طرح ضربتی گروه خودروسازی پورشه برای تولید خودرو الکتریکی

خودروی الکتریکی پورشه
ب

گروه خودروسازی پورشه قصد دارد خط تولید خودرو الکتریکی جدیدش موسوم به تایکان را هرچه زودتر توسعه داده و به تولید انبوه برساند.

به گزارش کارتور و به نقل از انتخاب، گروه خودروسازی پورشه قصد دارد خط تولید خودرو الکتریکی جدیدش موسوم به تایکان را هرچه زودتر توسعه داده و به تولید انبوه برساند. گروه خودروسازی پورشه این اقدام را با هدف تسخیر بازار خودروسازی الکتریک و افزایش رقابت با دیگر خودروسازان انجام می دهد.

خودروی الکتریکی پورشه

هیچ شکی وجود ندارد که پورشه به دنبال یک آینده الکتریکی است. درواقع پورشه با کمک الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی، انتظار میرود تایکان،بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت داشته باشد و با سرعت ۶۰ مایل در ساعت در ۳٫۵ ثانیه مسیر مشخصی را بپیماید. گرچه محدوده حرکت خودرو تا ۳۰۰ مایل گزارش شده است.

خودروی الکتریکی پورشه

پورشه برای تحقق اهداف خود، بیش از ۶ میلیارد یورو را برای ساخت تایکان اختصاص داده است و بخشی از این سرمایه گاری در کارخانه ای در مجارستان متقل می شود که به مونتاژ خودرو مذکور می پردازد. قرار است هزینه تعیین شده، صرف ساخت و طراحی ساختمان های جدید شامل بخش ساخت بدنه، نقاشی و سیستم نقاله  ای رنگ زنی شود.

خودروی الکتریکی پورشه

قرار است کارخانه نهایی مونتاژ یک فرایند ساخت و ساز جدید را  بر اساس فرایندهای نقاشی خودکار اجرا کنند. طرحی که از دو سال پیش تا کنون روی میز مدیران گروه خودروسازی پورشه است.  در مقایسه با سیستم های سنتی رنگ زنی خودرو، خط تولید جدید، شامل یک نوار نقاله معمولی می شود که قطعات بزرگ را روی خود حرکت می دهد. بنابراین می توان خودروهای بیشتری را بر اساس این طرح نقاشی کرد.

خودروی الکتریکی پورشه

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کمپانی پورشه، تایکان نخستین مدلی خواهد بود که به این شیوه نقاشی خواهد شد. در مجموع، پورشه می گوید راه اندازی خط تولید جدید تایکان حداقل ۱۲۰۰ کارمند جدید می خواهد این در حالی است که در حال حاضر خط تولید تایکان بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کارمند دارد.

هدف نهایی پروژه از راه اندازی این خط، تولید حداقل ۲۰ تا ۲۵ هزار تایکان در هر سال است. با این حال مقامات پورشه می گویند اگر تقاضا بیشتر باشد، برای افزایش تولید انعطاف پذیری لازم را دارند.

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *