پرفروش‌ترین برندهای خودرو در جهان کدامند؟

پرفروش‌ترین برندهای خودرو در جهان - best selling cars
ب

گزارش‌ها نشان می‌دهد، پرفروش‌ترین مدل‌های خودرو در سال گذشته میلادی فورد سری اف، تویوتا کرولا و هوندا سیویک بوده‌اند. همچنین تویوتا، فولکس‌واگن و فورد به‌ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را در میان پرفروش‌ترین برندهای خودروی جهان به‌خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش کارتور و به نقل از تجارت‌نیوز، تویوتا، فولکس‌واگن و فورد پرفروش‌ترینبرندهای خودرو در سال ۲۰۱۸ بوده‌اند. تویوتا با فروش بیش از هشت میلیون خودرو در سال گذشته میلادی بار دیگر در صدر فهرست پرفروش‌ترین برندهای اتومبیل قرار گرفت. فولکس‌واگن با فروش بیش از ۶٫۷ میلیون دستگاه خودرو رتبه دوم را به خود اختصاص داد. فروش فورد اما با کاهش ۱۱ درصدی به ۵٫۳ میلیون دستگاه رسید. این برند آمریکایی موفق شد رتبه سوم را از آنِ خود کند.

جدول زیر پرفروش‌ترین برندهای خود را در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد:

پرفروش‌ترین برندهای خودرو در جهان - best selling cars

فروش تویوتا، در سال گذشته میلادی با رشد سه درصدی مواجه شد. پرفروش‌ترین خوردوی مسافری این خودروساز ژاپنی تویوتا کرولا بوده است.

فولکس‌واگن هم در سال گذشته موفق به فروش خودروهای بیشتری شد. بخش بزرگی از این رشد به احیای بازار خودرو در آمریکای جنوبی مربوط می‌شود که آهسته شدن فروش در چین را جبران کرد.

فورد اما با کاهش فروش ۱۱ درصدی بدترین عملکرد را در میان برندهای پرفروش خودرو در سطح جهان به ثبت رساند. با این حال، نزدیک‌ترین رقبای این کمپانی یعنی نیسان و هوندا موفق نشدند از آن سبقت بگیرند.

فروش نیسان در سال ۲۰۱۸ در مقایسه با یک سال قبل از آن تغییری نکرد و نیسان نیز با افت دو درصدی موفق به فروش چهار میلیون و ۷۵۰ هزار و ۸۶۳ دستگاه خودرو شد.

رشد فروش خودروهای کمپانی هیوندای سه درصد گزارش شده و فروش شورلت هم یک درصد کاهش یافته است.

خودروساز ژاپنی سوزوکی اما با پنج درصد رشد، بیشترین افزایش فروش را در سال ۲۰۱۸ داشته است.

مرسدس بنز نیز با رشد یک درصدی موفق به فروش دو میلیون و ۵۵۱ هزار و ۸۰۶ خودرو کرده است. این هشتمین سال متوالی رشد فروش برای این کمپانی آلمانی محسوب می‌شود.

پرفروش‌ترین مدل‌های خودرو در سال گذشته میلادی فورد سری اف، تویوتا کرولا و هوندا سیویک بوده‌اند.

پرفروش‌ترین برندهای خودرو در جهان - best selling cars

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *