جنسیس Essentia تا سه سال دیگر به خیابان ها می آید

جنسیس Essentia

یک GT الکتریکی کره ای!

کانسپت جنسیس Essentia تمام برقی GT که در نمایشگاه خودروی نیویورک به معرض نمایش درآمد، تا سال 2021 می تواند پا به خیابان ها بگذارد. این در صورتی است که این زیرمجموعه لوکس ساز هیوندای، چراغ سبز را به تولید این خودرو نشان دهد.

به گفته معاون ارشد جنسیس Manfred Fitzgerald در نمایشگاه خودرو نیویورک 2018، تصمیم نهایی برای تولید این مدل بستگی به استقبال و واکنش عمومی از این کانسپت دارد.

وی افزود: “من فکر می کنم که تا سال 2021 – 2022 این خودرو را در خیابان ها خواهیم دید. همچنین تا آن زمان ما دو پلت فرم EV اختصاصی را نیز عرضه خواهیم کرد. بنابراین فعلا به توسعه هرچه بیشتر تکنولوژی های مربوط به باطری خواهیم پرداخت.”

جنسیس Essentia

جنسیس Essentia دیفرانسیل عقب، بخشی از استراتژی جنسیس را برای به تولید رساندن دو پلت فرم اختصاصی مربوط به خودروهای EV تشکیل می دهد که پیرامون توسعه و تکامل تکنولوژی های مربوط به باطری و خودروهای الکتریکی متمرکز هستند.

Essentia از شاسی به شکل متداول (اسکیت بورد) برای ذخیره سازی باطری استفاده نکرده است. جنسیس از یک روش ذخیره سازی مرسوم تر به نام تونل مرکزی (I) برای باتری ها استفاده کرده است تا در کاهش ارتفاع این خودرو دست طراحان بازتر باشد.

به همین دلیل در طراحی این کانسپت کاپوت و دماغه کشیده ای می بینیم. در حالی که هیچ موتور درون سوزی در زیر کاپوت این خودرو جای نگرفته است. بلکه به جای موتور، بسته باطری شمال-جنوب در آن جاسازی شده است.

جنسیس Essentia

طبق ادعای جنسیس، شتاب صفر تا صد حدود 3.0 ثانیه ای این کانسپت باعث جذابیت در عملکرد و جنبه های بصری این خودرو شده است.

هیوندای در سال 2015 جنسیس را به عنوان یک برند لوکس و زیرمجموعه خود ایجاد کرد. هیوندای با تاسیس این برند در نظر دارد تا سال 2021 شش مدل جدید را به محدوده محصولات خود اضافه کند. هدف این شرکت، رقابت با برندهای لوکسی همچون مرسدس، آئودی، BMW ، لکسوس و کادیلاک است. Essentia تلاش این کمپانی جوان برای اثبات این ادعا است.

نوشته: فردین محمدسور

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *