شیوه سنجش ایمنی خودرو در اروپا تغییر می کند

مهمترین خبرهای هفته گذشته
ب

یورو ان کپ، مرجع آزمایش ایمنی خودرو در اروپا، با معرفی روش های جدیدی جهت سنجش ایمنی تصادف و فناوری های ایمنی خودروها، شیوه آزمایش های خود در سال ۲۰۲۰ را به کلی تغییر داد.

به گزارش کارتور، متیو اوری، مدیر یورو ان کپ این تغییرات را که شیوه های یک دهه گذشته یورو ان کپ را متحول می کنند انقلابی توصیف کرد و از معرفی پروتکل های کاملاً جدیدی تا پایان سال جاری خبر داد.

اولین تغییر اساسی ایجاد شده مربوط به آزمایش برخورد است که حالا با شیوه جدید دو مانع به سمت خودرو حرکت داده می شوند و اثرات ضربه هم بر روی خودرو و هم بر روی مانع مورد بررسی قرار می گیرد. این تغییر با هدف تشویق خودروسازان به تفکر در مورد اثرات ایجاد شده از تصادف محصولات آنها با وسایل نقلیه کوچک‌تر انجام شده است.

همچنین در آزمایش برخورد جدید از یک انسان شبیه سازی شده که بسیار پیچیده و با قابلیت ضبط صدمات در قسمت بالاتنه است استفاده می شود.

به علاوه از این پس آزمایش های بیشتری بر روی سامانه ترمز اضطراری خودروها انجام می گیرد و قابلیت عملکرد سریع آن در هنگام گردش در تقاطع ها و یا حرکت با دنده عقب بررسی می شود.

در نهایت یورو ان کپ ایمنی خودرو پس از تصادف را هم آزمایش و بررسی می کند که آیا خودرو می تواند اطلاعات صحیح را برای اورژانس ارسال کند.

مهمترین خبرهای هفته گذشته

خبرخودرو

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *