جیلی و ولوو به ادغام فکر می کنند

Volvo-XC90-2015-ولوو XC90
ب

ولوو کارز و جیلی تایید کرده اند که روز ادغام دو خودروسازی کار می کنند.

به گزارش کارتور، در حال حاضر، ولوو کارز برندی کاملا متعلق به جیلی است. این دو خودروساز طی بیانیه ای مشترک اعلام کردند این ادغام مطرح شده می تواند هماهنگی های مالی و تکنولوژی بین دو خودروساز را سرعت بخشیده و به آن ها اجازه خواهد داد تا پیشگامی در تحولات پیش روی صنعت خودرو باشند.

این دو خودروساز تاکید داشته اند که هرگونه ادغامی موجب تغییر در ویژگی های برند ولوو، جیلی، Lynk & Co و پولستار نخواهد شد. جیلی هم چنین سهام عمده لوتوس را در اختیار دارد و ۴۹ درصد از پروتون نیز متعلق به این خودروساز است.

Volvo-S90-2017-ولوو S90

جیلی سال گذشته نیمی از سهام اسمارت را نیز خریداری کرد و اکنون در حال ساخت نسل بعدی خودروهای برقی این برند است که در چین تولید شده و در سراسر دنیا به فروش خواهند رسید.

خودروسازی ادغام شده این دو برند در ابتدا در بازار بورس هنگ کنگ لیست می شود اگرچه این خودروساز از حضور در بازار بورس استکهلم سوئد نیز خبر داده اند.

هنوز مشخص نیست مدیریت این خودروسازی جدید بر عهده چه کسی است و یا صندلی های هیئت مدیره و مسئولیت های آن چگونه تقسیم خواهد شد.

اگرچه این دو خودروساز کمیته ای مشترک برای بررسی و برنامه ریزی این ادغام تشکیل داده اند اما هنوز زمان دقیقی برای تکمیل این امر اعلام نشده است.

Volvo-XC90-2015-ولوو XC90

خبرخودرو

 

 

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *