هنسی ونوم F5، در صف رقابت با شِیرون!

هنسی ونوم F5
ب

پس از کوئنیخ زگ آگرا RS سوئدی ها، حال نوبت هنسی ونوم F5 آمریکایی هاست تا عزیز دردانه ی بوگاتی “شیرون” را به چالش بکشد.ونوم F5 طبق ادعای هنسی از یک پیشرانه 8سیلندر 7.4 لیتری بهره ور است که توانایی تولید حداکثر قدرت 1600اسب بخار و حداکثر گشتاور 1760 نیوتون متر را دارا می باشد.
این پیشرانه به یک جعبه دنده 7سرعته اتوماتیک متصل است که توسط آن تمامی قدرت تولیدی را به چرخ های عقب منتقل می کند.
این ابرخودروی هنسی می تواند تنها در عرض 20ثانیه به سرعت 400 کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت ونوم F5 بر اساس اعلام این شرکت، 484کیلومتر بر ساعت می باشد و با توجه به آمار و ارقام ارائه شده، می توان آن را از رقیب فرانسوی اش کمی سریع تر دانست!
هنسی برای ونوم F5 از لاستیک های سری Pilot Cup2 ساخت میشلن استفاده کرده است، زیرا این نوع لاستیک عملکرد بسیار خوبی داشته و در سرعت های بالا نیز دوام خوبی دارند!
بدنه ی ونوم F5 با بهره گیری از الیاف کربن ساخته شده تا وزن کمتری را برای این ابر خودرو رقم زند.علاوه بر ساختار کربنی بدنه، کاهش ارتفاع نیز بر عملکرد ونوم F5 تاثیر گذار بوده و جالب است بدانید ضریب درگ این خودرو 0.33 می باشد.

هنسی از این ابر خودروی 1600 اسب بخاری تنها 24 دستگاه به تولید خواهد رساند و هر دستگاه ونوم F5 چیزی در حدود 1.5 میلیون دلار ارزش خواهد داشت و در صورت سفارش آپشن های موجود، قیمت آن از 2میلیون دلار عبور خواهد کرد.یکی از جالب ترین و جذاب ترین نکته در مورد این خودرو این است که تحویل آن به مشتریان توسط جان هنسی صورت خواهد گرفت!

در آخر بار دیگر نظر شما را به مشخصات فنی ونوم F5 جلب می کنیم.

نوع پیشرانه: 8سیلندر V شکل

حجم پیشرانه: 7.4 لیتر

حداکثر قدرت: 1600hp/1760nm

جعبه دنده: 7 سرعته اتوماتیک تک کلاچه(امکان سفارش جعبه دنده دستی)

 

مهدی درفشی

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *