سریع ترین تراکتور جهان با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار

سریعترین تراکتور دنیا - تجهیزات صنعتی بریتانیا (JCB)
ب

در سال قبل، “استیگ” راننده معروف برنامه تلویزیونی “تاپ‌گیر” سریع‌ترین تراکتور جهان را با بیشینه سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت به حرکت درآورد و رکورد جدیدی را در دنیای تراکتورها به ثبت رساند.

به گزارش کارتور و به نقل از عصر ایران، اینک پس از ۱۵ ماه رکورد دیگری در دنیای تراکتورها به ثبت رسیده که به شکل چشمگیری از نمونه قبلی سریع‌تر است. این تراکتور محصول شرکت تولیدات تجهیزات صنعتی بریتانیا (JCB) و یکی از شرکت‌های خواهر آن است.

این تراکتور در مسیر فرودگاهی یورکشایر الوینگتون تست شد و توانست بیشینه سرعت ۱۶۶٫۷۲ کیلومتر بر ساعت را ثبت کند. از تمام این مسابقه به شکل مستند فیلم‌برداری شده و قرار است در اواخر سال جاری در یکی از کانال‌های معتبر انگلستان به نمایش درآمد.

این تراکتور از نمونه‌ تراکتورهای بزرگ شرکت JCB است و از یک موتور ۷٫۲ لیتری دیزلی با  قدرت تولید ۱۰۰۰ اسب‌بخار و گشتاور ۲۵۰۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد.

براساس گزارش‌ها یک گیربکس ۶ سرعته ZF جایگزین نمونه‌های استاندارد CVT قبلی شده‌ و شرکت “مهندسی ویلیامز” نیز ساختار آیرودینامیک تراکتور را برنامه‌ریزی کرده است. این طراحی شباهت‌های زیادی به پروژه ” فرمول ۱ شرکت ویلیا۱” دارد.

لورد بامفورد مدیر عامل شرکت JCB در خصوص این پروژه گفت: برای رسیدن به رویایمان شبانه روز کار کردیم و در زمان کوتاهی بیشینه سرعت تراکتورهای جهان را به نسخه “فست‌راک” اختصاص دادیم.

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *