خودرویی ترخیص نشد چون دولت سهم میخواهد !

ترخیص خودرو در گمرک-CARIMPORT
ب

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: تا الان یک خودرو هم از گمرک ترخیص نشده است، چون دولت هم سهم می‌خواهد.

پول مردم را با سودش برمی‌گردانیم و خودمان هم بی‌خیال این خودروها می‌شویم.

به گزارش کارتور، با وجود گذشت یک ماه از ابلاغیه دستور العمل ترخیص خودروهای مانده در گمرک کشور، تاکنون حتی یک خودرو نیز ترخیص نشده است. دولت خواستار سهم از ترخیص خودروها می باشد که مشکلاتی را برای انجمن وارد کنندگان خودرو ایجاد کرده است.

بنا به اظهارات مهدی دادفر، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو، این امر می تواند به التهاب بازار خودروهای وارداتی دامن بزند. به گفته وی هیچ‌گونه تلاشی از سوی دولت برای تعیین تکلیف این خودروها صورت نمی پذیرد.

ترخیص خودرو در گمرک-CARIMPORT

مهدی دادفر ادامه داد: بخش‌نامه‌ای که اعلام شده اصلاً اجرایی نیست. همه پول را نقد می‌خواهند، مابه‌التفاوت قیمت ارز را باید پرداخت کنند، هیچ‌گونه ضمانتنامه نیز قبول نمی‌شود. اینها همه نشان از آن دارد که نمی‌خواهند کار راه بیفتد و فقط موجب ایجاد نارضایتی می‌شوند. دولت در حرف چیزی دیگری می‌گوید اما در هنگام عمل می‌گوید باید سهم من هم برسد.

با وجود رکود سختی که بازار خودروهای وارداتی را در بر گرفته است، بسیاری از خریداران در انتظار ترخیص خودروهای مانده در گمرک و روند نزولی قیمت ها هستند. با این حال به نظر می رسد که احتمال عدم ترخیص خودروها در شرایط فعلی قبل از عید وجود دارد و در چنین شرایطی احتمال ادامه رکود بازار خودروهای وارداتی یا حتی افزایش قیمت مجدد خودروها چندان دور از ذهن نخواهد بود.

 

فردین محمدسور

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *