کیا کوریس، با شخصیت تر می شود!

کیا کوریس

چندی پیش Kia یک تیزر جدید برای نسل دوم سدان لوکس فول سایز خود، کیا کوریس (K900) که در بازار اصلی خود یعنی کره جنوبی با نام K9 عرضه می شود را به نمایش درآورد.

در مقایسه با نسل اول، K900 جدید دارای طراحی منسجم تری است. اگر چه همانند استینگر دارای طراحی بدیع و نوآورانه نیست و رد پای مرسدس بنز Sکلاس و تا حدودی بی‌ام‌و سری۶ گرن کوپه در آن دیده می شود. با این حال، با یک ماشین خوش تیپ و خوش استیلی روبرو هستیم.

در زیر تفاوت بین این دو نسل را مشاهده میکنید .

اگرچه هنوز اطلاعات زیادی درباره این مدل منتشر نشده است اما می توان گفت که نسل دوم Kia K900 اشتراکات زیادی از بحث فنی با برادر خود یعنی هیوندای G90 دارد. از جمله این اشتراکات عرضه شدن به صورت استاندارد با محور عقب می باشد گرچه گزینه ۴چرخ متحرک نیز به صورت آپشن در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین در زیر کاپوت K900 همانند هیوندای G90 موتوری با حجم 3.3 لیتر V6 با دو توربو جا خوش کرده است. هرچند به صورت آپشن یک گونه 5.0 لیتری V-8 متصل به یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک نسل دوم نیز در دسترس خواهد بود.

کیا K900 در نسل دوم خود یک مجموعه کامل از ویژگی های کمک راننده در اختیار دارد. شرکت کیا این خودرو را به آخرین نسخه سیستم اطفاء حریق UVO Kia مجهز کرده است و انتظار می رود که از صفحه نمایشی بزرگتر نسبت به سایر محصولات کیا برخوردار باشد.

 

Kia اعلام کرده است که K900 جدید حاصل تلاش های مشترک طراحانش در کره جنوبی و ایالات متحده است، که خود می تواند سرنخی برای حضور مجدد و بازگشت دوباره کیا به این بازار باشد. شرکت کیا امیدوار است که با عرضه نسل جدید کیا K900، آمار فروش پایین این خودرو را جبران کند و از رشد فروش خوبی برخوردار باشد. تولید این خودرو کماکان در سایت تولیدی این شرکت در کره جنوبی باقی خواهد ماند

 

نوشته: فردین محمدسور

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *