10حضور به یادماندنی ماسل کارهای آمریکایی در بهترین فیلم ها

ماسل کارهای آمریکایی
ب

10 حضور به یادماندنی ماسل کارهای آمریکایی در بهترین فیلم های سینمایی

خودروهای عضلانی آمریکا به دلایل مختلف در بسیاری از فیلم های هالیوودی مورد استفاده قرار گرفته اند. از جمله توانایی آنها، زاییدن روح سرسختی در یک شخصیت و کمک به شخصیت اصلی فیلم است. علاوه بر شخصیت های سر سخت و سرشناس، داشتن یک ماشین عضلانی آمریکایی در فیلم هرگز کمتر از انتخاب بازیگر نیست. در اینجا لیستی از بهترین اتومبیل های عضلانی که حضوری خاطره انگیز در فیلم ها داشتند را از نگاه “کارتور” به شما معرفی می کنیم:

 

ماسل کارهای آمریکایی 

1- داج چارجر مدل 1969 در فیلم  “The Dukes of Hazzard”

یک ماشین شناخته شده برای همه نسل ها!. در این فیلم پرش های دیوانه وار توسط Dodge Charger مدل 1969 به تصویر کشیده شد است. در مجموع 320 داج چارجر در جریان فیلمبرداری استفاده شدند که تنها حدود 17 عدد از آنها سالم باقی ماندند. گفتنی است که در هنگام ضبط صحنه های پرش، 450 کیلوگرم کیسه های شن و ماسه را در بدنه خودرو جاسازی می کردند تا مانع از آن شوند که اتومبیل ها از بین بروند و آسیب کمتری ببینند.

 ماسل کارهای آمریکایی

2- فورد موستانگ  Fastback Eleanor مدل 1967 در فیلم  ” Gone in 60 Seconds “سال 2000

اکثر مردم Eleanor را به عنوان یک Shelby Mustang GT500 می شناسند که در فیلم مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، ماشین مورد استفاده در حقیقت یک فورد موستانگ فست بک مدل 1967 سفارشی بود تا شبیه به یک GT500 به نظر برسد. تیون و سفارشی سازی این فورد توسط استیو استنفورد صورت گرفته بود.

 

ماسل کارهای آمریکایی

3- فورد موستانگ  Sportsroof مدل  1971در فیلم  ” Gone in 60 Seconds ” اصلی (سال 1974)

این Eleanor اصلی بود، یک فورد موستانگ  Sportsroof مدل 1971 با بدنه و ظاهر مدل 1973. این تنها ماشینی است که تا کنون اعتبار STAR را در یک فیلم دریافت کرده است. دو اتومبیل در طول فیلمبرداری مورد استفاده قرار گرفتند که هر کدام حداقل به 250 ساعت نیاز داشتند تا تغییراتی بر روی ضربه گیرهای جلویی انجام دهند و آن ها را با مدل 1973 تعویض کنند.

 

ماسل کارهای آمریکایی

4- فورد موستانگ  Mach 1مدل 1972 در  ” Death Proof “

در این فیلم، آنها از موستانگ Grand استفاده کردند که مقداری طویل تر از موستانگ اصلی در آن سال بود. در این فیلم آنها با دقت یک طرح رنگی را روی موستانگ اجرا کردند که به نوعی شناسه این خودرو در این فیلم به حساب می آید.

ماسل کارهای آمریکایی

5- داج چلنجرR/T 440 Magnum مدل 1970 در “Vanishing Point “

در این فیلم، شخصیت اصلی باید یک داج چلنجرR / T 440  Magnum مدل 1970 سفید رنگ را در یک زمان مشخص به سان فرانسیسکو برساند. اتومبیل های کرایسلر نیز به طور قابل توجهی در این فیلم مورد استفاده قرار گرفتند. اما خودروی اصلی همان داج چلنجر سفید رنگی بود که به سیستم تعلیق و اسب بخارش می نازیدند. در مجموع پنج چلنجر به رنگ سفید آلپ به تیم تولید برای فیلمبرداری تحویل داده شده بود که همه آنها توسط Max Balchowsky آماده شده بودند. این شخص در فیلم Bullitt نیز کار آماده سازی موستانگ ها و چارجرهای فیلم را برعهده داشت.

 

ماسل کارهای آمریکایی

6- فورد موستانگ Fastback مدل 1968 در  “Bullitt “

احتمالا معروف ترین فیلم موستانگ با صحنه های اکشن زیاد همین فیلم است که یک داج چارجر نیز در آن ایفای نقش کرده است. استیو مک کوئین شخصیت اصلی این فیلم این صحنه های اکشن را در پشت این فورد موستانگ رقم زده است. این فیلم درنهایت محبوبیت زیادی را برای نسخه ای ویژه از فورد Mustang GT به ارمغان آورد که بعد ها به نام Bullitt شناخته شد.

 

ماسل کارهای آمریکایی

7- داج چارجرR/T  مدل1970  در سری فیلم های “Fast & Furious “

این همان خودروی اصلی است که توسط Dominic Toretto شخصیت اصلی فیلم رانده می شد. عوامل این فیلم قدرت این خودرو را به حدود 900 اسب بخار رسانده بودند و در تمامی سری های فیلم مورد اصلاح و بازنگری قرار می گرفت. در قسمت ششم این فیلم از یک چارجر Daytona استفاده کردند.

ماسل کارهای آمریکایی

8- داج چارجرR/T  مدل  1969در “Drive Angry “

خودروی اصلی این فیلم با بازیگری نیکلاس کیج و مجهز به یک موتور  440 مورد استفاده قرار می گرفت. چارجرهای 1969 دارای لچکی های جلو (پنجره مثلثی جلو) بودند، اما احتمالا مدل استفاده شده در فیلم مورد تغییر قرار گرفته بود و لچکی های جلو را حذف کرده بودند تا پنجره بغل یک تکه به نظر بیاید. در کل سه دستگاه داج چارجر در فیلم مورد استفاده قرار گرفت.

 

ماسل کارهای آمریکایی

9- شورولت Chevelle  مدل  1971در “Faster”

ماشین مورد استفاده در این فیلم یک شول (Chevelle) مدل 1971 با نمای جلو شبیه به مدل 1970 بود که با مدل “SS” اشتباه گرفته می شد. بازیگر اصلی این فیلم Dwayne Johnson ملقب به “راک” رانندگی این خودرو را بر عهده داشت.

 

ماسل کارهای آمریکایی

10- فورد Gran Torino مدل1972  در “Gran Torino”

خودروی مورد استفاده در این فیلم یک فوردGran Torino اسپورت مدل 1972 بود که با هود یک پارچه کاپوت، چرخ های مگنوم500 و سایر جزئیات منحصر به فرد به آسانی قابل شناسایی بود. فورد تعداد 496645 دستگاه Gran Torino تولید کرد. با این حال تنها 92033 دستگاه از آنها مدل Sport بودند.

نوشته: فردین محمدسور

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *