جزئیاتی از کراس اور مزدا CX3 جدید

کراس‌اوورهای ساب ‌کامپکت مزدا CX-3
ب

مزدا از نمایش مدل جدید کراس اور محبوب خود، مزدا CX3 در نمایشگاه ماه مارس ژنو خبر داد.

به گزارش کارتور و به نقل از عصرایران، خودروساز ژاپنی تاکنون هیچ اطلاعاتی را در خصوص این خودرو اعلام نکرده و اینک قصد دارد، آرام آرام جدیدترین محصولش را با مشتریانش به اشتراک بگذارد.

تمام مدل‌های جدید مزدا ۳ در سال گذشته معرفی شدند و مدل‌های جدید CX5 حدود ۲ سال است که در بازار جولان می‌دهند.

کراس‌اوورهای ساب ‌کامپکت مزدا CX-3

فیس‌لیفت‌های مزدا ۶ نیز حدود یک سال است که به جمع جدیدهای مزدا اضافه شده و به همین دلیل ورود یک مدل جدید به مجموعه خودروهای مزدا آن هم در سال ۲۰۱۹ کمی عجیب و زودهنگام به نظر می‌رسد.

از طرفی MX-5 در سال گذشته ارتقاء چشمگیری را تجربه کرد و به یک موتور ۲ لیتری قدرتمند مجهز شد. سوپر مینی مزدا ۲ نیز در سال ۲۰۱۷ از ارتقاء میان چرخه‌ای خود بهره‌مند شد.

کراس‌اوورهای ساب ‌کامپکت مزدا CX-3

به همین دلیل احتمالا ارتقاء و فیس لیفت بعدی این خودروسازی شامل حال کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت CX-3 خواهد شد.

این خودرو که از سال ۲۰۱۶ به فروش می‌رسد، ارتقاء موتوری خود را در ۲۰۱۸ تجربه کرده و به نظر می‌رسد امسال شاهد تغییراتی اساسی‌تر روی این خودرو باشیم. مزدا در حال حاضر قصد دارد تمامی CX-3 های جدید خود را به پلت‌فرم‌های جدید مزدا ۳ های مدرن مجهز کند.

کراس‌اوورهای ساب ‌کامپکت مزدا CX-3

مزدا CX-3 های کنونی که بر پایه مزدا ۲ ساخته شده‌اند به دلیل فضای محدود داخلی – به ویژه برای مسافران ردیف عقب- همواره مورد انتقاد قرار داشتند. به همین دلیل خودروسازی مزدا قصد دارد با استفاده از پلت‌فرمی جدید وسعت و بزرگی بیشتری در خودرو ایجاد کرده و خودرو را به رقیبی مناسب برای تویوتا CH-R و هیوندای کنا تبدیل کند.

استفاده از زبان ساخت و ساز اسکای‌اکتیو ۲ می‌تواند از CX-3 های جدید خودروهای جادارتری بسازد. این خودروها به دلیل استفاده از نسل جدید موتورهای بنزینی ۲ لیتری اسکای اکتیو X اقتصادی‌تر بوده و به عنوان یک محصول ۲۰۲۰ در نمایشگاه خودرویی ژنو سال جاری به نمایش درخواهند آمد.

کراس‌اوورهای ساب ‌کامپکت مزدا CX-3

فضای بار این خودرو کاملاً بیشتر از حجم ۲۶۴ لیتری نسل فعلی خواهد بود. همچنین مزدا طراحی صندلی‌ها و کابین را به منظور بهبود ارگونومی و زیبایی تغییر خواهد داد.

مزدا اعلام کرده از این پس در یک نمایشگاه خودرویی از هر قاره شرکت خواهد کرد و جدیدترین و برجسته‌ترین مدل‌های خود را اینک برای نمایشگاه خودرویی ژنوآماده می‌کند. بنابراین نباید در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت آلمان به دنبال غرفه مزدا بگردید.مزدا - mazda

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *