نقشه راه توسعه محصول ایران‌خودرو تدوین شد

ایران خودرو - ایکو - IKCO
ب

تولید یك كراس اوور ساخت داخل در دوسال آینده

به گزارش کارتور، نقشه راه توسعه محصول ایران‌خودرو برمبنای طراحی پلتفرم ملی و تولید خودروهایی دركلاس‌های ابعادی C و B برای توسعه خودروهای سواری، هاچ بک، ‌كراس اوور و خودرو برقی به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان و كسب سهم مناسب از بازارداخلی و صادراتی تدوین شده است.

كیانوش پورمجیب معاون تحقیقات، طراحی و تكوین محصول ایران خودرو در این‌باره گفت: ‌در این نقشه راه، انواع موتورهای كم مصرف و گیربكس‌های دستی و اتوماتیك شش دنده در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ‌براساس پلتفرم بومی‌سازی شده، خودرویی دركلاس ابعادی C با استانداردهای ایمنی یورو NCAP سه ستاره و با مصرف سوخت و آلایندگی مطابق با استانداردهای روز کشور از سال آینده تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

ایران خودرو - ایکو - IKCO

پورمجیب از آغاز طراحی محصول در كلاس شاسی بلند و كراس اوور بر روی پلتفرم ملی ایران خودرو در سال جاری خبرداد و اظهار كرد: ‌پروژه p535 كه یك كراس اوور ساخت داخل است که در دوسال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

وی همچنین اظهار كرد: خودروی سواری در کلاس ابعادی C و با برند ایران‌خودرو در سال آینده تولید خواهد شد.

معاون تحقیقات، طراحی و تكوین محصول ایران‌خودرو خاطرنشان كرد: طبق نقشه راه توسعه محصول این شركت، تولید خودروهای برقی در دستور كار قرار گرفته كه در اولین گام خودروی دنا پلاس در مدت یك سال و نیم آینده به نیروی محرکه برقی مجهز خواهد شد.

دنا پلاس پلاگین‌ هیبرید

پورمجیب با اشاره به استقبال مردم از خودروهای دنده اتوماتیك گفت: دنا پلاس اتوماتیك از ابتدای سال آینده به بازار عرضه می شود و ۲۰۷ با دنده اتوماتیك نیز در نیمه نخست سال ۹۹ آماده تولید خواهد بود.

معاون تحقیقات، طراحی و تكوین محصول ایران خودرو تصریح كرد: ۲۰۷ و دنا پلاس در راستای هدف كاهش مصرف سوخت و راحتی راننده در سال آینده به فرمان برقی مجهز می‌شوند.

Peugeot206-Panoramic-Roof-پژو ۲۰۷i با سقف شیشه ای (پانورامیک)

وی اظهار کرد: محصول ۲۰۷ با سقف پانوراما و دنده دستی تا پایان امسال و با استاندارد آلایندگی یورو ۵ وارد بازار خواهد شد.

پورمجیب درخصوص تولید خودروهای پایه گازسوز نیز گفت: ایران خودرو در نظر دارد تا به منظور ارتقاء رضایت مشتریان و افزایش حجم مفید صندوق عقب خودروهای دوگانه سوز، با اعمال تغییرات در پلتفرم خودروهای سمند، پارس و حتی رانا، مخازن گاز را از داخل صندوق عقب به کف خودروها منتقل كند.

وی همچنین تاکید کرد: تولید موتورهای كم مصرف سه‌سیلندر در نقشه راه ایران خودرو پیش بینی شده و این پروژه در مرحله امکان‌سنجی فنی و اقتصادی است.

اطلاعیه شرکت ایران خودرو

خبرخودرو

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *