معرفی نسل جدید هیوندای النترا ۲۰۱۹

نسل جدید هیوندای النترا ۲۰۱۹
ب

هیوندای النترا در سال ۱۹۹۱ اولین نسل خود را به جهان معرفی کرد و ۲۶ سال بعد نسل ششم خود را روانه بازار کرد. امسال نیز علاقه‌مندان این سدان کامپکت هیوندای آن را با فیس‌لیفت جدید مشاهده می‌کنند.

به گزارش کارتور و به نقل از عصر ایران، النترای فیس‌لیفت از فناوری‌های بیشتر در نسخه استاندارد، سیستم اطلاعات سرگرمی جدید، ویژگی‌های ایمنی فعال و تریم‌های بیشتر بهره می‌برد.

نسل جدید هیوندای النترا ۲۰۱۹

طراحان برای قسمت جلویی هیوندای النترا ۲۰۱۹ از چراغ‌های مثلثی شکل و جلوپنجره بازطراحی شده استفاده کرده‌اند که نمای جذابی را در این بخش شکل داده است.

بخش طراحی هیوندای پا را فراتر گذاشته و فرم کاپوت و گلگیرها را نیز بازطراحی کرده‌اند. این مدل طراحی نمای روبه‌رویی خودرو را تهاجمی و جسورانه نشان می‌دهد.

در نمای عقب چراغ‌های عقب نیز کشیده، بلند و تیز شده، جای پلاک نیز تغییر کرده و تمایز آن از بخش تیره سپر سخت است. خودرو روی چرخ‌های ۱۶ و ۱۷ اینچی سوار شده و در انواع اقتصادی از انواع ۱۵ اینچی بهره می‌برد.

نسل جدید هیوندای النترا ۲۰۱۹

در قسمت‌های عقب طراحان همانند بخش‌های جلویی تغییرات زیادی را در نظر گرفته‌اند؛ برای مثال در صندوق بار به طور کلی مجددا طراحی شده و درون آن یک اسپویلر یکپارچه نصب شده است.

شاهد تغییر طراحی سپر عقب هستیم و فرم چراغ‌ها نیز نسبت به مدل‌های قبلی متفاوت است. چنین تغییراتی باعث پویاتر شدن قسمت عقب خودرو شده است. چراغ‌های LED نیز روی نمونه‌های “لیمیتدد” و “اسپورت” ارائه خواهد شد.

از تغییرات داخلی این خودرو می‌توان به صفحه پشت آمپر مرکزی، سیستم صوتی، سامانه تهویه هوا، بخش‌های ذخیره و سامانه ناوبری چندرسانه‌ای با صفحه نمایش ۸ اینچی مجزا در تریم‌های بالاتر اشاره کرد.

نسل جدید هیوندای النترا ۲۰۱۹

دکمه‌های میانی این خودرو نیز تغییرات ملایمی را نشان می‌دهد. البته خودرو از منو و دستورالعمل های جدیدی نیز بهره می‌برد.

النترا ۲۰۱۹ سیستم‌های ایمنی متعددی را ارائه می‌دهد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سامانه هشدار به راننده برای توجه بیشتر، سیستم حفظ حرکت میان خطوط و جلوگیری از برخورد از ناحیه جلو اشاره کرد.

همچنین مشتریان می‌توانند سیستم‌های ایمنی پیشرفته‌تری نظیر سیستم خروج ایمن، هشدار ترافیک عقب، سیستم هشدار نقاط کور و سیستم تشخیص عابر پیاده را در صورت نیاز سفارش دهند.

شرکت هیوندای برای این خودرو سه موتور مختلف را در نظر گفته است. یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی چرخه اتکینسون برای مدل‌های SE ،SEL و لیمیتد عرضه می‌شود که این موتور قادر است قدرتی معادل ۱۵۰ اسب بخار تولید کند.

نسل جدید هیوندای النترا ۲۰۱۹

همچنین مدل النترا اکو از یک موتور ۱٫۴ لیتری توربو بهره می‌برد که این موتور نیز قدرتی معادل ۱۳۰ اسب بخار را ارائه می‌دهد.

برخی از انواع این خودرو با گیربکس دستی ۶ سرعته و برخی دیگر از گیربکس‌های ۷ سرعته اتوماتیک به بهره می‌برند. مصرف سوخت هیوندای النترا ۲۰۱۹ به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۶٫۷ لیتر اعلام شده است.

قیمت این خودرو در دبی ۶۰ هزار درهم است که حدود ۲۱۶ میلیون تومان می باشد.

 

 

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *