رامک خودرو و وعده سرِ خط تولید… منتظر باشید تیوولی تولید کنیم!

اعتراض مشتریان به رامک خودرو
ب

بد عهدی در تحویل خودروهای پیش فروش شده به کجا خواهد رسید؟!

این روزها بد عهدی در تحویل خودروهای پیش فروش شده، سر و صدای همه را دراورده است! از بزرگترین خودروسازان داخلی گرفته تا واردکنندگان محصولات برندهای خارجی، در تحویل به موقع خودرو بهتر است بگوییم خودداری می کنند. به طور مثال، نگارنده اردیبهشت سال جاری اقدام به ثبت نام یکی از محصولات نسبتا پر تیراژ داخلی با موعد تحویل ۳۱ شهریورماه ۹۷ نمودم. پس از سر رسید تاریخ تحویل خودرو، با پیگیری از نمایندگی مربوطه، متوجه شدم که خودروساز برای تامین قطعه به مشکل مواجه شده و امکان تاخیر در تحویل وجود دارد؛ در نهایت نیز وعده سود تاخیر داده و گفتند که منتظر بمانم. این در حالیست که با توجه به قراردادهای یک طرفه در پیش فروش خودرو، علی الخصوص در پیش فروش های غیر قطعی، قیمت نهایی خودرو در زمان ارسال دعوتنامه مشخص شده و در آن زمان مشتری مجبور است تا به هر ساز خودروساز برقصد!

همانطور که پیش تر گفته شد، این مشکل تنها مختص به مشتریان خودروهای وارداتی نیست و حتی مشتریان خودروهای داخلی نیز با آن سرکار دارند.

 

بد عهدی های رامک خودرو همچنان …

مشتریان خودروهای پیش فروش شده ی رامک خودرو نیز از قاعده دیرکرد در تحویل خودرو مستثنی نبوده و مدت هاست که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. به طور مثال، در اواخر سال ۹۵ و سال ۹۶، رامک خودرو اقدام به پیش فروش تیوولی با موعد تحویل ۱۲۰ روزه کاری در ازای دریافت پیش پرداخت های گوناگون نمود. این درحالیست که پس از گذشت بیش از یک سال، همچنان خریداران تیوولی های خود را تحویل نگرفته و با توجه به اوضاع کنونی بازار و ممنوع شدن ورود خودرو به کشور، روز به روز متضرر می شوند. رامک خودرو نیز در پاسخ به اعتراض مشتریان، وعده تحویل تیوولی مونتاژ داخل را داده است! اگر چه بعضی از مشتریان شاکی ادعا بر این دارند که رامک خودرو خواهان دریافت وجه بیشتری برای تحویل خودروهاست.

همچنین برخی دیگر ادعا دارند که این شرکت، خودروهای وارداتی را به جای تحویل به مشتریان، در بازار آزاد و با نرخ روز به فروش می رساند. همین گمانه زنی ها باعث شده تا بیش از پیش، نارضایتی مشتریان از رامک خودرو افزایش یافته و در جلوی درب این شرکت تجمع کنند.

البته رامک خودرو حتی پیش از ممنوعیت واردات خودرو و اعمال تحریم ها نیز سابقه خوبی در تحویل به موقع خودرو ها از خود به جای نگذاشته و در سال های گذشته نیز شاهد عدم تحویل به موقع خودرو به مشتریان توسط این شرکت بوده ایم.

حال سوال اینجاست که کدام نهاد، ارگان و یا شرکتی پاسخگوی مشتریانی که ماه ها از زمان تحویل خودرویشان گذشته، خواهد بود.

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *