واردات اصولی ولوو ممنوع!

ب

واردات ولوو به کشور به سال 2012 باز می گردد. شرکتی خصوصی به نام افرا موتور که ابتدا با واردات مدل C30 هاچبک و C70 کروک کار خود را آغاز نمود و سپس مدل های V40 و XC60 را نیز در سبد محصولات خود قرار داد. خودرو هایی که به دلیل ضعف در بازاریابی و ارائه خدمات، یکی پس از دیگری با استقبال کم مردم مواجه شدند و برای این برند بین المللی خوش نام، تنها بد نامی به بار آوردند. در نهایت آخرین مدل وارد شده از ولوو به کشور لوکس ترین SUV این خودروساز با نام XC90 بود که با توجه به نبود بسیاری از رقبای لوکس در بازار، با تجهیز به پیشرانه نیرومند و امکانات بالا فروش خوبی را تجربه نمود. حال با واردات نسبتا عمده XC90 مشکل سرویس دهی و خدمات ضعیف افرا موتور پر رنگ تر جلوه کرد و نارضایتی بسیاری از مشتریان از این موضوع یکی از دلایل اصلی ابطال مجوز فعالیت این شرکت واقع شد.

حال اما با وجود بازگشت محبوبیت از دست رفته ولوو در کشور به لطف XC90، شرکت داتیس خودروی ایرانیان اقدام به دریافت مجوز برای واردات اصولی محصولات ولوو کرده است.

درباره داتیس خودرو

این شرکت که از سال 1393 واردات مولتی برند خود را آغاز نموده است، نمایندگی چندین برند معتبر بین المللی از جمله باتری های Intact و دوچرخه های الکتریکی Leaos با شارژ خورشیدی، روغن موتور Miller انگلستان و کیت های تقویت خودروی Race Chip می باشد که در جدید ترین دستاورد خود موفق به اخذ نمایندگی از شرکت Heico Sportiv شده است.

این شرکت با اهداف بلند مدت در جهت تولید و مونتاژ دوچرخه و خودرو، تامین و واردات قطعات و ابزار مخصوص و توسعه نمایندگی ها به صورت عملیاتی به فعالیت می پردازد. از جمله اقدامات مثبت داتیس خودرو در این سال ها می توان به راه اندازی اولین و مجهز ترین مرکز خدماتی خودرو های هیبریدی در شرق تهران نام برد که در ابتدا برای جلب اعتماد مشتریان به خودرو های هیبرید و تقویت بازارشان، به ارائه کاملا رایگان خدمات می پرداخت. دیگر قدم مثبت این شرکت در جهت رضایتمندی مشتری، واردات دستگاه های عیب یاب مورد نیاز و قطعات برای محصولات ولوو و آموزش تکنسین های حرفه ای برای ارائه خدمات به این خودرو ها می باشد.

اما حال که داتیس خودرو با تکنسین های آموزش دیده در مراکزی واقع در تهران و مونیخ آلمان به ارائه خدمات مسئولانه به تمامی خودرو های هیبریدی و محصولات ولوو می پردازد و در کنار آن بسیاری از کمپانی های بزرگ بین المللی در حال همکاری با این شرکت می باشند، قراردادی در جهت همکاری با Heico Sportiv به عنوان شریک تجاری و مالک پلتفرم برخی از محصولات ولوو منعقد شده است. به این شکل ولوو به نوعی با دور زدن تحریم های آمریکا مبنی بر ممنوعیت واردات محصولاتش به ایران، این خودرو های ایمن و با کیفیت را با برند و شماره شاسی Heico Sportiv روانه ایران خواهد کرد و با ارائه کامل خدمات توسط شرکت داتیس خودرو و همچنین گارانتی 10 ساله محصولات سعی در تقویت اصولی بازار ولوو در کشور نموده است.

چه موانعی بر سر راه قرار دارند؟

داتیس خودرو تمامی مراحل لازم در جهت اخذ نمایندگی Heico Sportiv، از جمله راه اندازی مراکز خدمات در شهر های مختلف، واردات دستگاه های عیب یاب و قطعات و همچنین دریافت گارانتی و وارانتی را طی این سال ها با مذاکرات فراوان با شریکت تجاری ولوو به انجام رسانده است. اما مانع اصلی نه از سوی Heico بلکه از سمت وزارت صنعت معدن و تجارت ایجاد شده است. به گفته مدیران داتیس خودرو، این شرکت از ابتدا مورد رفتار سلیقه ای و شخصی برخی مسئولین وزارت خانه قرار گرفته است. آقای علینقی در نشست خبری در حضور خبرنگاران با ارائه مدارک لازم، از عدم پاسخ مشخص از سوی وزارت خانه به ایشان خبر دادند.

طبق مدارک مورد نمایش در نشست خبری در پاسخ به نامه های ارسال شده از سوی داتیس خودرو، اعلام شده که شرکت Heico Sportiv تنها یک شرکت تیونینگ محصولات ولوو بوده و به دلیل سیاست های وزارت خانه، شرکت های تیونینگ حق حضور در کشور را ندارند. این در حالی است که تنها بخشی از Heico به تیونینگ محصولات ولوو می پردازد و این شرکت به صورت مستقل به سایت تولید خودرو و قطعات با کیفیت ولوو مجهز است. از سوی دیگر، منطق وزارت صنعت در راستای منع حضور شرکت های تیونینگ در مواردی همچون “نبود رابطه مستقیم شرکت تیونینگ با سازنده اصلی”، “تیونینگ محصولات چندین شرکت توسط شرکت های تیونینگ” و “عدم ارائه خدمات و گارانتی در ایران” می باشد. با توجه به اظهارات علینقی، شرکت Heico Sportiv هیچ یک از موارد منجر به ممنوعیت ورود به کشور را نقض نکرده و با داشتن رابطه مستقیم و شراکت تجاری با شرکت مادر، تیونینگ انحصاری محصولات ولوو و ارائه خدمات تا 10 سال، تمامی حقوق مصرف کننده را رعایت می کند. با این حال طبق گفته علینقی، پاسخ سلیقه ای و مغروضانه برخی عوامل در وزارت خانه به ارائه مدارک منطقی این شرکت، هر بار همان پاسخ قبلی در جهت “ممنوعیت حضور شرکت های تیونینگ” بوده است.

حال این سوال مطرح می شود که چرا وزارت خانه هیچگونه پاسخ و عدله منطقی به داتیس خودرو که در جهت حمایت از مصرف کننده، کارآفرینی و ایجاد هزاران شغل و تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی قدم بر می دارد، ارائه نمی کند.

مطالب داغ

ویدئوها

دیدگاه ها

  • پوریا ۱۳۹۶-بهمن-۰۹ :: ۱:۵۱ ب.ظ

    وزارت صنعتُ ناراحت نکنید

    . اینا سرشون شلوغه . برا همین شش ماه
    سایت رو بسته بودن .فقط تاسف .مرسی
    بابت گزارش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *