جك اس ۳ مدل ۲۰۱۹، تحولي در زبان طراحي جك

جك اس ۳ مدل ۲۰۱۹
ب

مدل های جدید در انتظار ورود به بازار ایران

جک‌ برندی جا افتاده و موفق در ایران است که به لطف دو محصول پرطرفدار سدان جی ۵ و شاسی بلند اس ۵ توانست فروش خوبی را در ایران داشته و در مقابل رقبای خود در بازار ایران همواره پیشتاز باشد.

به گزارش کارتور، در سال ۱۳۹۱ اولین سری از خودروهای جک وارد بازار ایران شدند. اما از اواخر سال ۱۳۹۲ با ورود جی ۵ و سال ۱۳۹۴ با ورود اس ۵ به بازار بود که محبوبیت محصولات این نشان تجاری در ایران افزایش یافت.

جك اس ۳ مدل ۲۰۱۹

فیس لیفت جک اس ۳

در ابتدا، اس ۵ با جعبه دنده شش سرعته دستي و پيشرانه ۲ ليتري توربو، به بازار عرضه شد و توانست تا اولین خودرو شش دنده دستی بازار داخلی ها شود. در اوايل سال ۱۳۹۵، اس ۵ با جعبه دنده اتوماتيك و با همان پيشرانه قبلي و سطح امكانات بيشتر، به بازار آمد.

اس ۵، با داشتن پیشرانه مجهز به توربو و با بهره گيري از گیربکس دوكلاچه (DCT) هماهنگ با موتور خودرو توانست رضایت اکثر مشتریان خود را در بحث شتاب و کشش جلب کرده و روز به روز فروش بیشتری را تجربه کند.

جك اس ۳ مدل ۲۰۱۹

پس از گذشت چند سال کرمان موتور محصول دیگری از برند جک را در ایران معرفی نمود. این خودرو جک اس ۳ نام داشتکه در سال ۱۳۹۶ رونمایی شد. جک اس ۳ برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به بازار چين معرفیشده بود  که بعد از مدتی این خودرو با کمی تغییرات در جلو پنجره جهت هماهنگي با شرایط آب و هوایی ایران، به بازار آمد.

اس ۳ یک خودروی کراس اوور جمع و جور شهری است که ابعادي کوچک‌تر از اس ۵ دارد. پس از ورود اس ۳ به بازار ایران، با توجه به امكانات و تجهيزات مناسب، این کراس اوور شهری مورد استقبال بسياري از مصرف كنندگان قرار گرفت.

جک اس ۳ از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ در بازار با پیشرانه های ساده و ظاهر اولیه در حال عرضه بود. شرکت جک موتورز در سال ۲۰۱۶ فیس لیفتی از آن را با تغییراتی در طراحي و آپشن‌ها معرفی نمود؛ اما پیشرانه و مشخصات فنی آن بدون تغییر باقی ماند.

جك اس ۳ مدل ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۸ تغییراتی در این خودرو اعمال گردید؛ اما در سال ۲۰۱۹ جک موتورز مجدد این خودرو را فیس لیفت و تغییراتی را روی آن اعمال کرد. اما این بار کمی اصولی‌تر و بهتر این امر صورت گرفت كه شامل تغييرات اساسي در ظاهر اين خودرو و همچنين معرفي پيشرانه اي جديد در كنار پيشرانه هاي قبلي براي اين خودرو بود. تغييراتي كه شركت جك در طراحي ظاهري اين خودرو انجام داده است حكايت از ايجاد تغيير و تحول اساسي در زبان طراحي اين شركت دارد.

نسخه جديد اس ۳ كه كمتر كسي تصور آن را مي كرد، شركت جك تا چند سال ديگر تغييري در نسخه قبلي آن ايجاد كند، در سال ۲۰۱۹ و در نمايشگاه خودروي شانگهای چین معرفي شد.

جك اس ۳ مدل ۲۰۱۹
براي اين نسخه از جك اس ۳، پيشرانه هاي ۱٫۶ ليتري و ۱٫۵ ليتري در نظر گرفته شده است. پيشرانه ۱٫۶ ليتري اين خودرو توان توليد ۱۱۸ اسب بخار قدرت و ۱۵۵ نيوتن متر گشتاور را دارد.

اما قرار است یک پيشرانه جديد توسط شركت جك براي اين خودرو ارائه گردد. این پيشرانه، سه سيلندر ۱٫۲ ليتري توربو با تكنولوژي پاشش سوخت مستقيم است. در حال حاضر جزييات بيشتري در ارتباط با اين پيشرانه در دسترس نیست. اما با توجه به ويژگي هاي پيشرانه هاي سه سيلندر و برخورداري از تكنولوژي هاي توربوشارژ و سيستم پاشش سوخت مستقيم، مي توان انتظار داشت كه اين نسخه از جك اس ۳ مصرف سوخت پاييني را به همراه داشته باشد.

در شرایط فعلی امکان تولید نسل‌های جدیدتر این خودرو در ایران وجود ندارد. با این وجود می توان احتمال داد که شرکت کرمان موتور با عرضه نسل‌های جدید اس ۳ می‌تواند نظر مشتريان بيشتري را به سمت خود بکشاند.

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *