این پنج خودرو سازنده خود را از ورشکستگی کامل نجات دادند!

ولوو XC90
ب

این پنج خودرو ناجی شرکت سازنده خود هستند!

شرکت های خودروسازی در طول فعالیت خود، طیف وسیعی از پستی ها و بلندی ها را تجربه می کنند. هر چند که عده کمی از آن ها، در برخی اوقات به وضعیتی می رسند که ادامه بقای آن ها بسیار مورد سوال واقع می شود! تفاوت بین موفقیت و ورشکستگی خودروسازان، اغلب به تولید یک مدل بستگی دارد.

 

در این مطلب، به پنج خودرویی پرداخته می شود که توانسته اند شرکت سازنده خود را از ورشکستگی نجات داده و یا موقعیت آن را در بازارهای مختلف تقویت کنند.

 

اینفینیتی G35

در سال ۲۰۰۱ میلادی، اینفینیتی از سدان لوکس خود که به یک پیشرانه قدرتمند ۶ سیلندر مجهز بود، رونمایی کرد. اینفینیتی G35 در آن زمان با قیمت بسیار مناسبی عرضه شد و از نظر کارشناسان، اولین خودروی غیر آلمانی بود که توانایی رقابت با ب ام و سری ۳ را داشت.

ولوو XC90

ولوو XC90 برای اولین بار، در سال ۲۰۰۲ میلادی معرفی شد. این SUV سوئدی توانست نظر بسیاری را جلب و آمار فروش نسبتا خوبی را به ثبت برساند. نسل دوم این خودرو در سال ۲۰۱۴ میلادی معرفی شد و توانست چندین عنوان و جایزه را کسب نماید.

پورشه کاین

در سال ۲۰۰۲ میلادی، وقتی که پورشه مدل کاین را معرفی کرد، عده کثیری از کارشناسان و حتی مسئولان پورشه، امید چندانی به کاین نداشته و در عین حال، به باکستر برای سود آوری بیشتر امیدوارتر بودند. اما سوداوری حاصل از تولید و فروش کاین به حدی بود که پورشه توانست آن را صرف هزینه برای توسعه و تولید مدل های دیگر کند.

جگوار اف تایپ

در این لیست می توانست نام مدل های دیگری مثل XF یا F-PACE حضور داشته باشد. اما با این وجود، اف تایپ است که شایسته حضور در اینجاست. جگوار اف تایپ نه تنها عالی است، بلکه علاوه بر داشتن صدایی منحصر به فرد، بسیار قدرتمند است.

استون مارتین DB7

استون مارتین خودروهای افسانه ای زیادی را در طول سال های فعالیتش تولید کرده است. این شرکت اصیل بریتانیایی، برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ میلادی، DB7 را به نمایش گذاشت. همچنین در سال ۱۹۹۹ میلادی، نسخه V12 استون مارتین DB7 رونمایی شد. در مجموع از این خودرو افسانه ای ۷۰۰۰ دستگاه به فروش رسید.

 

نوشته: مهدی درفشی

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *