خودروی نظامی شوروی با طراحی متفاوت!

خودروی نظامی شوروی
ب

طراحی متفاوت خودروی نظامی شوروی

به گزارش کارتور و به نقل از عصرایران، توپ خودکششی یکی از انواع توپ های جنگی است که به منظور جا به جایی از یک خودروی اختصاصی استفاده می کند و برخلاف “توپ های کششی” وابسته به یک خودروی حامل مجزا نیست. SU-122 نیز یکی از همین دسته توپ های خودکششی است که طی جنگ جهانی دوم مورد بهره برداری قرار گرفت. عدد ۱۲۲ که در نام گذاری این مجموعه به چشم می خورد، مربوط به کالیبر سیستم تسلیحاتی اصلی (هویتزر ۱۲۲ میلی متری M-30S) است. هویتزر نیز گونه ای از ادوات توپخانه ای است که یک سری از ویژگی های توپ جنگی و خمپاره را به صورت ترکیبی به همراه دارد. شاسی مد نظر در ساخت این مجموعه، تانک متوسط T-34 بوده است.

خودروی نظامی شوروی

طراحی و توسعه

فرماندهی نیروهای شوروی پس از مشاهده موفقیت نسخه آلمانی از توپخانه های خودکششی تحت عنوان Sturmgeschütz III، به این توپ های جنگی علاقه مند شد. توپ های خودکششی مزایای متعددی نسبت به تانک های معمول مجهز به برجک داشتند. نخستین مزیت آنها هزینه پایین تر تولید به علت عدم حضور برجک بود. از جمله دیگر خصوصیات آنها می توان به فضای عملیاتی بیشتر، امکان تجهیز به تسلیحات بزرگتر و همچنین قوی تر اشاره کرد. البته همچنان هم تانک های برجک دار برای رویارویی نزدیک با دشمن گزینه بهتری به شمار می روند. بدین ترتیب در آوریل سال ۱۹۴۲ از دفاتر طراحی مختلف خواسته شد که چندین توپخانه خودکششی با تسلیحات متنوع ارائه دهند. در این میان سلاح هایی مانند ZiS-3 با کالیبر ۷۶٫۲ میلی متر و هویتزرهای ۱۲۲ میلی متری M-30 برای پشتیبانی پیاده نظام و همینطور هویتزرهای ۱۵۲ میلی متری ML-20 برای حمله به پایگاه های دشمن دیده می شد.

خودروی نظامی شوروی

در ادامه پروتوتایپی مسلح با هویتزر ۱۲۲ میلی متری ساخته شد که روی شاسی Sturmgeschütz III آلمانی نصب شده بود. تنها ۱۰ دستگاه از این مجموعه تکمیل و تولید آن پس از گمانه زنی هایی که مبنی بر عدم موفقیت پروتوتایپ صورت گرفت، به طور کلی متوقف شد. همزمان با این پروژه، روند توسعه سلاح ضد تانک اس پی جی بر تانک متوسط T-34 نیز در جریان بود. اما در هر صورت شاسی T-34 منتخب استفاده از تفنگ ۷۶٫۲ میلی متری F-34 بوده است. لازم به ذکر است که در تابستان سال ۱۹۴۲، شاسی دیگری به نام U-34 نیز توسعه یافت (توسط کارخانه UZTM) که در واقع یک شکارچی تانک با تسلیحات مشابه T-34 به شمار می رفت اما فاقد برجک بود. این وسیله نقلیه در مقایسه با T-34 نقاط تمایز بسیاری داشت که مهم ترین آنها شامل ارتفاع پایین تر ۷۰ سانتی متری، وزن سبک تر ۲ تنی و پوشش زرهی ضخیم تر است. با این وجود U-34 هیچ گاه وارد فاز تولید انبوه خود نشد.

خودروی نظامی شوروی

در نهایت تولید اولین سری از توپ خودکششی SU-122 پس از آزمایش های متعدد روی پروتوتایپ های پیشنهادی، کلید خورد. SU-122 اصلاحات مختلفی را شامل می شد که از میان آنها می توان به شیب کمتر پوشش زرهی جلوی خودرو برای سهولت بیشتر در ساخت، تغییرات محل استقرار خدمه و قفسه های مربوط به مهمات و طراحی پریسکوپ برای فرمانده اشاره کرد. نخستین مجموعه تولیدی پیش از سال ۱۹۴۳ تکمیل شد. در واقع ساخت SU-122 با ۲۷ دستگاه خودرو در دسامبر سال ۱۹۴۲ آغاز شد که تمام این تعداد نیز متعلق به همان دوره یک ماهه هستند. برنامه اصلی تولید پیش از اقدام مذکور، بر اساس ساخت ۱۰۰ دستگاه در هر ماه مقرر شده بود. تولید تا تابستان سال ۱۹۴۴ ادامه یافت که در آن زمان مجموعا ۱،۱۵۰ دستگاه SU-122 آماده خدمت بودند.

خودروی نظامی شوروی

انواع

SU-122 هیچ مدل دیگری ندارد که وارد خط تولید انبوه شده باشد. شاسی T-34 نیز مدت ها بعد به عنوان بخشی از توپ خودکششی SU-85 به رسمیت شناخته شد (SU-85 نیز نوعی توپ خودکششی است که نسبت به SU-122 نسخه ای پیشرفته تر و همچنین جدیدتر محسوب می شد)

SU-122M: حتی پس از آن که تولید انبوه SU-122 آغاز شد، طراحی این توپ خودکششی با هدف کاهش هزینه های ساخت مورد بازنگری قرار گرفت. برای مثال متخصصین عرصه نظامی معتقد بودند که سلاح M-30S برای استفاده در این مجموعه چندان مناسب نیست. هویتزر مورد نظر فضای قابل توجهی را اشغال می کرد و به منظور آتش نیازمند همکاری فرمانده و همچنین توپچی به طور مشترک بود. به دلایل مذکور در ژانویه سال ۱۹۴۳، کار با انتخاب هویتزری متفاوت که قادر به رفع انتظارات مطرح باشد، دنبال و بدین ترتیب پروتوتایپ دیگری با نام SU-122M در آوریل سال ۱۹۴۳ ساخته شد. هویتزر M-30S که در کف خودرو نصب شده بود با هویتزر مدرن تر D-11 جایگزین شد. اما در نهایت این پروتوتایپ نیز تولیدی گسترده به همراه نداشت زیرا تصمیم گرفته شد که به جای آن، SU-85 در دستور توسعه قرار گیرد.

خودروی نظامی شوروی

SU-122-III: تلاشی دیگر برای اصلاح SU-122، منتج به ترکیب شاسی SU-85 با هویتزر ۱۲۲ میلی متری D-6 شد. این هویتزر از U-11 سبک تر و کوچک تر بود. البته به دلیل قابلیت های عملیاتی ضعیف ضد تانک، SU-122-III نیز نسخه ای موفق به شمار نرفت. پس از آن طراحی های بعدی روی هویتزرهای خودکششی ۱۲۲ میلی متری در زمان جنگ، کاملا لغو شد.

خودروی نظامی شوروی

مشخصات SU-122

– نوع: هویتزر خودکششی

– محل تولید: اتحاد جماهیر شوروی

– اپراتور اصلی: دولت شوروی

– جنگ ها: جنگ جهانی دوم

– تولید کننده: UZTM

– تولید شده به سال: دسامبر ۱۹۴۲ الی تابستان ۱۹۴۴

– تعداد ساخته شده: ۱،۱۵۰

– وزن: ۳۰٫۹ تن

– طول: ۶٫۹۵ متر

– عرض: ۳ متر

– ارتفاع: ۲٫۳۲ متر

– خدمه: ۵

– زره: ۴۵ میلی متر

– سلاح اصلی: هویتزر ۱۲۲ میلی متری M-30S

– موتور: موتور دیزلی Klimov model V-2 V-12 با قدرت ۴۹۳ اسب بخار

– نسبت نیرو به وزن: ۱۶ اسب بخار به تن

– برد عملیاتی: ۲۰۰ الی ۲۸۰ کیلومتر

– سرعت: ۵۵ کیلومتر بر ساعت

مطالب داغ

ویدئوها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *