پژو ۲۰۶ تیپ ۵ یا رنو ساندرو؟ توله شیر یا الماس نشان فرانسوی؟

ب

کدام برتر است؟ پژو ۲۰۶ یا رنو ساندرو؟

همواره خرید یک خودروی جمع و جور و در عین حال کاربردی، برای ساکنین کلان شهرها، به نوعی تبدیل به یک دغدغه شده است. همچنین عده ای هم تمایلی به استفاده از وسایل نقلیه عمومی نداشته و خودروی شخصی خود را به آن ها ترجیح می دهند. خودروهای هاچ بک به دلیل داشتن ابعادی کمتر نسبت به خودروهای سدان و چالاکی بیشتر نسبت به آن ها، برای ساکنین کلان شهرها از اهمیت بسیاری برخوردار هستند.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵

این گربه سان فرانسوی نیاز به توضیح زیادی ندارد؛ چرا که از سابقه ورود آن به ایران بیش از یک دهه گذشته و انواع آن به وفور در اکثر شهرها دیده می شود.
پژو ۲۰۶ در ابتدا با ۶ تیپ توسط عرضه کننده آن یعنی ایران خودرو، وارد بازار می شد. تیپ ۱ دارای کمترین امکانات و مجهز به پیشرانه ۱.۴ لیتری TU3 و تیپ ۶ دارای بیشترین امکانات، مجهز به پیشرانه معروف ۱.۶ لیتری TU5 و گیربکس خودکار بود. اما حالا از آن ۶ تیپ هم اکنون تنها تیپ های ۲ و ۵ توسط ایران خودرو تولید و عرضه می شوند. تیپ ۵ هم مانند تیپ ۶ از پیشرانه TU5 بهره برده اما این پیشرانه متصل به جعبه دنده ۵ سرعته دستی می باشد.

رنو ساندرو (نسخه دنده ای)

رنو ساندرو از بدو ورود به بازار کشور محبوبیت خاصی را از آن خود نمود. اما ساندرو این محبوبیت را مدیون چیست؟! ساندرو محبوبیت خود را مدیون برادر بزرگتر خود یعنی لوگان (تندر ۹۰) می باشد. تندر ۹۰ حدود یک دهه است که در بازار کشورمان حضور داشته و توسط دو شرکت پارس خودرو و ایران خودرو تولید و عرضه می شود. این خودروی رومانیایی-فرانسوی در این یک دهه در ذهن اکثر مشتریان ایرانی دارای سابقه نسبتا خوبی بوده و حالا نوبت ساندرو است که خود را اثبات نماید.
رنو ساندرو که توسط شرکت پارس خودرو تولید و عرضه می شود، متعلق به سال ۲۰۰۸ میلادی است و مجهز به پیشرانه ۱.۶ لیتری K4M می باشد. این خودرو بسته به نوع انتخاب مشتری، دارای گیربکس های ۵ سرعته دستی و ۴ سرعته خودکار می باشد.

رقابت اکنون آغاز می شود!

طراحی

پژو ۲۰۶ اگر چه طراحی آن متعلق به حدود ۲ دهه قبل است، اما همچنان نسبت به خودروهای هم رده خود جذاب به نظر می رسد! طراحی اجزای بیرونی خودرو دارای هماهنگی بسیاری بوده و این شاخصه، به درون کابین ۲۰۶ نیز راه یافته است. درون کابین نیز داشبورد اگر چه رنگ و بوی تازه ای ندارد، اما همچنان چشم نواز بوده و دارای ارگونومی مثال زدنیست.
در مقابل ۲۰۶، طراحی رنو ساندرو چنگی به دل نمی‌زند. رومانیایی ها گویا قصد ندارند که کمی به بزک کردن محصولاتشان بپردازند! در داخل کابین نیز اکثر اجزا با اجزای کابین تندر ۹۰ شباهت دارد. اما رنگ داشبورد به رنگ مشکی درآمده و قطعات تزیینی نقره ای رنگ هستند.

نتیجه: در این بخش شاهد پیشتازی شیر کهنه کار فرانسوی نسبت به رقیب هم وطنش هستیم.

پیشرانه

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مجهز به پیشرانه ۱.۶ لیتری TU5 بوده که توانایی تولید حداکثر قدرت ۱۱۰ اسب بخار را دارد. این پیشرانه با اتصال بر جعبه دنده ۵ سرعته دستی، نیروی تولیدی اش را به محور جلو منتقل می کند.

رنو ساندرو نیز مجهز به پیشرانه ۱.۶ لیتری K4M بوده که توانایی تولید حداکثر قدرت ۱۰۵ اسب بخار را داراست. این پیشرانه در نسخه دنده ای متصل به جعبه دنده ۵ سرعته بوده و نیروی تولیدی خود را به محور جلو منتقل می کند.

نتیجه: در روی کاغذ همه چی به سود ۲۰۶ تمام می شود و این کهنه کار با ۵ اسب بخار بیشتر پیروز میدان می شود.

امکانات

در این بخش ابتدا از رنو ساندرو شروع می کنیم! این خودرو اگر چه از لحاظ فنی حرف های بسیاری برای گفتن دارد، اما در این بخش به نوعی از فقر بهره می برد. این فقر به شدتی است که شرکت تولید کننده را وادار ساخته تا از چراغ داشبورد به عنوان آپشن در کاتالوگ یاد کنند.
در مقابل ساندرو، ۲۰۶ تیپ ۵ از امکانات بسیاری بهره می برد. این امکانات شامل سیستم تهویه خودکار، آینه های جانبی برقی، سنسور پارک عقب، سیستم صوتی مجهز به چهار بلندگو با قابلیت اتصال به بلوتوث و پورت های USB و AUX

نتیجه: پژو 206 همچنان نسبت به رقیب فرانسوی خود پیشتاز است!

ابعاد و جاداری

در این بخش، رنو ساندرو با بهره وری از ابعاد بیشتر نسبت به پژو 206، از فضای کابین و صندوق بیشتری برخوردار است. در این بخش الماس نشان فرانسوی بر رقیب کهنه کار خود پیروز می شود.

کیفیت

با توجه به لیست های منتشر شده از سوی ISQI، رنو ساندرو ۴ ستاره کیفی و پژو ۲۰۶ نیز توانسته ۳ ستاره کیفی را کسب کند.

ایمنی

پژو ۲۰۶ مجهز به دو کیسه هوا بوده و توانسته ۴ ستاره ایمنی را از موسسه یورو انکپ کسب نماید.

در مقابل، رنو ساندرو نیز همانند ۲۰۶ مجهز به دو کیسه هوا بوده و از موسسه یورو انکپ توانسته سه ستاره را کسب نماید.

نتیجه گیری

پژو ۲۰۶ با سابقه طولانی در بازار کشور و همچنین بهره مندی از خدمات گسترده پس از فروش ایساکو، برای کسانی که اندکی محتاط بوده و عواملی چون بازار خرید و فروش برایشان مهم است، می تواند انتخاب خوبی باشد. اگر چه ایرانیزه شدن ۲۰۶ اندکی از کیفیت آن کاسته، اما همچنان حرف هایی برای گفتن دارد. در مقابل، رنو ساندرو از پیشرانه و گیربکس خوب و هماهنگی بهره می برد. اگر چه در بخش طراحی و امکانات حرف های برای گفتن نداشته باشد، اما از لحاظ کیفیت مثال زدنیست و می توان روی آن حساب کرد.

نام خودرو پژو 206 (تیپ5) رنو ساندرو
پیشرانه TU5 K4M
حجم پیشرانه 1587 سی سی 1598 سی سی
حداکثر قدرت 110 اسب بخار 105 اسب بخار
جعبه دنده 5 سرعته دستی 5 سرعته دستی
شتاب 0 تا 100 9.6 ثانیه 11.5 ثانیه
ابعاد (میلی متر) 3835 طول. 1652 عرض. 1426 ارتفاع 4020 طول. 1746 عرض. 1534 ارتفاع
وزن (کیوگرم) 1054 1105
حجم باک (لیتر) 50 50
امکانات ایمنی-رفاهی دو کیسه هوا. ترمز جلو و عقب دیسکی. سیستم ترمز ضدقفل (EBA.EBD.ABS). سیستم تهویه خودکار. سیستم صوتی به همراه 4 بلندگو و 2 تیوتر. آینه های جانبی برقی. دماسنج روی داشبورد. سنسور پارک عقب به همراه نمایشگر بر روی داشبورد. چراغ همراهی تا درب منزل در محیط های تاریک. کامپیوتر سفری. قابلیت کنترل سیستم صوتی از طریق اینترفیس دو کیسه هوا. ترمز جلو دیسکی / عقب کاسه ای. سیستم ترمز ضد قفل (ABS. EBD). سیستم صوتی مجهز به 4 بلندگو. کامپیوتر سفری. قابلیت کنترل سیستم صوتی از طریق اینترفیس

انتخاب نهایی با شماست! پژو ۲۰۶ تیپ ۵ یا رنو ساندرو؟

نوشته مهدی درفشی

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *