حذف موتور بنزینی V8 از تویوتا لندکروزر سری ۲۰۰

تویوتا لندکروزر نسخه هریتیج ۲۰۲۰-TOYOTA
ب

موتور بنزینی V8 تویوتا لندکروزر سری ۲۰۰ حذف شده و موتور دیزلی تواین توربو V8 گران تر را به تنها آپشن نیرومحرکه این خودرو در استرالیا تبدیل کرده است.

به گزارش کارتور، پس از آن که نسخه بنزینی این خودرو از بازار بومی این خودروساز حذف شد یکی از سخن گویان تویوتا در استرالیا این تغییرات را تایید و اظهار داشت: “تویوتای استرالیا تایید می کند که به خاطر فروش کم، از اوت ۲۰۱۹ تولید تمام مدل های V8 بنزینی لند کروزر ۲۰۰ را متوقف کرده است. هیچ تغییری در مورد نسخه های دیزلی V8 اعمال نشده و ما هیچ برنامه ای برای تغییر آن نداریم. هم چنین می توانیم تایید کنیم که هیچ تغییری در زمینه دسترسی به نیرومحرکه های LC70 در نتیجه این اقدامات وجود نخواهد داشت.”

تویوتا لندکروزر نسخه هریتیج ۲۰۲۰-TOYOTA

در حالی که حذف مدل های بنزینی V8 باعث افزایش قیمت پایه این خودرو نمی شود، با این حال قیمت پایه برای مدل های GXL، VX و Sahara آن ۵۱۰۰ دلار افزایش می یابد که تفاوت قیمتی نسخه های دیزلی در مقایسه با نسخه های بنزینی است.

موتور متوقف شده دمش طبیعی ۴٫۶ لیتری V8 این خودرو قدرت ۲۲۷ کیلووات و گشتاور ۴۳۹ نیوتون متر تولید می کند و بهره وری سوخت آن ۱۳٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

در مقابل، موتور ۴٫۵ لیتری تواین توربو V8 دیزلی این خودرو قدرت ۲۰۰ کیلووات و گشتاور ۶۵۰ نیوتون متر دارد در حالی که مصرف سوخت متوسط آن ۹٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

چنان چه توسط سخن گوی تویوتا در استرالیا اعلام شد، تغییر دیگری در خط تولید لندکروزر که شامل مدل های سری ۷۰ و پرادو می شود اعمال نخواهد شد.

تصاویر لو رفته از تویوتای ۲۰۱۹ در فضای مجازی

خبرخودرو

 

 

 

 

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *