوکس بودن و راحتی را به شما هدیه دهد، هنوز هم رنجرور فول سایز می تواند پادشاهی کند.

رنجرور از سال 1970 جهان را شگفت زده کرده است و هنوز هم می توان آن را به عنوان بهترین شاسی بلند در دنیا نامید. افتخاری که کمتر شاسی بلندی به آن دست پیدا خواهد کرد. این خودروی خاص قطعا لوکس ترین شاسی بلندی خواهد بود که از قابلیت های آفرودی بی نظیری برخوردار است. قطعا اگر قابلیت های خارج جاده ای این خودرو، بیشتر از قابلیت های راحتی و دینامیکی آن نباشد، قطعا کمتر نخواهد بود!

 

فردین محمدسور

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *