پورشه اولین تصاویر از مدل تمام الکتریکی خود را منتشر کرد

پورشه تایکان
ب

یکی از مهم‌ترین تولیدات حال حاضر شرکت پورشه، مدل تمام الکتریکی تایکان است که تصاویر رسمی آن سرانجام پس از مدت‌ها انتظار منتشر شد.

پس از مدت‌ها انتظار و انتشار طرح‌های احتمالی، پورشه سرانجام تصاویر رسمی از مدل نهایی تایکان EV را منتشر کرد. البته در تصویر، خودرو با پوشش‌های رنگی نشان داده شده تا در نهایت مقداری از جزئیات هنوز هم به صورت راز باقی بماند، اما در هر صورت این تصاویر دید خوبی از ظاهر خودرو تمام الکتریکی پورشه می‌دهد.  اولین نکته در مورد این تصاویر شعار هک شده بر روی کاپوت است که به روح الکتریکی این مدل اشاره دارد.

پورشه تایکان

این مدل اصالت طرح‌های پورشه را حفظ کرده و در جلو و عقب با چراغ‌ها و طراحی آشنا ما را یاد مدل‌های کی‌من و باکستر می‌اندازد. البته با نگاهی عمیق‌تر به چراغ جلو و LED چهارگانه در آن مشاهده می‌شود که در طرح مفهومی Mission E نیز مشابه آن وجود داشت. نمای کلی به طرح مفهومی این مدل که پیش‌تر دیده بودیم وفادار مانده، اما برخی ویژگی‌ها تغییر کرده‌اند، به طور مثال در طرح مفهومی شاهد استفاده از درب‌های کالاسکه‌ای بودیم، اما در این مدل نهایی، درب‌ها معمولی خواهد بود و دستگیره‌ها مانند پورشه ۹۱۱ جدید طرح یکپارچه‌ای با بدنه خودرو دارند.

پورشه تایکان

همانطور که در تصاویر مشخص است درگاه شارژ کمی عقب‌تر از گلگیر چرخ جلو سمت چپ جای گرفته و در پشت نیز چراغ LED خطی مانند خیلی از دیگر مدل‌های پورشه طراحی شده است. پورشه تولید مدل الکتریکی خود را در ماه سپتامبر آغاز خواهد کرد و تاکنون نیز بیش از ۲۰ هزار نسخه از تایکان در سراسر جهان پیش‌خرید شده است.

این مدل همچنین در سه نسخه متفاوت عرضه خواهد شد که تفاوت آن‌ها در ظرفیت باتری و پیشرانه الکتریکی خواهد بود. طبق شایعات بالاترین سطح پورشه تایکان، “توربو” نام دارد که انتظار می‌رود پیشرانه آن بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت داشته باشد و رنج حرکتی آن نیز بیش از ۵۰۰ کیلومتر باشد.

پورشه تایکان

رنج حرکتی ۵۰۰ کیلومتر با یک مرتبه شارژ رقمی عالی محسوب می‌شود، خودرو‌های الکتریکی فعلی در بیشترین حالت رنج حرکتی میان ۳۵۰ تا ۴۰۰ کیلومتر با یک شارژ دارند. اما پورشه می‌خواهد این مقدار را با باتری‌های جدید خود بهبود ببخشد. باتری‌های نوآورانه پورشه تایکان از فناوری ۸۰۰ ولتی بهره‌ می‌برند که زمان شارژ را کوتاه و عملکرد باتری را بهبود می‌بخشند. همچنین با استفاده از شارژر‌های سازگار خود شرکت پورشه، در کمتر از ۲۰ دقیقه ظرفیت باتری به مقداری پر می‌شود که رنج حرکتی به ۴۰۰ کیلومتر می‌رسد. در حالت شارژ عادی و پر کردن فضای کامل باتری، رنج حرکتی همان ۵۰۰ کیلومتر (در مدل توربو) خواهد بود.

پورشه تایکان

شرکت آلمانی نسخه دیگر تمام الکتریکی خود را به جز این مدل، در پلتفرم واگن و نام Cross Turismo تولید خواهد کرد در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. همچنین گفتنی است؛ دریافت سفارشات پیش‌ خرید این دو مدل فعال است و خریداران می‌توانند به صورت آنلاین مدل مورد نظر خود را پیش‌خرید نمایند.

پورشه تایکان

باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *