خبرهای جدید از مدل هیبریدی و شاسی‌بلند موستانگ

فورد موستانگ چهار در
ب

تولید مدل هیبریدی و شاسی‌بلند موستانگ، زمان‌بندی‌های فورد را تغییر داده است.

به گزارش کارتور، اگر بخواهیم پنج مدل محبوب حال حاضر در صنعت خودروسازی جهان را نام ببریم، قطعا فورد موستانگ یکی از آن پنج مدل خواهد بود. شرکت آمریکایی فورد تولید مدل موستانگ را از سال ۱۹۶۴ آغاز کرده و تاکنون شش نسل از این مدل قدرتمند به بازار عرضه شده است، اما به نظر می‌رسد تولید نسل فعلی این مدل کمی بیشتر به طول می‌انجامد. تاکنون اعلام شده بود که تمامی مدل‌های حال حاضر موستانگ در سال ۲۰۲۶ با نسل جدید جایگزین می‌شوند، اما فورد می‌خواهد این تاریخ را دو سال دیگر تمدید کند.

Ford-Mustang-Shelby-GT500-2020-فورد موستانگ شلبی GT500 مدل ۲۰۲۰

به نقل از مجله Automobile، فورد برنامه دارد تا سال ۲۰۲۸ تولید مدل‌های فعلی را ادامه دهد و در آن زمان با تغییرات گسترده در طراحی، مدل موستانگ S550 را با بروزرسانی‌های اساسی وارد بازار کند. همزمان با این تغییر زمانی، مدل هیبریدی این خودرو که قرار بود تا سال دیگر معرفی شود، در سال ۲۰۲۲ رونمایی خواهد شد. به این ترتیب طرفداران این خودروی محبوب باید دو سال دیگر برای دیدن نسخه هیبریدی این مدل صبر کنند.

Ford-Mustang-Shelby-GT500-2020-فورد موستانگ شلبی GT500 مدل ۲۰۲۰

نسل اول این مدل تا سال ۱۹۷۳ تولید شد و پس از آن از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۸ شاهد ساخت نسل دوم این مدل بودیم که تنها چهار سال به طول انجامید. در ادامه نسل سوم موستانگ بین سال‌های ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۳ تولید شد و نسل چهارم نیز از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ به بازار عرضه شد. نسل پنجم این مدل میان سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ تولید شد و حال تولید نسل ششم از سال ۲۰۱۵ تا احتمالا سال ۲۰۲۸ طول خواهد کشید.

مدل بعدی موستانگ که در حال حاضر با نام رمز S650 شناخته می‌شود قرار است با معماری CD6 که در شاسی‌بلند‌های فورد اکسپلورر و لینکلن آویاتور مورد استفاده قرار گرفته، تولید شود. با توجه به پلتفرم بزرگ معماری CD6، به احتمال فراوان موستانگ بعدی از نظر اندازه تغییر خواهد کرد و دیگر شاهد معرفی کوپه دو در نخواهیم بود. هرچند شاید طرح‌های شاسی‌بلند یا کراس‌اوور موستانگ کمی عجیب به نظر برسد، اما با توجه به فروش بالا این مدل‌ها در بازار فعلی و کاهش فروش طرح‌های اسپرت و کوپه، طبیعی است که موستانگ نیز مانند لامبورگینی به دنبال تولید خودرو‌های شاسی‌بلند باشد.

Ford-Mustang-Shelby-GT500-2020-فورد موستانگ شلبی GT500 مدل ۲۰۲۰

در واقع دلیل اصلی طولانی شدن تولید نسل ششم موستانگ نیز همین است، در حال حاضر فورد بر روی الکتریکی کردن مدل‌های موستانگ و ساخت مدل‌های شاسی‌بلند این سری تمرکز کرده که موجب می‌شود روند تولید مدل‌های جدید کمی طولانی شود. تغییر اساسی در پلتفرم یک مدل می‌تواند زمان تولید آن را طولانی کند و ما این چنین مواردی را پیش‌تر در خط تولید دوج چلنچر و پورشه کی‌من ۷۱۸ نیز دیده بودیم.

اسب 54 ساله؛ سالگرد باشکوه 54 سالگی فورد موستانگ

باشگاه خبرنگاران جوان

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *