جای خالی تویوتا در بین ۱۰ پیشرانه برتر سال

پیشرانه برتر-موتور
ب

پیشرانه‌هایی که امسال توسط این موسسه اعلام شده‌اند شامل بنزین‌سوز، دیزلی، هیبرید و برقی هستند. مقام نخست این لیست متعلق به پیشرانه ب‌ام‌و X5 با حجم سه‌لیتر توربوشارژر است.

به گزارش کارتور، هرسال موسسات معتبر دنیا به بررسی و ارائه لیست‌هایی از بهترین خودروها، طراحی‌ها و پیشرانه‌ها می‌پردازند. یکی از این موسسه‌ها که هرسال پیشرانه‌های برتر را انتخاب و اعلام می‌کند، موسسه «واردزاتو» است. پیشرانه‌ها براساس نظر تیم متخصص و مهندسان صنعتی توسط این موسسه انتخاب می‌شوند. پیشرانه‌هایی که امسال توسط این موسسه اعلام شده‌‌اند شامل بنزین‌سوز، دیزلی، هیبرید و برقی هستند. مقام نخست این لیست متعلق به پیشرانه ب‌ام‌و X5 با حجم سه‌لیتر توربوشارژر است. شکی نیست که آلمانی‌ها همواره در طراحی پیشرانه موفق عمل کرده‌اند. مقام دوم برخلاف تصور بسیاری از کارشناسان به پیشرانه شورولت سیلورادو ۸سیلندر وی شکل با حجم ۶٫۲لیتر است. مقام سوم پیشرانه فورد موستانگ ۸سیلندر وی شکل با حجم ۵لیتر و مقام چهارم نیز از آن پیشرانه فورد اف ۱۵۰ دیزلی ۶سیلندر وی شکل با حجم سه‌لیتر است.

مقام پنچم هوندا آکورد هیبرید ۴سیلندر ۲لیتر است. مقام ششم نیز هیوندای کونا الکتریکی با موتور ۱۵۰کیلوواتی است. مقام هفتم هیوندای نکسو پیل سوختی هیدروژنی (FCV EV) است. مقام هشتم پیشرانه اینفینتی QX50 چهارسیلندر با حجم دو‌لیتر مجهز به توربو است. در رتبه نهم پیشرانه لکسوس UX250 هیبرید با حجم دو لیتر چهار سیلندر است. در آخر نیز پیشرانه شش‌سیلندر وی‌شکل دوج رم ۱۵۰۰ با حجم ۳٫۶ لیتر به‌عنوان رتبه دهم قرار گرفته است. نکته قابل‌تامل اینکه از برند ژاپنی تویوتا هیچ پیشرانه‌ای به‌عنوان پیشرانه برتر انتحاب نشده و تنها از زیرمجموعه این برند یعنی لکسوس یک پیشرانه درنظر گرفته شده است. درحالی که پیشرانه‌های تویوتا به‌دلیل استهلاک کم و کیفیت بالایی که دارند، در میان کارشناسان و علاقه‌مندان به خودروهای ژاپنی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. برند هیوندای امسال با دست‌پر در بین پیشرانه‌های برتر به خصوص آسیایی‌ها حضور داشت.

اخبار خودرو

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *