سیستم های تشخیص عابر پیاده چندان تاثیرگذار نیستند

Pedestrian-Detection-System-سیستم تشخیص عابر پیاده
ب

تحقیق جدیدی که توسط انجمن خودروی آمریکا انجام شده نشان می دهد که شناسایی عابر پیاده در سیستم های ترمز اضطراری خودکار در هنگام شب نامتناقض و یا کاملا بی تاثیر است.

به گزارش کارتور، جدیدترین مدل های هوندا آکورد، شورلت مالیبو، تویوتا کمری و مدل ۳ تسلا در مجموعه ای از موقعیت ها مورد ارزیابی قرار گرفته اند که شامل نزدیک شدن بزرگسال در سرعت های ۳۲ و ۴۸ کیلومتر بر ساعت، زمانی که یک کودک به طور ناگهانی از بین دو خودروی پارک شده خارج می شود در سرعت های ۳۲ و ۴۸ کیلومتر بر ساعت، زمانی که یک خودرو در حال گردش به راست به خیابانی فرعی است و کسی ناگهان حرکت می کند، نزدیک شدن دو بزرگسال از کنار جاده در سرعت های ۳۲ و ۴۸ کیلومتر بر ساعت و نزدیک شدن یک بزرگسال در حال عبور از جاده در سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت در هنگام شب است.

Pedestrian-Detection-System-سیستم تشخیص عابر پیاده

در زمان انجام این تست ها، آدمک های شبیه سازی شده کودک در ۸۹ درصد موارد دچار تصادف شدند در حالی که هیچ یک از خودروها از تصادف با عابرپیاده در سرعت ۴۸ کیلومتر بر ساعت پیش گیری نکردند. هیچ یک از خودروها نیز در زمان گردش به راست سرعت خود را کاهش نداده و صرفا توقف کامل داشته اند.

Pedestrian-Detection-System-سیستم تشخیص عابر پیاده

در هنگام شب، سیستم های شناسایی عابرپیاده به طور کامل بی تاثیر بوده اند که شاید همین امر توجیهی برای آن باشد که ۷۵ درصد از مرگ عابران پیاده در آمریکای شمالی در هنگام شب اتفاق می افتد.

Greg Brannon، مدیر مهندسی خودرو و ارتباطات صنعت انجمن خودروی آمریکا اظهار داشت: “مرگ و میر عابران پیاده در حال افزایش است که این امر اهمیت تاثیر ایمنی این سیستم ها پس از توسعه بیش تر را تایید می کند. اما تحقیق ما نشان داد که سیستم های کنونی بسیار از بی نقص بودن فاصله دارند و همچنان نیازمند یک راننده پشت فرمان هستند.”

خبرخودرو

 

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *