معرفی لندرور دیفندر ۱۱۰ مدل ۲۰۲۰

Land-Rover-Defender-110-2020-لندرور دیفندر ۱۱۰ مدل ۲۰۲۰

دو نسخه ۹۰ (سه درب) و ۱۱۰ (پنج درب) بر اساس پلتفرم D7x

به گزارش کارتور، لندرور دیفندر ۲۰۲۰ بر اساس پلتفرم D7x و در دو نسخه ۹۰ (سه درب) و ۱۱۰ (پنج درب) ساخته می شود. این خودرو از کالبدی جدید به همراه برخی از آخرین تکنولوژی ها سود می برد. در نگاه نخست به بدنه این شاسی بلند واقعا آفرود، باز هم این اتاق جعبه ای شکل آن است که علی رغم تغییرات زیاد جلب توجه می کند.

Land-Rover-Defender-110-2020-لندرور دیفندر ۱۱۰ مدل ۲۰۲۰

سازه این پلتفرم جنسی از آلومینیوم سبک وزن داشته و نقشی اساسی در شکل گیری مقاوم ترین بدنه ساخت شرکت لندرور ایفا کرده است. گفته می شود سازه دیفندر ۲۰۲۰ در مقایسه با پلتفرم هایی که در آن شاسی از بدنه مستقل است، تا سه برابر مقاومت بیشتری دارد.

بهره گیری از چنین پلتفرمی بستری مناسب تر را برای بهره گیری از سیستم تعلیق کاملا مستقل، گیربکس کمکی دو سرعته و سیستم چهار چرخ محرک دایمی را فراهم نموده است. افزون بر این توان کشش بار خودرو نیز افزایش پیدا کرده و دیفندر ۲۰۲۰ توانایی بکسل کردن تریلری با حداکثر وزن ۳,۷۲۰ کیلوگرم را دارد. این نسل از لندرور دیفندر با ۱۲ رینگ مختلف که ابعادی بین ۱۸ الی ۲۲ اینچ دارند، قابل انتخاب است.

Land-Rover-Defender-110-2020-لندرور دیفندر ۱۱۰ مدل ۲۰۲۰

لندرور با دیفندر ۲۰۲۰ سیستم جدید را معرفی کرده است. این سیستم Configurable Terrain Response (اقدام قابل تنظیم با نوع مسیر) نام دارد و همانگونه که از نامش نیز پیداست، به راننده اجازه می دهد قابلیت های خودرو را متناسب با نوع مسیر آفرود دقیق تر تنظیم کند.

دیگر تجهیزات مربوط به آفرود دیفندر ۲۰۲۰ عبارتند از دیفرانسیل لغزش محدود مرکزی قابل کنترل با نمایشگر مرکزی، سیستم تشخیص عمق آب، سیستم کنترل حرکت در تمامی مسیرها و سیستم مشاهده دقیق مسیر پیش روی چرخ های جلو (ClearSight Ground View).

برای رانندگی با دیفندر ۲۰۲۰ سه حالت تنظیم شده که با انتخاب هر کدام از آنها نحوه پاسخدهی گیربکس، فرمان و سیستم کنترل چسبندگی تغییر می یابد.

نسل جدید لندرور دیفندر در ایالات متحده با دو پیشرانه به فروش خواهد رسید. این دو پیشرانه با کدهای P300 و P400 شناخته می شوند. پیشرانه P300 در واقع یک موتور بنزینی ۲ لیتری چهار سیلندر توربو است که ۲۹۶ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. با این پیشرانه که پیشتر در رنجرور ایووک و جگوار E-Pace نیز به کار گرفته شده، دیفندر ۲۰۲۰ در عرض ۸٫۱ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رساند.

Land-Rover-Defender-110-2020-لندرور دیفندر ۱۱۰ مدل ۲۰۲۰

پیشرانه P400 از نوع هیبرید نرم ۴۸ ولتی بوده و قلب اصلی آن را یک موتور بنزینی ۳ لیتری خطی شش سیلندر توربو تشکیل می دهد. این موتور در کنار توربوشارژر به سوپرشارژر الکتریکی نیز مجهز شده و با یک موتور برقی مغناطیس دائم همکاری می کند.

خروجی پیشرانه P400 برابر با ۳۹۵ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور اعلام شده است. در صورت تجهیز به این پیشرانه، دیفندر ۲۰۲۰ شتاب صفر تا صد را در عرض ۶٫۱ ثانیه محقق خواهد کرد.

Land-Rover-Defender-110-2020-لندرور دیفندر ۱۱۰ مدل ۲۰۲۰

دیفندر ۲۰۲۰ از تجهیزات و سیستم های کمکی متعددی بهره می برد که از مهم ترین آنها می توان به مواردی مثل کروز کنترل تطبیق پذیر، کنترل ترافیک عقب، کنترل خروج امن، ترمز اضطراری، سیستم کمک به حفظ خودرو در بین خطوط، سیستم تشخیص علایم ترافیکی، سیستم کنترل شرایط راننده و سیستم کمکی پارک جلو و عقب اشاره کرد.

Land-Rover-Defender-110-2020-لندرور دیفندر ۱۱۰ مدل ۲۰۲۰

اخبار خودرو

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *