نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ | خداحافظی تلخ با اسطوره ۱۲ سیلندر‌های مرسدس

Mercedes AMG S65 Final Edition - مرسدس S65 AMG
ب

شرکت مرسدس در جریان نمایشگاه ژنو از S65 AMG Final Edition به عنوان آخرین سری تولیدی S کلاس ۱۲ سیلندر رونمایی کرد.

به گزارش کارتور و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به جرات می‌توان گل سرسبد محصولات فوق لوکس و قدرمند AMG را S65 دانست. خودرویی بر پایه لوکس‌ترین محصول مرسدس‌بنز یعنی S کلاس که با تجهیز به پیشرانه عظیم، منحصربفرد و نیرومند یک سوپر‌اسپرت مجلل محسوب می‌شود. مرسدس S65 AMG دارای یک پیشرانه ۶.۰ لیتری نیرومند بوده که توان آن توسط دو توربوی عظیم افزایش یافته است. نتیجه ثبت اعداد و ارقامی در حد یک سوپر‌اسپرت ایتالیایی همچون لامبورگینی است! توان تولیدی این موتور ۱۲ سیلندر به ۶۳۰ اسب‌بخار می‌رسد و گشتاور آن نیز عدد متحیر کننده ۱۰۰۰ نیوتن‌متر است که در نوع خود بی‌مانند محسوب می‎شود.

Mercedes AMG S65 Final Edition - مرسدس S65 AMG

این پیشرانه منحصربفرد با کد M275 از سال ۲۰۰۳ بر روی محصولات مرسدس‌بنز قرار گرفته و در طول این دوران دچار چندین بار ارتقاء شده تا در سال ۲۰۱۰، با قرارگیری بر روی S65 آن دوران، این سدان مجلل را به سریع‌ترین خودرو چهار‌درب در جهان تبدیل کند. غول بیش از ۲ تنی مرسدس‌بنز با تجهیز به این موتور توانایی دست‌یابی به شتاب ۰ تا ۱۰۰ را تنها در ۴.۱ ثانیه داشته و بیشینه سرعت آن به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد که در خودرویی با چنین ابعاد و وزنی خارق‌العاده است.

Mercedes AMG S65 Final Edition - مرسدس S65 AMG

با وجود تلاش‌های فراوان مرسدس بر سر ارتقاء این پیشرانه در جهت کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی، اما ظاهرا فشار‌های بین‌المللی و زیست‌محیطی بیشتر از این‌ها بوده و شرکت AMG در نهایت تن به حذف این پیشرانه افسانه‌ای داده است. با وجود اینکه مدیر AMG بار‌ها اعلام کرده بود که تمام تلاشمان برای زنده نگاه داشتن موتور‌های ۱۲ سیلندری تولیدی این شرکت است، اما زمان خداحافظی فرا رسیده است.

در جریان نمایشگاه ژنو امسال مرسدس با معرفی نسخه نهایی این خودرو با نام S65 AMG Final Edition قرار است به صورت تولید محدود ۱۳۰ دستگاه از این خودرو را تولید کند تا یک خداحافظی تلخ برای S65 AMG باشد.

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *