C کلاس جدید، کاندیدای اصلی مرسدس بنز برای حضور قدرتمند در ایران

C کلاس
ب

محصولات مرسدس بنز را می توان بسیار مقدم تر از محصول پر آوازه هیلمن یا همان پیکان خودمان دانست. قبل از آنکه خبری از تولید هیلمن هانتر “پیکان” در ایران خودرو باشد، مرسدس بنز 302 با کاربری اتوبوس در این شرکت مونتاژ می شد. پس از موفقیت و روی خوش نشان دادن ایرانیان به این برند خوش نام آلمانی، مرسدس را بر آن داشت تا علاوه بر احداث خط تولید محصولات مدرن خود در ایران، جای پای خود را در قلب خاور میانه محکم کند. در سال 1385 شمسی با توافقات صورت گرفته بین ایکو و مرسدس بنز برای تولید کلاس C و E، تولید مرسدس بنز E کلاس در ایران آغاز شد. اگر چه هیچگاه تولید مرسدس بنز C کلاس عملی نشد.

C200 ستاره پر زرق و برق مرسدس بنز در نمایشگاه مازندران

در حاشیه برگزاری نمایشگاه خودروی مازندران که از تاریخ 12 الی 15 دی ماه 96 برگزار شد، غرفه ستاره ایران به نمایندگی از برند پرمیوم آلمانی، میزبان مرسدس بنز C200 جدید با رنگی جذاب بود.
با نگاهی اجمالی به C کلاس جدید می توان ریشه هایی از S کلاس را در آن دید. استفاده از چراغ های تمام اِل ای دی در جلو و عقب به ظاهر این سدان نسبتا لوکس آلمانی جذابیتی دو چندان می دهد. طراحان مرسدس بنز با بازی خطوط توانسته اند یک طراحی ملایم اما جذاب را بر روی پوست C کلاس جدید بگنجانند. در پهلو نیز خط شانه از چراغ جلو به عقب خودرو امتداد می یابد.

قلب تپنده C کلاس، 2 لیتر و 184 اسب بخار

در سینه ی مرسدس بنز C200، قلب تپنده ی توربوشارژ با حجم 2.0 لیتر قرار داشته که توانایی تولید حداکثر قدرت 184 اسب بخار و حداکثر گشتاور 300 نیوتن متر را داراست. این پیشرانه قدرتمند با اتصال به جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک، تمام نیروی تولیدی خود را به محور عقب منتقل می کند. با توجه به مشخصات فنی فوق، مرسدس بنز C200 جدید در شرایط عادی در زمان 7.3 ثانیه از سرعت 0 به 100 خواهد رسید.

تجهیزات ایمنی و رفاهی

محصولات مرسدس بنز همواره به داشتن ایمنی بسیار بالا معروف بوده اند. C کلاس جدید نیز از این قائده مستثنی نبوده و به امکانات ایمنی نظیر ترمز اضطراری، سیستم پیشگیری از برخورد، حرکت خودکار در ترافیک، سیستم هشدار خروج از خطوط و اتو پارک اشاره کرد. مرسدس بنز C کلاس مضاف بر امکانات بسیار ایمنی، به امکاناتی نظیر رادار نقطه کور، اتو هلد، سیستم صوتی برمستر و هداپ دیسپلی مجهز است.

 

این سدان پرمیوم در بازار کشور، در مقابل خود تنها سری 3 ب ام و را می بیند. با توجه به موفقیت های بسیار مرسدس بنز C کلاس و وجود طرفداران خاص این برند، عرصه برای ب ام و سری 3 تنگ خواهد شد.

مهدی درفشی

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *