پاگانی خودرویی برقی در راه دارد

پاگانی
ب

پاگانی تایید کرده است که تولید ابرخودروهای مجهز به موتور V12 را حداقل تا سال ۲۰۲۶ ادامه خواهد داد و اعلام کرده که روی خودرویی برقی نیز کار می کند.

به گزارش کارتور، Horatio Pagani، موسس و مدیرعامل پاگانی طی مصاحبه ای تایید کرد که نسل بعدی خودروی اسپرت این خودروساز بار دیگر از موتور تواین توربو V12 گرفته شده از مرسدس بنز بهره خواهد برد.

به گفته پاگانی، نسل بعدی این موتور تا سال ۲۰۲۶ بومی سازی خواهد شد.

پاگانی

ابرخودروی V12 این خودروساز که در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد زیرساخت خود را به مدلی تمام برقی خواهد داد. پاگانی اعلام کرد که این مدل دقیقا از پلتفرم این ابرخودرو بهره نمی برد چرا که تغییراتی برای هماهنگی آن با نیرومحرکه شارژی نیاز است.

نیاز به خودروی برقی نه تنها به خاطر قوانین آلایندگی سخت گیرانه تر بلکه به خاطر تغییر سلیقه مشتریان احساس می شود. زمانی که این خودروساز در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد بیش تر مشتریان آن اروپایی و بالای ۵۰ سال بودند.

پاگانی

پاگانی گفت: “اکنون میانگین سنی مشتریان به طور قابل توجهی کاهش یافته و ما بسیاری از خریداران جوان تر را در آسیا و اقیانوسیه و هم چنین آمریکای شمالی و سیلیکون ولی داریم.”

در حالی که بی شک مدلی تمام برقی توسط این خودروساز ساخته می شود، پاگانی افزودن یک کراس اوور به خط تولید خود پس از سال ۲۰۲۵ را در نظر دارد.

خبرخودرو

 

 

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *