جنسیس ‌به آینده بدون V8 می‌اندیشند؛ معرفی G80 جدید در اواخر تابستان

جنسیس
ب

جنسیس‌های G80 2020، در ماه سپتامبر در کره جنوبی معرفی می‌شوند.

به گزارش کارتور، جنسیس‌ G80 جدید، پس از معرفی در کره روانه بازارهای جهانی خواهند شد.

مانفرد فیتزجرالد، مدیر عامل برند جنسیس در این خصوص گفت: جنسیس‌های جدید “تکامل بعدی زبان آینده طراحی” این برند است.

جنسیس

هنوز زمان ورود این خودرو به بازارهای دیگر مانند آمریکا، مشخص نیست. با این وجود فیتزجرالد تائید کرده جنسیس‌هایش در این کشور با موتورهای V8 ارائه نخواهد شد.

از آنجا که G80 های کنونی، با موتور ۵ لیتری V8 خود قدرتی معادل ۴۲۰ اسب‌بخار و ۵۱۰ نیوتن‌متر گشتاور دارند، حذف موتورهای V8 از نسل آینده این خودرو شگفت‌انگیز خواهد بود.

جنسیس

احتمالا جنسیس در G80های جدید از موتورهای ۳٫۳ لیتری V6 با قدرت ۳۶۵ اسب بخار بهره خواهد برد که گشتاوری حدود ۵۰۹ نیوتن‌متر دارند. قدرت این خودرو بسیار کمتر از نسخه‌هایی با موتور V8 است، اما مانند توئین توربوهای V6 نیز کم مصرف از آب در نیامده است.

جنسیس G80 مدل ۲۰۱۹

احتمالا این موتور در G90 های آینده نیز به کار خواهد رفت.

فیتزجرالد با رد ادعاهای دیگر در خصوص تحول و ارتقای بیشتر موتورهای V8 گفت: جنسیس به آینده بدون V8 ها نگاه می‌کند.

با این وجود جنسیس ازمدل‌های برقی خود در G80 خبر مهمی ارائه نکرده است و براساس گزارش‌های قدیمی برای دیدن این الکتریکی‌های این برند باد تا سال ۲۰۲۱ صبر کنیم.

جنسیس G80 مدل ۲۰۱۹

همانطور که از یک سدان عملکردی در این کلاس انتظار دارید، جنسیس G80 جدید به طیف وسیعی از سیستم‌های ایمنی در مدل استاندارد مجهز است. ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص عابران پیاده، قابلیت شناسایی نقاط کور در کنار هشدار دهنده حرکات روبه عقب، سامانه نگه‌دارنده بین خطوط، کنترل کروز هوشمند و سیستم توقف-حرکت از جمله امکانات این خودرو هستند.

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *