غول قدرتمند Jeep ؛ خودرویی مخصوص مسیرهای صعب العبور

جیپ گلادیاتور M-715 Five Quarter
ب

جیپ در یک مسابقه رالی صحرایی از خودرو جدید خود با بدنه‌ای از جنس کربن رونمایی کرد.

جیپ از مدل اولیه خودرو جدید و قدرتمند خود با نام M-715 در رالی صحرایی موآب در ایالت یوتا آمریکا رونمایی کرد. رالی صحرایی موآب از سال‌ها پیش در ایالت یوتا آمریکا با حضور خودروهای قدرتمند و بزرگ شرکت‌های مختلف خودروسازی برگزار می‌شود. این مسابقه اولین بار با حمایت مالی و همت شرکت Jeep آغاز شد و از آن زمان هرساله برگزار می‌شود. رالی موآب به محلی برای قدرنمایی خودروهایی با توانایی‌های خاص برای عبور از موانع و مسیرهای صعب العبور تبدیل شده است.

جیپ گلادیاتور M-715 Five Quarter

جیپ M-715  هیولایی بزرگ است، که تقریبا هیچ مسیری وجود ندارد که این خودرو نتواند از آن عبور کند. این خودرو دارای موتور V8 با ظرفیت ۶.۲ لیتر و قدرت ۷۰۷ اسب بخار است. با چنین موتور قدرتمندی به جرات می‌توان جیپ M-715 را هیولا نامید. این خودرو به گونه‌ای طراحی شده است که کمترین صدمه را در حین عبور از مسیرهای کوهستانی و پر سنگلاخ دریافت کند.

جیپ گلادیاتور M-715 Five Quarter

بدنه غول جدید Jeep از فیبر کربن ساخته شده است. کمک فنرهای ویژه این خودرو انعطاف پذیری بسیار زیادی به آن بخشیده است. امکانات تفریحی مناسب نیز در درون کابین گنجانده شده است تا در سفرهای طولانی خارج از شهر سرنشینان خودرو وسایل لازم برای تفریح به همراه داشته باشند.

جیپ گلادیاتور M-715 Five Quarter

فضای انتهای جیپ M-715 به صورت باز و همچون وانت طراحی شده است و فضای بسیار بزرگی را در اختیار سرنشینان خودرو قرار می‌دهد تا وسایل و تجهیزات لازم را در طول سفر در این قسمت قرار دهند. در واقع این شکل از طراحی فضای بسیار بزرگی را در خودرو ایجاد کرده است. جیپ هنوز زمان قطعی برای عرضه رسمی این خودرو را اعلام نکرده است. به نظر می‌رسد جیپ با انجام تست‌های مختلف روی M-715 به دنبال آن است تا خودرویی بی عیب و مطمئن را به دوست‌داران این مدل عرضه کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *