رونمایی از کانسپت E-Legend! نسل جدید خودروی اسطوره‌ای پژو ۵۰۴ پس از ۵۰ سال

پژو 504

پژو،برند قدیمی فرانسوی درحالی در نمایشگاه خودروهای الکتریکی حاضر شد که کانسپت جالب خود E-Legend را معرفی کرد. این کانسپت درواقع نسخه الکتریکی و نسل جدید خودروی اسطوره‌ای پژو ۵۰۴ کوپه به شمار می آید.لوگوی نصب شده بر روی این خودرو مربوط به لوگوی سال۱۹۶۰میلادی هست که نشان از حفظ اصالت پژو در تولید کانسپت جدید میباشد.

تمرکز اصلی پژو در ساخت این کانسپت،طراحی خودرویی پرسرعت و توان حفظ نیروی الکتریکی و با پیمایش مسافت زیاد است.
این خودرو با ظرفیت باطری ۱۰۰کیلو واتی خود و همچنین موتور الکتریکی کنترل کننده چهار چرخ خود میتواند مسیر ۶۰۰کیلومتر(۳۷۳مایل)را طی کند٫البته پژو ادعا میکند که این خودرو با قدرت ۴۵۶اسب بخاری خود و به کمک گشتاور ۵۹۰پوندی، میتواند به سرعت بالای نزدیک به ۱۴۰مایل بر ساعت برسد وصفر تا۶۲ مایل را درچهار ثانیه طی کند.

همچنین این خودرو میتواند با یک بار شارژ باطری، مسافت۳۷۰مایل و با شارژ سریع،میتواند مسافت ۳۱۰مایل را در کمتر از ۲۵ دقیقه طی کند.

 

در طراحی داخلی این خودرو نیز از ترکیب رنگ آبی و چوب تیره و برنز استفاده شده است٫به علاوه،یک صفحه نمایش بزرگ و فرمان کشویی pedalbox استفاده شده که به هنگام استارت خودرو به طور اتوماتیک از بدنه جدا میشود

در نمای داخلی این کانسپت دو حالت وجود دارد که از پژو ۵۰۴ الهام گرفته شده است: حالت افسانه ای که حالت سه کلیده‌ی تشبیه شده‌ی پژو ۵۰۴ را به حرکت می اندازد و حالت چوب دیجیتالی که چوب بکار رفته در پژو ۵۰۴ را شبیه سازی میکند.

پژو با ارائه این کانسپت نشان داد که چطور با طراحی ۵۰ سال پیش میتوان پا به آینده گذاشت…

 

منبع: car magazine UK

گردآوری و ترجمه: سهند جعفرلو

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *