نقش کلانتر یا داور سوپرکارها در مسابقات اتومبیلرانی

craig-baird-lead-The Supercars' sheriff- کریگ بیرد
ب

نوشته: فردین محمدسور

کلانتر یا داور سوپرکارها

کنترل کردن راننده های خشن و جنجالی مسابقات، نیازمند مهارت خاصی است

آقای کریگ بیرد (Craig Baird) راننده ۴۸ ساله نیوزلندی به عنوان داور یا ناظر کیفی مسابقات اتومبیلرانی (DSO, Driving Standards Observer) در رقابت های قهرمانی سوپراتومبیل ها شناخته می شود. نقش وی که موفق ترین راننده در وان میک پورشه نیز به شمار می رود، حصول اطمینان از عادلانه و بدون خطا مسابقه دادن راننده های شرکت کننده است. One-make مسابقاتی است که تمامی خودروهایی که در آن رقابت دارند، از یک شرکت سازنده هستند.

craig-baird-lead-The Supercars' sheriff- کریگ بیرد

کارشناس و خبرنگار مجله wheels استرالیا در دفتر کار کریگ حضور داشته تا ضمن گفتگو کارهای وی را نیز زیر نظر بگیرد. جایی بین تریلرهای تیم در حصار پیست «سند داون ۵۰۰» که نقش دفتر کار او را برای این آخر هفته ایفا میکند. همچنین خبرنگار خوش شانس مجله موردنظر، یک دسترسی بی سابقه و بی نظیر به بخش کنترل مسابقه و قرار ملاقات با رانندگان هم به وی داده اند تا بتواند بهتر نحوه اجرای قانون توسط کریگ را درک کند.

همچنین بیرد توضیح خواهد داد که چگونه با رانندگانی که به دفتر کارش فرا خوانده شده اند، تعامل خواهد کرد. رانندگان صرفاً برای موارد جزئی همچون سرعت ورود و خروج به پیت استاپ به اینجا آورده نشده اند، بلکه برای مواردی غیرقانونی یا غیرحرفه ای که منجر به از دور خارج کردن سایر رانندگان میشود، حضور می یابند.

او ادامه می دهد: «آنها به اینجا می آیند تا تمام تلاششان را به کار ببرند و با تمام توانایی هایشان از خود دفاع کنند. اما اگر قصد دارند که آنجا بنشینند و شروع به حاشیه سازی کنند، بررسی آنالیزها و داده هایی که گردآوری میکنیم در جهت اثبات ادعایمان به هیچ وجه سخت نیست.»

بیرد در کنار دستیار کارگردان و مدیر باتجربه مسابقات، مایکل مسی (Micheal Masi)، کار میکند که تخطی های احتمالی از قوانین را بررسی می کند. مسی توضیح میدهد: نحوه کارکرد ما به این شکل است که من همانند بازجوی پلیسم و کریگ نیز به عنوان کارشناس و شاهد ماجرا در اینجا نقش دارد. من هدایت و رهبری تحقیقات و بررسی ها را بر عهده دارم، و کریگ نیز به من در اجرای جریمه کمک می کند.

Craig Baird - The Supercars' sheriff - کریگ بیرد

یکی از اولین چیزهایی که توسط طرفداران یا رانندگان همواره مطرح می شود و فکر میکنند که بیرد و مسی کارشان را عادلانه به پیش نمیبرند، مسئله ثبات رأی است. این موضوعیست که بی درنگ یک واکنش احساسی از بیرد را به همراه دارد و در این باره میگوید: دید و درک افراد همیشه با هم متفاوت است. ما یک سری قوانین و جریمه های تثبیت شده داریم که برای همه یکسان است، تنها تفاوت این است که هر چه به پایان مسابقات نزدیک می شویم، این جریمه ها باید تاثیری ملموس بگذارند. بنابراین درباره مجازات و جریمه های ما که همه از آن گلایه دارند، برای مثال در مورد فردی که در رتبه بیست و چهارم است و دیگر از دست دادن امتیاز برایش اهمیتی ندارد، ما مجبور میشویم که یک سری چیزها را تغییر بدهیم و سختی بیشتری به کار ببریم.

بیرد می گوید: مردم میگویند که ما باید هم نظر باشیم. اما شما باید غیرمنسجم باشید تا ثبات رأی پیدا کنید. چون همه اتفاقات متفاوت هستند، و در هر سانحه تفاوت هایی وجود دارد. شما نمیتوانید یک گوشه بایستید و هر دفعه که ماشینی با ماشین دیگری برخورد میکند بگویید که این هم مانند تصادف های قبل است و باید از همان مجازات یا جریمه استفاده شود.

craig-baird-lead-The Supercars' sheriff- کریگ بیرد

بیرد در اتاق کنترل با نشستن بر روی چهارپایه اش دید خوبی به پیست مسابقه و پیت استاپ دارد. سه نمایشگر دقیقاً روبروی بیرد قرار دارند. در سمت چپش کارگردان مسابقات «تیم شنکن» حضور دارد و مسی در سمت راستش نشسته است. این سه نفر از طریق هدفون هایشان با هم در ارتباطند که اجازه شنیدن مکالمات رادیویی تیم ها را نیز به آن ها میدهد.

در ابتدای شروع مسابقات موجی از همهمه و ابلاغ دستورات و نظرات میان شنکن و مسی به راه می افتد و در همان حال با ماموران دیگر نیز هماهنگی هایی صورت می گیرد. اما بیرد صرفا همانند یک نگهبان آرام منتظر یک حادثه میماند. زمانی که فاجعه رخ میدهد، و همیشه این اتفاق می افتد؛ بیرد سریعا مشغول ساماندهی مدارکی میشود که بعدا برای قضاوت به آنها احتیاج پیدا میکند. با این وجود بیرد تا حصول اطمینان صد درصدی تصمیم نهایی را صادر نمی کند.

craig lowndes bathurst - کریگ بیرد
سمت چپ: چیزهای کمی وجود دارند که از چشم بیرد و تیمش پنهان بماند. سمت راست: بیرد از رانندگان کهنه کاری همچون گارت تاندر برای درک بهتر شرایط پیست مسابقه و قضاوت های عادلانه تر بهره می گیرد.

 

craig lowndes bathurst - کریگ بیرد

رانندگان جوانتر که کله شان داغ است بیشتر دردسرساز هستند!

بیرد میگوید: اگر در یک مسابقه تصمیمی می گیرم، کاملا مطمئنم که همه تجهیزات و تصاویر لازم برای گرفتن تصمیم درست را در اختیار داشته ام. شاید جزو تصاویری باشد که از تلویزیون پخش نشده است و تا زمانی که از همه زوایا آن صحنه را ندیده باشم، هیچ تصمیمی گرفته نمی شود. بگذارید روراست باشم، اگر کوچکترین شک و تردیدی داشته باشم، من همیشه آن را جزو تصمیمات پسامسابقه ای قرار میدهم.

به هر ماشین در پیست یک دوربین نظارتی متصل است و در انتهای هر مسابقه بیرد یکی از کارمندانش را میفرستد تا حافظه مموری دوربین ماشینی که قرار است مورد تفحص واقع شود را به او برساند. مجازات سنگینی برای تیم هایی که فیلم مخدوش تحویل دهند یا هیچ مموری کاردی تحویل ندهند، در نظر گرفته شده است. فیلم دریافتی از ماشین مورد نظر، به علاوه چندین تصویر پخش نشده تلویزیونی از زوایای مختلف، به دقتی وسواس گونه مورد بررسی قرار میگیرند. بیرد صانحه را لحظه به لحظه، فریم به فریم بازبینی و واکاوی میکند. چیزی که او اغلب پیدا میکند، اتفاق کوچکی است که از دید پنهان مانده است. مثل قفل شدن یکی از چرخ ها یا چند درجه ناچیز انحراف زاویه فرمان که برای بیننده تلویزیونی قابل دیدن نبوده است.

craig-baird-lead-The Supercars' sheriff- کریگ بیرد

در جریان یکی از این بررسی ها که در آن جیسون برایت و وارن لاف در مسابقات Saturday’s qualifying درگیر حادثه شده بوند، بیرد یک فیلم بدست آمده از دوربین های تلویزیونی را فریم به فریم پخش میکند و به پنچری یکی از لاستیک ها پی می برد. به محض فهمیدن این نکته، او به واحد فنی دپارتمان سوپرکار ها زنگ زد و فشار تایرها را در قبل و بعد از سانحه طلب کرد. چند دقیقه بعد این داده ها روی مانیتورها به نمایش درآمدند. داده هایی که حتی خود تیم ها به آن ها دسترسی ندارند. درنهایت چیزی که شبیه به یک خطای کوچک رانندگی در تلویزیون دیده می شد، به سرعت تبدیل به یک سانحه پیچیده مسابقه ای شد.

craig-baird-lead-The Supercars' sheriff- کریگ بیرد

درواقع فقط برخوردهای ابتدایی نیستند که زیر ذره بین بیرد و مسی قرار می گیرند. به همین دلیل زمانی که تیم ها درخواست بازبینی مجدد میکنند، آنها در واقع خودشان را به دردسر می اندازند. در بیش از یک مورد که ما شاهدش بودیم، تیمی تقاضای بررسی عملکرد یک راننده دیگر را داشت. اما درنهایت باعث شد خودشان را در حال ارائه توضیحاتی برای خطای خودشان ببیند!

قرار گرفتن روبروی مسی و بیرد، بخاطر حجم بالایی از اطلاعات و فهم دقیقی که از کل جریان مسابقه در اختیار دارند کاری آسانی نخواهد بود. به گفته بیرد تیم های کهنه کار و حرفه ای، ایجاد دردسر نمی کنند و زود اشتباهاتشان را می پذیرند.

 

 

craig lowndes bathurst - کریگ بیرد Peter Brock's 1982 Holden Commodore - کریگ بیرد - هولدن کومودور

آسمان هفتم لاوندز

کریگ لاوندز، راننده همیشگی خودروهای مسابقه ای، توانست آخرین سال حضورش در سری مسابقات Bathurst 1000 استرالیا را با قهرمانی به پایان برساند. لاوندز و هم تیمی اش استیون ریچاردز، توانستند به ترتیب هفتمین و پنجمین قهرمانی خود را در این مسابقات به دست بیاورند. با رفتن لاوندز، ریچاردز از سال آینده جیمی وینکاپ یا شین گینزبرگ را به عنوان هم تیمی، و  پیتر بروک مربی با سابقه که ۹ قهرمانی را در کارنامه خود دارد را به عنوان مربی در کنار خود می بیند. همچنین اسکات مک لافلین و الکس پریمت از بهترین رانندگان فورد نیز در حالی به مقام سوم دست یافتند که خودروی فورد فالکون آن ها پس از ۶ دهه آخرین حضور خود در این سری از مسابقات را تجربه می کرد.

کومودور بروک با مبلغ ۲٫۱ میلیون دلار به فروش رسید

هولدن VH کومودور که پیتر بروک توانسته بود با آن در سال های ۸۲ و ۸۳ به عنوان قهرمانی دست پیدا کند، ماه گذشته در حراجی لوید به مبلغ ۲٫۱ میلیون دلار فروخته شد تا تبدیل به یکی از گرانترین خودروهای استرالیایی فروخته شده شود. تنها یک خودروی دیگر توانسته است که دو بار عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. HRT گولدن چایلد در سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ آخرین برنده قدر در مسابقات Bathurst در گروه سی وی.کی کومودور بود که در یک حراجی با قیمت ۸۵۰ هزار دلار به فروش رفت. حراجی که در آن یک دستگاه فورد ایکس.وای فالکون GT-HO فاز ۳ نیز به مبلغ ۸۰۰ هزار دلار به فروش رفته بود. گفته می شد فورد موردنظر نیز توسط پیتر بروک رانندگی شده بود.

 

 

craig-baird-lead-The Supercars' sheriff- کریگ بیرد

جبران خسارت

زمانی که جیسون بارگوانا در انتهای سال ۲۰۱۶ از DSO کناره گیری کرد، یک قانون جنجال برانگیز نیز با او رفت؛ جبران خسارت. بیرد میگوید که اگرچه برخلاف حذف شدن آن از دفترچه قوانین، جبران خسارت هنوز مفهومی است که میتواند در این ورزش نقشی داشته باشد: «این یک قانون نیست، ولی ما توافق کرده ایم که رانندگان میتوانند به موردی خاص اشاره کنند، البته فقط در شرایط یک به یک.» با کنار رفتن این قانون، بیرد امید دارد که از تکرار سوانح جنجال برانگیزی مانند آنچه در انتهای مسابقات Bathurst 1000 در سال ۲۰۱۶ روی داد، جلوگیری کند.

 

The all-seeing eye - کریگ بیرد

چشم همه چیز بین

زمانی که مسابقات قهرمانی سوپرکارهای ۲۰۱۹ در گرمای سوزان شهر آدلاید در اواخر فوریه سال آینده شروع شود، کریگ بیرد ابزار جدیدی در دست خواهد داشت که سیستم گردآوری اطلاعات فعلی اش را منسوخ مینماید. این تکنولوژی جدید که “چشم شاهین” نامگذاری شده است، تا زمان نشر این مطلب دومین بکارگیری آزمایشی اش را در یک رویداد تجربه کرده است. این سیستم به بیرد در زمان دلخواه اجازه میدهد تا به تک تک دوربین های پیست مسابقه دسترسی داشته باشد، که شامل دوربین های روی ماشین ها، و دوربین های تلویزیونی کنار پیست میشود؛ چشم شاهین (Hawkeye) به بیرد اجازه میدهد تا سوانح را در طول مسابقه بر طبق زمان وقوع دسته بندی کند، و آن ها را از چند زاویه به صورت همزمان تماشا کند. فریم به فریم. راننده های حقه باز حواستان را جمع کنید!

 

 

craig-baird-lead-The Supercars' sheriff- کریگ بیرد

مشکل غیرحرفه ای ها

بیرد میگوید که تنش ها در بخش انتهایی پیست مسابقه (بین رده های آخر) بیشتر میشود. جایی که رانندگان تلاش میکنند از هر حقه ای برای آخر نشدن استفاده کنند. او میگوید: «مشکل اصلی در کار من از مقام بیستم به آخر شروع میشود. جایی که کسی نمیخواهد آنجا باشد. اضافه شدن حضور سیمونا دی سیلوسترو نیز یکی دیگر از این دلایل است. تنها راننده زن در این سری از مسابقات که بسیار از آتش غرور مردانه سایر رانندگان آزار دیده است. بیرد میگوید: «هیچکس دوست ندارد که از مسابقه خارج شود و اعتراف کند از یک دختر شکست خورده است. ولی من به آنها میگویم بهتر است به آن عادت کنید، چون اون دختر بهتر از شما رانندگی می کند!

Simona de Silvestro on Bathurst 1000 - کریگ بیرد

در حقیقت این رانندگان جوان که کله شان داغ است بیشتر مشکل ساز هستند و به تنش ها دامن می زنند. ولی بیرد به آسانی از تصمیمش صرف نظر نمی کند و وقتی هم برای دلداری دادن به رانندگان ندارد.

در طول حضور ما در آنجا، تنها یک مورد منجر به جنجال شد، که مالک یک تیم معتقد بود قضاوت عادلانه ای در مورد راننده اش صورت نگرفته بود. بیرد و مسی عقب نشینی نکردند و به اون نشان دادند که با راننده مورد بحث به درستی برخورد شده است و بر طبق دستورالعمل برای مالک آن تیم دلیل تصمیم و قضاوتشان را توضیح دادند.

بیرد شغل سختی دارد، اما بر طبق اصول آن را انجام میدهد و همیشه تصویر کلی را در نظر میگیرد. تسلط وی به قوانین جای شک و شبهه ای باقی نمی گذارد و در طول تجربه حدودا دو ساله او به عنوان DSO، بیرد توانسته است اعتماد رانندگان و تیم ها را جلب کند. بنابراین دفعه ی بعد که هنگام تماشای مسابقه با قضاوتی از او روبرو شدید، بدانید که تصمیمش به احتمال زیاد، درست بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *