جایزه طراحی سال خودروی آلمان به “فولکس واگن توارگ ” رسید

فولکس واگن توارگ
ب

کارشناسان آلمانی در سال جاری در حوزه خودروهای سواری و مسافری “فولکس واگن توارگ” ۲۰۱۹ را تحسین کرده و “جایزه طراحی سال آلمان” را به آن اختصاص دادند.

به گزارش کارتور، ‌پرچم‌دار فولکس‌واگن به دلیل “طراحی کاربردی و مانا”، شیک، فضای داخلی فناورانه و همچنین فاکتورهای جذاب مستحق دریافت این عنوان در فرانکفورت آلمان شناخته شده است.

فولکس‌واگن در نسل سوم توارگ طراحی همه جانبه شیک، ظریف و مانایی ارائه می‌دهد که هیچ گزینه جذابی را -در داخل و خارج- فراموش نکرده و فضایی فناورانه و تکنولوژیک در ترکیب با ماهیت و ویژگی‌های کلاسیک خود عرضه می‌کند.

فولکس واگن توارگ

کارشناسان نتیجه نهایی خود را در خصوص این خودروی ۲۰۱۹ فولکس‌واگن این گونه توصیف کردند:

“تمامی جزئیات در این SUV فوق‌العاده در هماهنگی کامل است و مواد با کیفیت در کنار ساخت خوش فرم در الهام‌بخشی بیشتر آن موثراند. این خودروی خانوادگی از هر زاویه  تاثیرگذار و سرگرم‌کننده محسوب می‌شود.”

کلاس بیشاف، مدیر طراحی فولکس‌واگن در خصوص توارگ‌های جدید گفت: ماهیت دوستانه این خودروها نیازی به اثبات ندارد و مانور طراحی آن براساس ثبات و القای آرامش صورت گرفته است. این تعریف از زبان طراحی در نسل جدید توارگ به اوج خود رسیده است.

فولکس واگن توارگ

ویژگی‌های فولکس‌واگن توارگ

شرکت فولکس‌واگن در اوایل فرودین  سال جاری از نسل سوم شاسی بلند توارگ رونمایی نمود. فولکس واگن سعی بر این داشته تا برای جلب نظر مشتریان توارگ، طیف وسیعی از امکانات را در این شاسی بلند خوش استایل قرار دهد.

این خودرو ۲۰۱۹ روی پلتفرم MLB ساخته شده و -طول و عرض آن به ترتیب ۴٫۸ و ۱٫۹ متر- نسبت به اسلافش کمی بزرگتر به نظر می‌رسد. اما ارتفاع خودرو حدود ۷ میلی‌متر کاهش یافته و به ۱٫۷ متر رسیده است.

فولکس واگن با استفاده از مواد جدید موفق به کاهش وزن توارگ ۲۰۱۹ شده و با استفاده از مواد آلومینیومی و فولاد در ساخت شاسی و بدنه ضریب ایمنی آن را بالا برده است.

چراغ‌های جلو توارگ طراحی بسیار زیبایی داشته و به جلو پنجره کرومی و زیبای توارگ متصل است. این چراغ‌ها که به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین چراغ‌های خودرو در بازار محسوب می شوند، بیش از ۱۰۰ LED را در خود جای داده‌اند. طراحی سپر نیز بسیار زیباست و وجود دریچه‌های ورودی بزرگ هوا بر روی آن، ظاهری تهاجمی به توارگ ۲۰۱۹ داده است.

فولکس واگن توارگ

در نمای جانبی نیز از چراغ عقب خط شانه شروع شده، از بالای دستگیره درب‌ها عبور کرده و در نهایت به گلگیر جلو ختم می شود. رینگ‌های ۱۰ پره توارگ ۲۰۱۹ نیز بسیار زیبا بوده که بسته به نوع تیپ در سایزهای ۱۸ تا ۲۱ اینچی عرضه می‌شوند.

نمای عقب توارگ را می‌توان ظریف و زیبا توصیف کرد. چراغ‌های LED در عقب از طرحی جذاب بهره می‌برند. در طرفین سپر نیز خروجی‌های اگزوز قرار گرفته و این المان توانسته در ترکیب با طراحی سپر توارگ جدید، نمایی نسبتا اسپورت نیز به عقب آن ببخشد!

فولکس واگن توارگ

توارگ ۲۰۱۹ نسبت به مدل‌های قبل دیگر از طراحی یکنواخت و کسل کننده فولکس واگن دور شده است. نسخه های مدل بالای شاسی بلند توارگ ۲۰۱۹ پنل ابزار دیجیتال کامل ۱۲ اینچی را با صفحه نمایش لمسی بزرگ ۱۵ اینچی ترکیب می‌کند که قرار است در اولین مدل تولیدی در ولفسبورگ آلمان بکار گرفته شود. فولکس‌واگن مجبور شد که دریچه‌های هوا را به میزان بسیار کمی به سمت کنسول مرکزی حرکت دهد تا بتواند فضای بیش‌تری برای نمایشگر غول‌پیکر ایجاد کند؛ می‌توانید تصور کنید که این فضای زیاد اکثر قریب به اتفاق کارکردها و عملکردها را شامل می‌شود، اگرچه دکمه‌های کنترل فیزیکی بسیار کمی وجود دارد.

 

autobild.de

عصرایران

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *