تست آفرود شاسی بلند مرسدس بنز GLS مدل ۲۰۲۰ در صحرای نوادا

تست آفرود GLS جدید بنز
ب

خودروهای آفرودر این روزها مورد علاقه بسیاری از مردم جهان قرار گرفته‌اند تا دسترسی آنها به نقاط بکر طبیعت را راحت کنند. پیشتر خودروسازان محصولات خود را با تمرکز بر راحتی و آسودگی در حرکات جاده‌ای ارائه می‌کردند، و اینک بسیاری از خودروسازان بر عواملی مانند توانایی حرکت روی تمام زمین‌های جغرافیایی، کیفیت سواری و کارایی تمرکز کرده‌اند.

به گزارش کارتور، مرسدس بنز بر این باور است که هر دوی این عوامل باید در کنار قرار گیرد. این ادعا باعث شده تا نسخه اولیه یک  مرسدس بنز  GLS580 مدل ۲۰۲۰ را در صحرای  “نوادا” تست شود.

تست آفرود GLS جدید بنز

خودروهای GLS در جایگاه یک آفرودر سخت و قدرتمند قرار نمی‌گیرند و  به خاطر داشته باشید که بنز در این جایگاه کلاس G را رو می‌کند. اما بنز قصد دارد به مشتریان خود اثبات کند که آنها در GLS و در حین عبور از روی مناطق سنگی یا شنی، راحتی فوق‌العاده‌ای را تجربه می‌کنند.

پرچم‌دار SUV های مرسدس بنز، در مدل GLS450 با یک موتور ۳ لیتری توبوشارژ ۶ سیلندر ارائه می‌شود. اما در این بررسی، نسخه اولیه و جدید GLS580 را با موتور ۴ لیتری توئین توربوشارژ V8 در صحرای “بیگ دان” در “نوادا” آمریکا تست می‌شود.

تست آفرود GLS جدید بنز

این خودرو در هماهنگی کامل با فناوری هیبریدی EQ”- بوست” مرسدس است و با گشتاور  ۷۰۰ نیوتن‌متر ۴۸۳ اسب‌بخار توان تولید می‌کند. این خودرو به صورت استاندارد با قابلیت محرک تمام چرخ ارائه خواهد شد.

موتور ۴۸ ولتی “EQ- بوست” به ۲ دلیل مهم است. این موتور با تولید ۲۱ اسب‌بخار و ۲۵۰ نیوتن‌متر اضافه “انفجاری کوتاه” در شتاب‌گیری تولید می‌کند. این سامانه قدرت خود را از یک سامانه کنترل بدنه ” E-Active” دریافت می‌کند که در هماهنگی با “تعلیق هوا” میزان جست‌و خیز خودرو را با توجه به دمپرهای هر چرخ کنترل می‌کند.

تست آفرود GLS جدید بنز

این GLS  همچنین قادر به اسکن جاده پیش روی خود است و با توجه به ناهمواری و موانع سر راه، سیستم تعلیق را هماهنگ خواهد کرد. نتیجه این قابلیت رانندگی روان بدون توجه به سطح جاده‌ای است.

اگر با GLS و با سرعتی حدود ۲۴ کیلومتر بر ساعت به صورت دورانی در زمینی شنی بچرخید، این خودرو عملکرد روان و نرمی را از خود نشان می‌دهد.

تست آفرود GLS جدید بنز

یک مرسدس بدون حالت E-ABC (کنترل بدنه ” E-Active”) تفاوت خود را سریعا با مدل مجهز به آن نشان می‌دهد. خودرو بدون سیستم E-ABC  جست‌ وخیز و پرش‌های بیشتری دارد، در حالیکه بنز مجهز به  E-ABC  روان، نرم و آرام مسیرهای غیرآفرودی خود را طی می‌کند که در نوع خود گزینه بسیار چشم‌گیری است.

تست آفرود GLS جدید بنز

این خودرو در هنگام گیر کردن میان شن و ماسه‌های کویر نیز ترفند جالب دیگری را رو خواهد کرد. زمانی که چرخ‌های این خودرو در میان شن‌های کویر فرو رفت، فشار یک دکمه باعث جهش اندک خودرو به بالا و پائین می‌شود. در این هنگام قرار دادن خودرو در دنده و فشار بیشتر روی دریچه هوا باعث رهایی این SUV بزرگ می‌شود.

تست آفرود GLS جدید بنز

این فناوری ترفند بسیار مرتب و شسته رفته‌ای است. با این وجود مرسدس از آن به عنوان سیستم ‌کمکی یاد می‌کند.

خودروی GLS580 دو حالت در سرعت و سه ارتفاع قابل تنظیم را ارائه می‌دهد. در بیشترین حالت ارتفاع کف این خودرو تا سطح زمین به ۱۱ اینچ خواهد رسید. سیستم‌های توزیع نیرو در این بنز شاسی‌بلند قادر به ارسال صفر تا صد  نیرو به هر دو محور عقب یا جلو هستند.

cnet.com

عصر ایران

 

 

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *