فراری P80-C ؛ شاهکار هنری شگفت انگیز

Ferrari-P80-C-2019-فراری p80-c

بخش پروژه های ویژه فراری (Ferrari’s Special Projects) وظیفه تولید خودروهای سفارشی تک ساخت را بر عهده دارد. این بخش طراحی های خاص مبتنی بر هنر و خشونت را آمیزه کار خود قرار داده است و فراری P80/C به عنوان نمونه‌ای نادر و لوکس از فراری آخرین اثر هنری آن ها به شمار می رود.

Ferrari-P80-C-2019-فراری p80-c

ظاهری جدید، باطنی قدیمی

بخش پروژه های ویژه فراری (SP)، به مشتریان خود کمک می کند تا طرح دلخواهشان را به تصویر بکشند و خودروی سفارشی خود را تولید کنند. اما طرح ها و تصورات موردنظر مشتریان باید مورد تایید مهندسان، طراحان و بازاریابان مارانلو نیز قرار بگیرد. به عبارتی خودروهای فراری باید مطابق با استانداردهای فراری ساخته شوند. به همین دلیل پروژه ساخت P80/C نیز چهار سال به طول انجامید تا در نهایت به دست مالک خوش ذوق آن در هنگ کنگ رسید.

Ferrari-P80-C-2019-فراری p80-c

فراری P80/C اولین فراری بخش SP است که بر روی شاسی یک خودروی مسابقه ای ساخته شده و به همین دلیل حضور این خودرو در جاده قانونی نیست و صرفا در پیست استفاده خواهد شد.

P80 / C در اصل همان فراری ۴۸۸ GT3 مسابقه ای است که به طور گسترده ای مورد بازنگری و اصلاح مهندسان فراری قرار گرفته است. به جز سیستم تهویه هیچ گونه امکانات رفاهی در این خودرو دیده نمی شود. وزن آن تنها ۱۲۶۰ کیلوگرم است و از یک نیروگاه ۳٫۹ لیتری V-8 تویین توربو نیرو می گیرد. فراری از اعلام قدرت نهایی این خودروی مخصوص پیست سر باز زده است اما باید توجه کرد که همین پیشرانه بر روی فراری ۴۸۸ pista قدرتی معادل ۷۱۰ اسب بخار نیرو تولید می کند.

Ferrari-P80-C-2019-فراری p80-c

فراری قطعات ایرودینامیکی این خودرو را به رنگ مشکی باقی گذاشته است تا ترکیب بی نظیری با رنگ قرمز فراری ایجاد شود.

فراری P80/C ترکیبی از انحناهای ظریف فراری های کلاسیک (vintage Ferraris) با نگاهی به طراحی های تهاجمی مدل های امروزی است. فراری در طراحی پنل های فیبرکربنی بدنه از مدل های مخصوص خودروهای اسپرت و مسابقه ای فراری در دوران طلایی دهه ۶۰، به ویژه مدل های افسانه ای دینو ۲۰۶ S و ۳۳۰ P3 و P4 ای الهام گرفته است.

Ferrari-P80-C-2019-فراری p80-c

روی صندلی، پشت فرمان

در یک کلام رانندگی با P80/C بسیار وحشتناک است. نه فقط به این دلیل که ارزش آن چند میلیون دلار است، بلکه به این دلیل که تنها یک نسخه از این خودروی غیر قابل جایگزین ساخته شده است.

با باز شدن در، با فضای بسیار کوچکی برای ورود و خروج روبرو می شوید بنابراین اگر مشکلی پیش آید، نمی توانید فورا از آن خارج شوید. سقف نیز تنها به اندازه ای بلند است که برای کلاه ایمنی شما جا داشته باشد. پدال ها بیش از حد به یکدیگر نزدیک هستند و بدون اینکه زانوهایتان به هم برخورد کند، سخت است بتوانید با آن ها کار کنید. موتور V-8 با میل‌لنگ ‌تخت flat-plane (که در کنار سیستم اگزوز، یک عنصر کلیدی در ایجاد صدای شیون گونه اتومبیل های فراری است) لرزش زیادی تولید می کند. به طوری که حتی در حالت توقف نیز صدای وزوز مانندی از کابین ساده و عریان P80/C شنیده می شود.

Ferrari-P80-C-2019-فراری p80-c

از همان ابتدای نشستن بر روی صندلی راننده از جایگیری و تحت کنترل بودن همه ادوات داخل کابین شگفت زده می شوید. پدال کلاچ بسیار سفت است. به محض فشردن پدال گاز، لرزش پیشرانه بیشتر می شود. با فشردن بیشتر پدال گاز و رفتن به یک دنده بالاتر، عمل کلاچ گیری به سرعت انجام می گیرد. این هماهنگی سریع در سیستم انتقال قدرت همان چیزی است که گیربکس های دو کلاچه به آن می بالند.

در کل با فشردن پدال گاز، خودرو با جهش به مراتب بیشتری نسبت به خودروهای جاده ای فراری به جلو رانده می شود؛ به لطف برنامه ریزی مجدد انجام گرفته بر روی موتور توسط Michelotto، که دهه هاست وظیفه آماده سازی خودروهای مسابقه ای فراری را بر عهده دارد، این خودرو هم سریع است هم به مانند یک فراری ۴۸۸ Pista به قدری نیرومند و قوی است که آن را در رده سریع ترین خودروهای مدرن حال حاضر فراری قرار می دهد.

Ferrari-P80-C-2019-فراری p80-c

در درجه اول ترمزها فاقد هرگونه سیستم کمکی هستند و فرمان نیز برای چرخش تنها با یک اشاره نیاز دارد. فرمان چهارگوش و پروانه ای شکل P80/C تنها با سه چهارم دور قفل می شود. بنابراین با کمترین اشاره، تغییر جهت زیادی در چرخ های جلو ایجاد می شود.

اما جایی که P80 / C خود را از ماشین های امروزی جدا می کند، هماهنگی مثال زدنی بین قدرت پیشرانه و پایداری و چسبندگی خودرو است. به ما اجازه یک تست کوتاه در پیست مسابقه Sonoma Raceway کالیفرنیا، دقیقا در شمال سان فرانسیسکو داده شده بود. جایی که مهندسان فراری مدعی هستند که در طول پیست فراری P80/C به طور متوسط ضریب پسای ۱٫۹ g را از خود برجای میگذارد. آنچه مشخص است این است که فراری P80/C جثه بزرگی ندارد و چسبندگی بسیار خوبی دارد بنابراین تحت کنترل درآوردن آن کار چندان سختی نیست و این میزان از پایداری برای این خودرو، می تواند بخشی از اشتباهات سهوی راننده های حرفه ای را جبران کند.

Ferrari-P80-C-2019-فراری p80-c

در شاهکار قرمز و سیاه فراری از بیش فرمانی خبری نیست اما در بعضی مناطق دشوار پیست، کم فرمانی ملایمی در آن دیده می شود. فرمان خودرو موقعیت چرخ های جلو را به طور دقیق به راننده منتقل می کند. با افزایش سرعت، خودرو چسبندگی خود را از دست نمی دهد. مگر در مواقعی که پدال گاز را بیش از حد فشار می دهید. در این حالت انتهای خودرو به نرمی از مسیر خارج می شود اما دوباره به راحتی تحت کنترل قرار می گیرد. در کل P80/C همان اندازه قابل کنترل است که یک لکسس بر روی تایرهای زمستانی قابل کنترل است.

P80/C بر پایه خودرویی ساخته شده است که خود دقیقا با الهام از یک خودروی مسابقه ای مهندسی شده است. معادله ساخت P80/C دقیقا در نقطه مقابل ۴۸۸ Pista خود فراری قرار می گیرد. پیستا به لطف بازنگری، پایداری و تحت کنترل بودن تمام تلاش خود را می کند تا با اتکا به قدرت پیشرانه برای پیروزی بجنگد. اما فراری P80/C همه حواس شما را تحت تاثیر قرار می دهد. خودرویی که هر اندازه که دیدن آن هیجان انگیز است، رانندگی با آن هیجان انگیزتر است. این قانون اول فراری برای ساختن یک فراری واقعی است.

 

فردین محمدسور

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *