با ۵ شاخصه مهم در طراحی جزییات خودرو آشنا شوید

طراحی جزییات خودرو
ب

۵ شاخصه مهم در طراحی جزییات خودرو

به گزارش کارتور، یکی از مهم ترین مسائل در فروش و عرضه یک خودرو، طراحی پیکره آن است. اگر بخواهیم به طراحی اتومبیل ها یک نگاه کلی داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که طراحان صنعتی فعال در این بخش، طراحی یک اتومبیل را به دو بخش تقسیم می کنند، یکی طراحی پیکره و بدنه کلی و دیگری طراحی جزئیات.

برخلاف تصور بسیاری از مردم، تفاوت در طراحی جزئیات است که می تواند از لحاظ بصری یک اتومبیل را متفاوت و زیبا نشان دهد؛ زیرا زمانی که به پیکره و ساختار کلی اتومبیل ها نگاه می اندازیم متوجه خواهیم شد در هر سگمنت تقریباً فقط چند فرم کلی برای طراحی پیکره خودرو داریم و نمی توان زیبایی و جذابیت یک اتومبیل را بر اساس ساختار و فرم کلی پیکره آن سنجید. بر اساس نظر طراحان صنعتی فعال در حوزه طراحی خودرو ۵ شاخصه در خودرو ها، بیشترین تأثیر را در روند و نتیجه طراحی یک خودرو دارند؛ در این مقاله کوتاه به صورت مختصر این ۵ جزء را بررسی می کنیم.

 

جلوپنجره خودروها

جلوپنجره یک اتومبیل می تواند یک شاخصه اصلی طراحی آن باشد و مختصری از فرم و شکل کلی بدنه به ما ارائه دهد. جلوپنجره در بین دو چراغ جلو خودرو قرار دارد؛ از همین رو می تواند حالت کلی اتومبیل را به ما نشان دهد. در زبان طراحی حسی، زمانی که جلو پنجره خودرو پترن یا همان الگوی عمودی داشته باشد، در واقع طراح قصد داشته است اقتدار و غرور خاص اتومبیل را به نمایش بگذارد.

از همین رو شما با بررسی طراحی جلو خودروهای بورگوارد BX7 و بورگوارد BX5 ، می توانید متوجه شوید که با یک اتومبیل قدرتمند و اصیل مواجه شده اید. این اصول طراحی حسی برای الگو های دیگر نیز صدق می کند؛ به عنوان مثال در خودرو بورگوارد BX7 TS شاهد جلوپنجره مشبک هستیم که در واقع نشان دهنده سرعت و هیجان این اتومبیل زیبا می باشد؛ البته مشبک بودن جلوپنجره اشاره ای هم به کات های الماس دارد که بازگو کننده لوکس بودن خودرو و یاد آور لوگوی بورگوارد می باشد.

طراحی رینگ چرخ ها

رینگ چرخ ها یکی از مهم ترین اجزایی به شمار می رود که طراحان در زمان طراحی یک اتومبیل به آن ها توجه بسیاری دارند. اصول طراحی رینگ ها بسیار متفاوت است و معمولاً بر اساس سلیقه فردی مردم جوامع مختلف و کاربران هدف طراحی می شوند.

چراغ های جلو

چراغ های جلو یک خودرو می تواند بیان گر حالت بصری اتومبیل باشد؛ به طور کلی چراغ ها هرچه کشیده تر باشند، فرم تهاجمی تری به طراحی کلی خودرو القا می کنند. از همین رو می توان تأثیر آن ها را هماهنگ با جلوپنجره اتومبیل ها بسیار عمده دانست. همچنین طراحی بخشی از سپر که چراغ های مه شکن جلو را در بر می گیرد، معمولاً در هماهنگی کامل با چراغ های اصلی انجام می گیرد به نحوی که کامل کننده طرح چراغهای اصلی بوده و به همراه جلوپنجره، مجموعه واحد و منسجمی را تشکیل دهند.

خطوط روی بدنه

طراحی خطوط بدنه را می توانیم یکی از مهم ترین اصول طراحی صنعتی در حوزه طراحی بدنه خودروها بدانیم. با اینکه خطوط روی بدنه شاید به صورت مستقل جلب توجه نکنند، اما در نتیجه نهایی تأثیر بسزایی دارند و از طرفی نیز طراحی مهندسی شده ی خطوط بدنه کمک بسیاری به ایرودینامیک خودرو می کند. خطوط روی بدنه می توانند مسیر چشم بیننده را مشخص کنند و در واقع به نوعی حرکت بصری افراد را شکل دهند.

اگزوز ها

شاید در گذشته به طراحی ظاهر سراگزوز ها توجه چندانی نمی شد؛ اما امروزه با گسترش تنوع مواد و علوم مختلف در صنعت خودرو، طراحان صنعتی فعال در این حوزه بیش از پیش می توانند به اجزایی همچون اگزوز ها توجه کنند. فرم و شکل اگزوز ها می تواند بیانگر قدرت و توان خودرو مورد نظر باشند.

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *