فراری طراحی جدیدی برای شیشه جلوی خودروها دارد!

Ferrari - فراری
ب

قوانین رو به رشد ایمنی جاده ها چنان با سرعت در حال پیشروی است که خودروسازان به سختی راه کاری برای هماهنگی با آن ها می یابند.

به گزارش کارتور، ستون های A هر روز بزرگ و بزرگ تر می شوند و باعث کاهش دید شده اند. فراری تصمیم دارد این مسئله را با نسخه ای مخصوص جاده از طراحی شیشه جلوی بزرگ خود حل کند که مقاومت لازم برای ثبات ساختاری بهینه را دارد.

استفاده از تکنولوژی های مسابقه ای در خودروهای جاده ای چیز جدیدی نیست. البته مدت زیادی از زمانی که چنین نوآوری در این صنعت دیده شده می گذرد.

Ferrari - فراری

در این طرح فراری، پشتیبانی اصلی در مرکز شیشه جلو است که اجازه می دهد ستون های A کوچک تر شوند و دیدی عالی ایجاد کنند. در حالی که شاید تصور شود این امر بر دید جلو تاثیر می گذارد، فراری در این مورد فکر کرده است. این خودروساز ایتالیایی یک دوربین بیرونی را تعبیه کرده تا داده های خود را در زمان حقیقی روی ستون داخل کابین بازتاب کند. یک راه کار دیجیتالی مشابه نیز تعبیه شده تا جایگزین آینه های کناری شود. البته این امر تازگی ندارد چرا که آینه های دید پشت دیجیتال هم در جاده و هم در خودروهای مسابقه ای دیده شده اند.

در حالی که بسیاری از خودروهای مسابقه GT3 دارای برف پاک کن های شیشه جلوی عمودی هستند که در مرکز قرار دارد، این ساختار در جاده کاربرد ندارد. گفته می شود این سیستم جدید می تواند این امر را جبران کند. این شیشه جلو با ستون مرکزی خود می تواند اجازه دهد که برف پاک کن ها در مرکز شیشه جلو و به صورت عمودی قرار گیرند و به ارتقای ایرودینامیک کمک کنند.

مشخص نیست که چه زمانی این سیستم به تولید می رسد اما باید دید که چگونه می تواند استانداردهای طراحی و عملکرد خودرو را تغییر دهد.

خبرخودرو

 

 

 

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *