وزیر نفت، سورن گازسوز ایران خودرو با پیمایش بالا را پسندید

IKCO-Soren-Turbo-CNG-سورن توربو گازسوز
ب

وزیر نفت از خودروی سورن گازسوز ایران خودرو با پیمایش ۴۰۰ كیلومتر در پژوهشگاه صنعت نفت بازدید كرده و خواستار تولید بیشتر این نوع محصولات توسط خودروسازان كشور شد.

به گزارش کارتور، بیژن زنگنه نامدار وزیر نفت در این بازدید با اشاره به همکاری مشترک این وزارتخانه با شركت ایران خودرو در توسعه اولین موتور پایه گازسوز EF7 خواستار تولید بیشتر خودروها با موتور پایه گازسوز ای . اف ۷ با هدف جایگزینی ۲۰ تا ۳۰ میلیون متر‌مکعب گاز طبیعی با بنزین، شد.

وی سوخت ملی ایران را گاز طبیعی اعلام و از علاقه وزارت نفت به توسعه موتورهای پایه گازسوز نیمه‌سنگین و سنگین خبر داد و گفت، گاز طبیعی به صورت مایع (LNG) می‌تواند جایگزین مناسبی برای سوخت دیزل در حمل و نقل تجاری باشد.

IKCO-Soren-Turbo-CNG-سورن توربو گازسوز

در ادامه مهدی رجبعلی مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو اظهار داشت: ‌سورن گازسوز با پیمایش بالا از دو جهت مطلوبیت برای مشتری را بالا برده است.

وی افزود: اول،‌ این خودروها تنها از طریق گاز می‌توانند بیش از ۴۰۰ کیلومتر پیمایش داشته باشند و عملاً تعداد مراجعه رانندگان به جایگاه‌های توزیع CNG کمتر می‌شود. دوم،‌ مخازن گاز آن در زیر خودرو و در کف کار شده و فضای صندوق آن کاملاً در دسترس بوده و باز است.

گفتنی است وزیر نفت روز ۱۴ فروردین ماه در حاشیه امضای قرارداد تجاری‌سازی محصولات میکروسی‌اچ‌پی در پژوهشگاه صنعت نفت از خودروی سورن گازسوز با پیمایش بالای ایران خودرو نیز بازدید کرد.

 

مطالب داغ

ویدئوها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *