نکاتی که هنگام استفاده از «اسنپ» باید بدانیم

اسنپ
ب

به گزارش کارتور به نقل از فارس، استفاه از اپلیکیشن جابجایی اینترنتی اسنپ برای مسافرت برون شهری دارای شرایطی است که شناخت آن می‌تواند فرد را در هنگام بهره برداری یاری کند.  

اسنپ

آداب لغو سفر

گاهی تصمیمان به رفتن است اما نمی‌شود؛ گاهی کار واجب‌تری پیش می‌آید یا قرارمان تغییر ‌می‌کند و به زمان دیگری موکول می‌شود؛ در نتیجه مجبور می‌شویم سفرمان را لغو کنیم. حال سئوال این است که درست‌ترین عمل در این مواقع کدام است؟ برای لغو سفر در اپلیکیشن اسنپ کافی است به بخش گزینه‌ها بروید و لغو سفر را انتخاب کنید، اما اسنپ یک اپلیکیشنِ رابط بین حداقل دو انسان است؛ هنگامی که شما سفر را لغو می‌کنید عملا یک فرد دیگر را هم درگیر تصمیمتان کرده‌اید که می‌تواند موجب نارضایتی او شود.

در این مواقع می‌توانید با یک تماس، طرف مقابل را از تغییر تصمیم‌تان‌ مطلع کنید و گاهی حتی یک عذرخواهی ساده می‌تواند احساس بهتری برای هر دو طرف ایجاد کند.

اسنپ

لغو سفر توسط مسافر

وقتی یک مسافر سفر را لغو می‌کند، پیامی به تلفن همراه راننده ارسال می‌شود و اگر گوشی راننده باز باشد بلافاصله این پیام را می‌بیند، اما گاهی راننده متوجه تلفنش نیست و این پیام را نمی‌خواند؛ در نتیجه ممکن است تا رسیدن به مبدا از لغو سفر اطلاع پیدا نکند و این موجب نارضایتی او شود.

در حالی که اگر مسافر یک تماس با راننده بگیرد و او را از لغو سفر مطمئن کند این مشکل رخ نخواهد داد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که تماس گرفتن با راننده برای لغو سفر الزامی نیست؛ اما حتما انسانی است. خصوصا در مواردی که راننده به سمت مبدا حرکت کرده و یا حتی رسیده، توصیه می‌شود با راننده تماس بگیرید و او را مطلع کنید. شاید این تماس عذرخواهانه حتی کمتر از یک دقیقه به طول انجامد اما حس خوبی که برای طرف مقابل ایجاد می‌کند نشان می‌دهد که ارزشش را دارد.

اسنپ

لغو سفر توسط راننده

اپلیکیشن راننده به شکلی تنظیم شده که راننده با اطلاع از جزئیات مبدا و مقصد، سفر را انتخاب می‌کند اما گاهی پیش می‌آید که به هر دلیلی بعد از انتخاب سفر، تصمیمش تغییر و سفر را لغو می‌کند. برای جلوگیری از این اتفاق اسنپ سیستمی را در نظر گرفته تا لغو سفر برای رانندگان تبعاتی داشته باشد. زیرا لغو سفر توسط راننده باعث می‌شود تا مسافر از صف درخواست‌های سفر بیرون بیاید و زمانش تلف شود. در این موارد هم توصیه می‌شود که رانندگان با مسافر تماس بگیرند و ضمن عذرخواهی لغو سفر را به اطلاع آنها برسانند.

اسنپ

مسئولیت لغو سفر را بر عهده بگیریم

از آنجایی که لغو سفر توسط راننده تبعاتی دارد گاهی شاهد هستیم که برخی از رانندگان از مسافر درخواست می‌کنند که مسافر سفر را لغو کنند، در صورتی که این کار نادرست است و هر کسی باید مسئولیت تغییر تصممیم خود را بر عهده بگیرد. در صورتیکه برای هر کدام از طرفین راننده و یا مسافر مشکلی پیش آید، بهتر است خودش سفر را لغو کند و اگر اصراری برای لغو سفر از طرف مقابل وجود داشت می‌توان با واحد پشتیبانی تماس گرفت و آنها را در جریان موضوع قرار داد.

اسنپ

پشتیبانی ۲۴ ساعته اسنپ

علاوه بر این موارد در صورتی که برای لغو سفر هر مشکلی وجود داشت، پشتیبانی اسنپ ۲۴ ساعته در خدمت کاربران است تا تجربه سفر را رضایت بخش‌تر کند.

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *