۳۰ خودروی برقی که تا ۲۰۲۵ عرضه خواهند شد

ریماک C Two
ب

دهه ی رعد و برق ها!

به گزارش کارتور و به نقل از businessinsider.com، درحالیکه “خودروهای برقی” درصد بسیار کمی از خودروهای سراسر جهان را تشکیل می‌دهند، شرکت‌های خودروسازی سرمایه‌گذاری‌های چشم‌گیری در این صنعت کرده‌اند.

همانطور که دولت‌ها در پی افزایش استانداردهای گازهای آلاینده هستند، شرکت‌های خودروسازی سنتی نیز در آینده‌ای نزدیک نقش مهمی را در تولید “خودروهای الکتریکی” ایفا خواهند کرد.

حال انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۵ میلادی، شاهد تولید ۳۰ خودرو الکتریکی باشیم.

۱“تایکان پورشه” (Porsche Taycan)

شرکت خودروسازی “پورشه” (Porsche) قصد دارد که تولید خودرو الکتریکی خود با عنوان “تایکان” را در سال ۲۰۱۹ آغاز کند.

قیمت این خودرو حدودا ۷۵ هزار دلار برآورد شده است. پورشه اعلام کرد که این خودرو در هر بار شارژ قادر به طی مسافت حدود ۳۰۰ مایل است.

این خودرو ۶۰۰ اسب بخاری قادر است در کمتر از ۳.۵ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل(۱۰۰ کیلومتر) بر ساعت برساند.

 

خودروی برقی

۲“فولکس‌واگن آی.دی. بیزز”((Volkswagen I.D. Buzz

شرکت فولکس با تولید این خودرو، یک ون تولید کرده است که در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد شد.

این خودرو در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. این خودرو صندلی‌هایی دارد که قابلیت چرخش و حرکت دارند. صاحب صندلی قادر خواهد بود صندلی را خودش تنظیم کند.

 

خودروی برقی

۳– “فولکس واگن آی‌دی کروز( Volkswagen I.D. Crozz )”

فولکس آی‌دی کروز” در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. این خودرو دو موتور خواهد داشت و موتور آن ۳۰۲ اسب بخار قدرت خواهد داشت. این خودرو با هر بار شارژ قادر خواهد بود مسافت ۳۰۰ مایل را طی کند.

 

خودروی برقی

۴-“فولکس واگن آی‌دی”(Volkswagen I.D)

فولکس واگن آی‌دی” یک خودرو برقی است که ۱۶۸ اسب بخار قدرت خواهد داشت و برد مسافتی آن بین ۲۴۹ تا ۳۷۳ مایل خواهد بود.

این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه خودروی پاریس در سپتامبر ۲۰۱۶ معرفی شد. تولید این خودرو براساس نمونه اولیه آن در سال ۲۰۲۰ صورت خواهد گرفت.

 

نمایشگاه ژنو 2018

۵– “جگوار آی‌-پیس”(Jaguar I-Pace)

شرکت “جگوار” قصد دارد اولین خودرو تمام برقی خود با نام ” I-Pace” را سال جاری عرضه کند. این خودرو به عنوان رقیب خودرو ” تسلا مدل” تولید خواهد شد.

این خودرو ۳۹۴ اسب بخار قدرت خواهد داشت و قادر خواهد بود در عرض ۴.۵ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت افزایش دهد.

 

خودروی برقی

۶ –“نیسان لیف”(Nissan Leaf)

شرکت خودروسازی “نیسان” در سال جاری، نسخه جدیدی از خودرو “لیف” این شرکت را رونمایی کرد. نسخه ۲۰۱۸ این خودرو ۱۴۷ اسب بخار قدرت دارد و می‌تواند در عرض ۳۰ دقیقه برای طی مسافت ۹۰ مایل شارژ شود. این خودرو “هاچبک” است.

 

خودروی برقی

۷“-آستون مارتین رپید” (Aston Martin Rapide)

آستون مارتین” تنها ۱۵۵ نسخه از این خودرو تولید خواهد کرد و آنها را در سال ۲۰۱۹ میلادی به فروش خواهد رساند.

این خودرو لوکس ۲۵۵ هزار دلار قیمت خواهد داشت و بنابر اعلام این شرکت، از خودروهای “تسلا” برتر خواهد بود.

 

خودروی برقی

۸– “تسلا مدل Y    (Tesla Model Y)”

شرکت تسلا زمان دقیق عرضه خودرو مدل “Y” را اعلام نکرده است. “الون ماسک” اعلام کرده است که تولید این خودرو از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. به گفته ماسک،تولید این خودرو انقلابی در خودروسازی است.

 

خودروی برقی

۹“وانت تسلا(Tesla pickup truck)”

الون ماسک” رئیس شرکت “تسلا” اعلام کرده است که پس از ساخت خودرو مدل “Y”، هدف تسلا ساخت یک وانت است. این خودرو دو موتوره برقی دوربین‌هایی با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه خواهد داشت که به خودرو این امکان را می‌دهند تا خود توانایی پارک به صورت دوبل را داشته باشد.

 

آئودی e-tron مدل 2020

۱۰“آئودی ای‌-‌ترون(Audi e-tron)”

شرکت خودروسازی “آئودی “اعلام کرده است تحویل خودرو “ای‌-‌ترون” خود را در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز خواهد کرد. این خودرو در ابتدا به مشتریان آمریکایی فروخته خواهد شد.

این خودرو در هر بار شارژ قادر به طی مسافت ۲۴۸ مایل است. این خودرو می‌تواند  در عرض ۶ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت برساند.

 

mercedes benz eqc

۱۱“-مرسدس‌بنز ای‌کیوسی”(Mercedez-Benz EQC)

شرکت “مرسدس‌بنز” در سال ۲۰۱۹ از خودرو برقی خود رونمایی خواهد کرد. این خودرو در کمتر از ۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت می‌رساند.

 

خودروی برقی

۱۲“مرسدس‌بنز ای‌کیوای”(Mercedes-Benz EQA)

شرکت مرسدس‌بنز همچنین کانسپت خودرو برقی خود به نام “EQA” را رونمایی کرد .در کانسپت این خودرو، دو موتور برای آن در نظر گرفته شده است. این شرکت اعلام کرده است که برنامه دارد تا سال ۲۰۲۲ برای ساخت خودروهای برقی، ۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند.

 

خودروی برقی

۱۳“مرسدس‌بنز ای‌کیواس”(Mercedes-Benz EQS)

ای‌کیواس خودرو برقی مرسدس‌ بنز است که تا سال ۲۰۲۰ تولید خواهد شد اما تا سال ۲۰۲۲ در دسترس نخواهد بود.

 

تسلا رودستر 2020

۱۴-“تسلا رودستر” (Tesla Roadster)

نسخه اخیر تسلا “رودستر” در نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی عرضه شد. این خودرو در سال ۲۰۲۰ در دسترس مشتریان خواهد بود. این خودرو در عرض ۱.۹ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت می‌رساند و می‌تواند تا سرعت ۲۵۰ مایل بر ساعت نیز حرکت کند.

 

خودروی برقی

۱۵-“نیسان آی‌دی‌اس”(Nissan IDS)

نیسان امیدوار است که فناوری خودروهای خودران را به خودروهای برقی نیز وارد کند و آن را در خودرویی به نام “IDS” عرضه کند. این خودرو تا سال ۲۰۲۰ آماده خواهد بود و در سال ۲۰۲۵ در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

این خودرو فرمانی دارد که قابلیت تبدیل شدن به یک “تبلت” را دارد. رانندگان این خودرو می توانند آن را به صورت دستی نیز هدایت کنند. در صورت تمایل، این خودرو به حالت خودران نیز هدایت می‌شود.

 

خودروی برقی

۱۶“شورولت (Chevy Bolt)”بولت

نسخه ۲۰۱۸ خودرو برقی “شورولت” کمی متفاوت‌تر از نسخه ۲۰۱۷ آن است. این خودرو یک آفتاب‌گیر کشویی برای راننده و سایر سرنشینان دارد.

 

خودروی برقی

۱۷– “مینی‌ ای”(Mini E)

شرکت خودروسازی “ب.ام‌.و” که مالک شرکت مینی‌ (MINI) نیز هست، برنامه دارد که تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۱۲ خودرو برقی را عرضه کند .خودرو مینی‌ E نیز از جمله این خودروها خواهد بود. انتظار می‌رود این خودرو تا سال ۲۰۱۹ تولید شود.

 

خودروی برقی

۱۸“ولوو پل‌استار ۲Volvo Polestar ۲)”)

شرکت “ولوو” اعلام کرد که تا سال ۲۰۱۹ میلادی، خودرو برقی ” ولوو پل‌استار ۲” را رونمایی خواهد کرد. ولوو پل‌استار ۱ با قیمت ۴۰ هزار دلار  قیمت‌گذاری شد. مدل ۲ این خودرو نیز ۴۰۵ اسب بخار است و ۳۵۰ مایل بر ساعت نیز میزان مسافتی است که این خودرو می‌تواند در هر بار شارژ طی کند.

 

خودروی برقی

۱۹– “ولوو ایکس‌سی ۴۰ “(۴۰(Volvo XC

شرکت “ولوو” قصد دارد مدل برقی خودور مدل  XC۴۰خود را نیز به زودی بسازد. این خودرو هیبریدی خواهد بود.

 

خودروی برقی

۲۰“فیسکر ای‌موشن”(Fisker EMotion)

شرکت خودروسازی “فیسکر” قصد دارد که در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی خودرو برقی خود تحت عنوان “ای‌موشن” (EMotion)را عرضه کند.

این خودرو در کمتر از سه ثانیه به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد. این خودرو فضای داخلی بسیار زیبایی خواهد داشت.

خودروی برقی

۲۱– “فارادی فیوچر FF ۹۱ “(Faraday Future FF ۹۱)

شرکت فارادی فیوچر اعلام کرده است که خودرو برقی مدل FF” ۹۱” خود را در اواخر امسال عرضه می‌کند.

این شرکت مدعی شده است که این خودرو بسیار قدرتمند خواهد بود. بنابر اعلام این شرکت این خودرو ۳ موتور خواهد داشت. ۱۰۵۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت و در مدت ۲.۳۹ ثانیه تا ۶۰ مایل بر ساعت سرعت خواهد گرفت.

خودروی برقی

۲۲“سوبارو تمام برقی”(Subaru)

شرکت “سوبارو” قصد دارد تا سال ۲۰۲۱، خودرو تمام برقی خود را عرضه کند.

 

خودروی برقی

۲۳– “ب.ام‌.و آی‌ایکس۳”(۳(BMW iX

ب.ام‌.و” از کانسپت خودرو برقی خود در ماه آوریل رونمایی کرد. تولید این محصول در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. این خودرو در هر بار شارژ ۲۴۹ مایل بر ساعت را طی خواهد کرد. موتور این خودرو نیز نیروی ۲۷۰ اسب بخار خواهد داشت.

 

خودروی برقی

۲۴“کروز”(Cruise)

خودرو برقی “کروز” تا سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه خواهد شد. این خودرو هیچ پدال و فرمانی ندارد. نکته جالب توجه راجع به این خودرو این است که مالکان می‌توانند برای سوار شدن به این خودرو، به صورت تلفنی آن را فرا بخوانند.

 

ام-بایتون - بیتون - Byton

۲۵“بایتون”(Byton)

استارتاپ چینی “بایتون” در ماه ژانویه از کانسپت خودرو برقی خود رونمایی کرد. این خودرو که تحت عنوان“M-Byte” خواهد بود، در سال ۲۰۱۹ میلادی در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

این خودرو دارای صفحه نمایش لمسی ۴۹ اینچی خواهد بود. این درحالی است که روی فرمان و صندلی‌های غقب این خودرو نیز صفحات نمایش لمسی تعبیه خواهد شد.

 

خودروی برقی

۲۶“- بایتون کی‌بایت”(Byton K-Byte)

خودرو برقی مدل “کی‌بایت” استارتاپ “بایتون” در سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس مشتریان خواهد بود. این استارتاپ اعلام کرده است که کابین داخلی این خودرو طراحی منحصر به فردی خواهد داشت.

این خودرو صندلی‌های قابل تنظیم و صفحه نمایش لمسی خواهد داشت.

 

خودروی برقی

۲۷“هیوندای kona الکتریکی”(Hyundai Kona Electric)

شرکت خودروسازی “هیوندا” خودروی برقی خود با عنوان “Kona Electric” را در سال جاری عرضه خواهد کرد.

این خودرو دستیار راننده نیز دارد که خودرو را در برابر بروز تصادفات محافظت کند.

 

خودروی برقی

۲۸“خودرو برقی فورد”  (Ford)

این خودرو دارای توان طی مسیر ۳۰۰ مایل بر ساعت است. این خودرو تا سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه خواهد شد.

 

خودروی برقی

۲۹“- اس‌اف موتورز(SF Motors SF ۵)”اس‌اف۵  

استارتاپ “اس‌اف موتورز” برنامه دارد که خودرو برقی خود با عنوان “اس‌اف۵” را در سال ۲۰۱۹ تولید کند. این خودرو ۱۰۰۰ اسب بخار نیرو خواهد داشت.

 

ریماک C Two

۳۰– “ریماک” (Rimac)

خورو برقی شرکت “ریماک” در سال ۲۰۲۰ تولید خواهد شد و تمام برقی خواهد بود..طبق ادعای شرکت ریماک، این خودرو تنها در عرض ۱٫۸۵ ثانیه می تواند به تندی ۶۰ مایل بر ساعت برسد و تا ۲۵۸ مایل بر ساعت می تواند سرعت بگیرد. صفر تا صد مایل را در ۴٫۳ و یک چهارم مایل را در ۹٫۱ ثانیه طی کند.

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *