مهمترین خبرهای هفته گذشته

مهمترین خبرهای هفته گذشته
ب

چرخ صنعت خودرو همیشه می چرخد. اگر شما کارتور را دنبال نمی کنید (که کار بدی می کنید!) امروز می توانید مروری بر خبرهای مهم هفته گذشته داشته باشید. آنچه در ادامه می خوانید، مهمترین خبرهای هفته گذشته از نگاه کارتور می باشد. امیدواریم خبرهایی را که از قلم کارتور دور افتاده است، شما در قسمت نظرات به آن اضافه کنید.

 

خودروهای پاک در امریکا

تعلیق استانداردهای زیست محیطی بخش خودرو در آمریکا

آژانس فدرال محافظت از محیط زیست و آژانس امنیت جاده ای آمریکا روز پنجشنبه اعلام کردند «قوانین الزام آوری که در زمان دولت اوباما به صنایع خودروسازی تحمیل شده بود»، به حال تعلیق درآمد. این دو نهاد؛ قوانین جدید کمتر الزام آوری را به جای قوانین پیشین پیشنهاد کردند که ممکن است اختلاف دولت ترامپ با ایالت کالیفرنیا را در خصوص خودروهای «پاک» تشدید کند. در قانون قدیمی پیش بینی شده بود مصرف خودروها به صورت تدریجی تا سال ۲۰۲۵ به چهار ممیز سی و دو صدم لیتر به ازای هر صد کیلومتر برسد.

 

اسب 54 ساله؛ سالگرد باشکوه 54 سالگی فورد موستانگ

اسب ۵۴ ساله؛ سالگرد باشکوه ۵۴ سالگی فورد موستانگ

فورد، خودروساز بزرگ آمریکا، خروج ۱۰ میلیونمین فورد موستانگ تولید شده را جشن گرفت.

ماسل کار محبوب آمریکایی که بیش از ۵ دهه است به تولید می رسد، سالگرد ۵۴ سالگی خود را با خروج ۱۰ میلیونمین دستگاه جشن گرفت.

جیم فارلی، رئیس بازار جهانی فورد در این گردهمایی که بیش از ۶۰ فورد موستانگ حضور داشتند گفت: ” موستانگ قلب و روح این شرکت، و خودرویی محبوب در سراسر جهان است.”

 

خودروهای پلیس فورد با سرعت و فناوری بیشتر

خودروهای پلیس فورد با سرعت و فناوری بیشتر

فورد در آمریکا به دلیل خودروهایی که برای پلیس این کشور طراحی کرده معروف است و اینک اعلام کرده مدل‌های “رهگیر پلیس” در آینده با مشخصات و ویژگی‌های جدیدی ارائه می‌شوند.

خودروهای پلیس فورد با طبیعت سازگارتر شده و در عین حال توانمندی و قابلیت‌های بیشتری را نشان می‌دهند.

این خودرو‌های پلیس در تابستان سال آینده به فروش خواهند رسید و احتمال دارد موتورهای جدید این مجموعه به زودی روی مدل‌های اکسپلورر فورد نیز به کار روند.

 

خودروی هوشمند برقی با سیستم تهویه خزه ای!

خودروی هوشمند برقی با سیستم تهویه خزه ای!

شرکت آلمانی سونوس موتورز (Sonos Motors) از کانسپتی برقی به نام Sion رونمایی کرده است که برای تهویه آن از نوعی خزه ایسلندی استفاده می شود. این خودرو که قابلیت شارژ با پریزهای برق خانگی را نیز دارد، انرژی مورد نیاز خود برای حرکت را از پنل های خورشیدی دریافت می کند که در سراسر بدنه پوشیده شده است.

نکته جالب توجه در مورد این خودروی دوست دار محیط زیست، استفاده از سیستمی است که به طور طبیعی رطوبت و تهویه داخل خودرو را تنظیم می کند. در این سیستم از نوعی از خزه ایسلندی استفاده شده است که به عنوان یک فیلتر طبیعی هوا قابلیت پاکسازی هوا را دارد و می تواند ذرات گرد و غبار را فیلتر کند.

 

کیا استینگر در گمرک بندرعباس

کیا استینگر در یک قدمی بازار ایران؛ کره ای جذاب مهمان گمرک بندرعباس

با توجه به تصاویر به دست آمده، ورود کیا استینگر به گمرک شهید رجائی بندرعباس تایید شده و بدون شک، پس از از سرگیری مجدد واردات خودرو، کیا استینگر نیز یکی از ستاره های اسپرت و در عین حال لوکس ایران خواهد شد. کیا استینگر که با دو پیشرانه ۲٫۰ و ۳٫۳ لیتری عرضه می شود، با توجه به وجود قانون منع ورود خودرو با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی، تنها نسخه های پایه و پرمیوم کیا استینگر مجوز ورود به بازار ایران را خواهند داشت.

 

فردین محمدسور

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *