کامیون‌های پاک “نیکولا” در راه ورود به جاده‌های جهان

کامیون‌های پاک نیکولا
ب

کمپانی خودروسازی نیکولا اعلام کرد که در اوایل ماه آوریل از دو کامیون هیدروژنی و تمام الکتریک خود در “همایش جهانی نیکولا ۲۰۱۹” رونمایی خواهد کرد.

به گزارش کارتور، در این رویداد نسخه کامل از نمونه الکتریکی “نیکولا۲” با قابلیت عملکردهای ویژه و یک نسخه اولیه از “نیکولاTre” در موقعیت ثابت به نمایش درخواهد آمد.

کامیون‌های پاک نیکولا

برخلاف اکثر شرکت‌های حمل و نقل که به صورت انحصاری به دنبال توسعه نیمه الکتریکی‌ها به عنوان منبع جایگزین انرژی حرکتی هستند، شرکت حمل و نقل نیکولا تمرکز خود را روی منابع الکتریکی- هیدروژنی قرار داده است.

براساس اعلام کارشناسان این کمپانی، هیدروژن بهترین سوخت برای حرکت در مسافت‌های طولانی است، و خودروهای نیمه الکتریکی برای مسافت‌های شهری و کاربردهایی با “حساسیت کمتر به وزن” مناسب‌ترند.

کامیون‌های پاک نیکولا

در حالیکه هر دو مدل “۲” و “Tre” در فرم‌های الکتریکی و هیدروژنی فروخته می‌شود، اما نیکولا انتظار فروش ۵۰ برابری مدل‌های هیبریدی هیدروژن – الکتریکی محصولات خود را دارد.

کامیون‌های پاک نیکولا

نیکولای چشم‌گیر Tre به صورت آنلاین در نوامبر ۲۰۱۸ و در چند مدل ویژه با قدرتی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ اسب‌بخار و قابلیت طی مسافتی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلومتر رونمایی شد. این خودرو ویژه اروپا طراحی شده و کوچکتر از مدل‌های ۱ و ۲ هستند.

نیکولا قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۸ بیش از ۸۰۰ پایگاه سوخت هیدروژنی را در سراسر آمریکا و کانادا ایجاد کند.

 

منبع: engadget.com

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *