کوینیگزگ جسکو ؛ سوئدی ساخته شده برای لذت رانندگی!

کونیگزخ - کوینیگزگ جسکو
ب

شرکت خودروسازی کوئینزخ (کوینیگزگ) اعلام کرده که هدف اصلی ما از تولید این خودرو سرعت و قدرت نیست، بلکه ایجاد لذت رانندگی است.

به گزارش کارتور، در جریان نمایشگاه خودروی ژنو امسال شرکت سوئدی کوینیگزگ از یک ابرخودروی جدید با نام جکسو رونمایی کرد که به یکی از خبرساز‌ترین بخش‌های نمایشگاه بدل شد. این خودرو ۱۵۷۸ اسب‌بخاری، اما به گفته شرکت کوینیگزگ برای ایجاد لذت رانندگی ساخته شده است.

در جریان نمایشگاه ژنو مدیر شرکت کوینیگزگ در مصاحبه با یکی از رسانه‌های خودرویی گفته “اولویت اول ما برخلاف چیزی که به نظر می‌آید، قدرت خودرو نیست بلکه هدف ما تولید هیجان‌انگیزترین خودروی ممکن بوده است.”

وی در ادامه می‌گوید “برای ما مهم نیست که قوی‌ترین خودروی ساخته شده در جهان محصول ما باشد، بلکه مهم‌تر از آن تولید جذاب‌ترین و هیجان انگیز‌ترین خودروی دنیا از سوی کوئینزخ است. قدرت تنها یک عدد است که به راحتی می‌توان به آن دست‌ یافت اما ایجاد یک تجربه لذت‌بخش موضوع مهم‌تری است که دست‌یابی به آن کار هر خودروسازی نیست.”

بر اساس گفته‌های مدیر این شرکت، ارائه پکیجی متشکل از قدرت زیاد به همراه تجربه‌ای هیجان انگیز مهم‌ترین هدف کوینیگزگ است. این گفته‌های مدیر کوینیگزگ در حالی است که در مدل جسکو به قدرت بالای موتور و سرعت خودرو نیز توجه زیادی شده است. این خودرو نزدیک به ۱۶۰۰ اسب‌بخاری توانایی دست‌یابی به سرعت ۴۸۲ کیلومتر در ساعت را دارد که بنظر می‌رسد کوینیگزگ در این رابطه اندکی شکسته‌نفسی می‌کند!

در ادامه این اظهارات شعاری مدیر کوینیگزگ ، مدل Agera RS این شرکت نیز سریع‌ترین خودروی تولید انبوه جهان به شمار می‎رود که سرعت آن به ۴۴۵ کیلومتر در ساعت می‌رسد. برای شکستن این رکورد توسط جکسو می‌بایست این خودرو مورد آزمایش مسیر مستقیم و گرفتن میانگین سرعت قرار بگیرد تا مشخص شود اعداد اعلام شده تنها عدد نیستند.

قیمت مدل جسکو ۲.۸ میلیون دلار اعلام شده است که برای خودرو‌های این کلاس با چنین توان خروجی و چنین تکنولوژی استفاده شده‌ای، منطقی به‌نظر می‎رسد.

 

باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *