لامبورگینی Terzo Millennio Concept

 • لامبورگینی Terzo Millennio Concept
 • لامبورگینی Terzo Millennio Concept
 • لامبورگینی Terzo Millennio Concept
 • لامبورگینی Terzo Millennio Concept
 • لامبورگینی Terzo Millennio Concept
 • لامبورگینی Terzo Millennio Concept
 • لامبورگینی Terzo Millennio Concept
 • لامبورگینی Terzo Millennio Concept
 • لامبورگینی Terzo Millennio Concept
 • لامبورگینی Terzo Millennio Concept
ب

لامبورگینی Terzo Millennio Concept

لامبورگینی در همکاری خود با دو موسسه آزمایشگاهی در ماساچوست، اولین گام های ممکن را برای نسل آینده خودروهای الکتریکی این شرکت برداشت.همچنین به مناسبت این همکاری،لامبورگینی از مدل مفهومی Terzo Millennio رونمایی می کند.این کانسپت از لحاظ ظاهری، نظریه های طراحی جدید و استفاده از تکنولوژی های فوق پیشرفته در آن، کاملا آینده را نشان می دهد؛ اما همچنان اصالت و رگ و ریشه ی این برند ایتالیایی حفظ شده است.
هدف تکنولوژیکی این پروژه این است که لامبورگینی را قادر سازد تا آینده خودروهای سوپر اسپرت را در پنج ابعاد مختلف قرار دهد:
سیستم های ذخیره سازی انرژی،استفاده از مواد جدید و نوآورانه،سیستم نیروی محرکه و استفاده از سبک طراحی خلاقانه

دو بعد اول با همکاری دو آزمایشگاه در موسسه تکنولوژی ماساچوست به تصویب رسید.آزمایشگاه تحقیقاتی دینکا به رهبری پروفسور میرچیا دینکا برای گروه شیمی و گروه مکانیسینتزس به رهبری پروفسور اناستیسوس جان هارت برای دپارتمان مهندسین مکانیک این پروژه!
لامبورگینی به طور قابل ملاحظه ای این همکاری را پشتیبانی مالی کرده است و اصلی ترین هدف آن ارمغان آوردن نوآوری های جدید برای این برند است.

استفان دُومِنیکالی، رییس و مدیر اجرایی لامبورگینی اتوموتیو می گوید: دقیقا یک سال پیش ما قراردادی را با MIT-Italy در موسسه فناوری ماساچوست به امضا رساندیم که هدف از شروع به همکاری بین این دو نهاد برجسته؛ برای ایجاد یک پروژه ای است که قصد دارد یک بعد جدید از خودروهای سوپر اسپرت را به هزاره سومی ها نشان دهد.همکاری ما با MIT یک فرصت استثنایی است تا مجددا بتوانیم قوانین ساخت خودروهای سوپر اسپرت را بازنویسی کنیم.حال حاصل این همکاری یک سوپر اسپرت مفهومی، پیشرفته و هیجان انگیز است که به جهانیان ارائه کردیم.ما از طریق درک آنچه که امروز غیر ممکن است برای ایجاد واقعیت های فردا الهام می گیریم.به عبارتی لامبورگینی همیشه باید آرزوهای نسل آینده را ایجاد کند.

سیستم ذخیره انرژی

استراتژی ایجاد خودروهای سوپر اسپرت با عملکردی بی نظیر باعث ایجاد انگیزه ای شگرف در لامبورگینی برای رویکردی جدید در ذخیره انرژی است که در نهایت باعث توسعه یک سیستم ذخیره سازی است که قادر به ارائه حداکثر توان و بازیابی و بازسازی انرژی جنبشی می باشد.

مواد نوآورانه

همه ی بعدها باید برای حمایت از این انقلاب لامبورگینی، پیرو یک دیگر باشند.
لامبورگینی قصد دارد تا در طراحی و تولید قطعات با ساختار فیبر کربن و قطعات آن به عنوان پیشتاز این عرصه شناخته شود؛ به عبارتی هدف اصلی آن توسعه ویژگی ها و عملکرد این نوع قطعات است.
به همین علت، همکاری با پروفسور جان هارت با لامبورگینی، نمایان گر مسیرهای جدید تولید مواد فیبر کربن برای پوشش قطعات مختلف بدنه است.این پوشش کربنی و پیشرفته به طور کامل Millennio را در برخواهد گرفت. اصلی ترین ویژگی این پوشش این است که برای خودرو به عنوان یک سیستم ذخیره سازی عمل می کند!

سیستم پیشرانه

در Terzo Millennio هر چرخ یک موتور الکتریکی یکپارچه را به وجود می آورد و در مجموع این پیشرانه ها یک سوپر اسپرت چهار چرخ متحرک را ارمغان می اورند.این موتورهای الکتریکی در مجموع گشتاوری بالا و قدرتی مافوق تصور را برای Millennio فراهم می کنند؛ اگر چه هنوز اطلاعاتی از قدرت خروجی این موتور توسط لامبورگینی منتشر نشده است.این سوپر اسپرت را می توان اولین خودروی الکتریکی لامبورگینی دانست که می تواند علاوه بر الکتریکی بودن، پرچم دار محصولات این شرکت باشد

طراحی

مدل مفهومی Terzo Millennio، کاملا نمایان گر تکامل و توسعه در محصولات آینده این کمپانی ایتالیایی است.البته این تکامل و توسعه لطمه ای به اصالت لامبورگینی نزده و امضای Y-Type لامبورگینی به وضوح در طرح چراغ های عقب و جلو مشخص است.فرم بدنه کاملا ایرودینامیک بوده و بر اساس سبکی کاملا جدید طراحی شده است.در طراحی صندلی سرنشینان رد پایی از الگو برداری از صندلی های خودروهای مسابقه ای دیده می شود.

 

سخن اخر

لامبورگینی با ارائه مدل مفهومی Terzo Millennio خواهان رقابت با ابر خودروهایی همچون پراجکت 1 مرسدس است.علاوه بر این، قصد دارد با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها این سوپر اسپرت الکتریکی خود را بر صدر جدول رقابت بنشاند.

 

مهدی درفشی

مطالب داغ

ویدئوها

دیدگاه ها

 • مجتبی ۱۳۹۶-آبان-۱۹ :: ۹:۲۳ ب.ظ

  مشخصات موتوریش اعلام نشد
  صفر تا صدش چقدره

  • کارتور ۱۳۹۶-آبان-۱۹ :: ۹:۳۸ ب.ظ

   طرح هاى كانسپت شركت ها معمولا مشخصات موتوريش اعلام نميشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *