پورشه مدل الکتریکی ماکان را سال ۲۰۲۱ عرضه می‌کند

پورشه ماکان الکتریکی
ب

یکی از سخنگویان پورشه از برنامه‎های آینده این شرکت برای عرضه مدل الکتریکی ماکان در سال ۲۰۲۱ خبر داد.

به گزارش کارتور و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پورشه جزئیات برنامه‌های آینده خود را برای خودرو ماکان توضیح داده است. طبق این برنامه‌ در سال ۲۰۲۱ نسل دوم این خودرو به یک خودروی الکتریکی تبدیل خواهد شد. این سازنده آلمانی اعلام کرده است که فروش مدل فعلی بنزینی این خودرو در کنار مدل الکتریکی آن به مدت نامعلومی ادامه خواهد یافت. این خبر توسط یکی از سخنگویان این شرکت تائید شده است.

پورشه ماکان الکتریکی

این سخنگو مدت زمانی که این دو مدل خودرو قرار است در کنار یکدیگر همزیستی کنند را فاش نکرد و او در این باره گفت: «مطمئنا یک جابه‌جایی و گذر کردن از یک مدل به مدل دیگر وجود خواهد داشت اما هنوز زمان آن مشخص نشده است.»

پورشه ماکان الکتریکی

تصمیمی که برای ادامه تولید خودروی بنزینی ماکان گرفته شد بر اساس نگرانی‌هایی بود که مسئولان این شرکت درباره بازار فروش داشتند. به عقیده آن‌ها هنوز بازار فروش آماده تغییر ناگهانی به خودروهای برقی نیستند و همچنین ماکان فروش بسیار خوبی در بازار دارد و سود خوبی برای شرکت پورشه به همراه داشته است.

پورشه گفت: «حرکت به سوی عرضه مدل کاملا الکتریکی برای بازارهای خاص مناسب است، اما به دلیل کمبود زیرساخت‌ها و سایر موانع، هنوز این کار در بازارهای دیگر امکان پذیر نیست. ما به طور مداوم این وضعیت را نظارت می‌کنیم و می توانیم بر اساس آن به این گونه مسائل واکنش نشان دهیم.»

پورشه ماکان الکتریکی

به منظور اجتناب از داشتن دو مدل متفاوت در یک قسمت، پورشه قصد دارد هر دو مدل بنزین و الکتریکی ماکان دارای شباهت ظاهری و داخلی باشند. انتظار می‌رود آئودی نیز همین مسیر را برای نسل بعدی Q5 در نظر بگیرد. عرضه خودروی برقی ماکان برای سال ۲۰۲۱ به عنوان سومین خودروی الکتریکی تجاری پس از Taycan و Taycan Sport Turismo برنامه ریزی شده است.

پورشه ماکان الکتریکی

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *