تاریخچه ای مختصر از سری زیبای DB آستون مارتین

آستون مارتین
ب

خودروسازی ۱۰۵ ساله. محصولی ۷۰ ساله

تاریخچه آستون مارتین را می توان به عنوان یک حماسه شکوهمند نام برد. خودروسازی که از سال ۱۹۱۳ تاکنون، فراز و نشیب های زیادی را طی کرده است تا امروزه به عنوان یکی از خودروسازان مطرح جهانی شناخته شود. خودروسازی که در سال ۱۹۲۲، با حضور در رقابت های جی پی فرانسه اولین نگاه ها را به سمت خود جلب کرد. در آن سال آستون با یک نمونه اولیه به نام “بانی” در این رقابت ها شرکت کرده بود و با دستیابی به میانگین سرعت ۱۲۲ کیلومتر در ساعت، توانست ده جایزه جهانی را از آن خود کند. سه سال بعد این شرکت در معرض ورشکستگی قرار گرفت و با فرار از مرز ورشکستی به نام “آستون مارتین موتورز” تغییر نام داد و به شهر فلتام (Feltham) نقل مکان کرد.

پس از موفقیت در لمانز سال ۱۹۳۲ و شروع دوران دیوید براون در سال ۱۹۴۷، این شرکت وارد دوره جدیدی شد. آستون مارتین در طول تاریخ، خودروهای قابل ملاحظه ای را به تولید رسانده است. بسیاری از مدل های زیبای این خودروساز بریتانیایی ، نام DB را به خود گرفته اند. سری DB آستون مارتین بصورت رسمی با DB2 در سال ۱۹۵۰ کار خود را شروع کرد. DB مخفف “دیوید براون”، بازرگان انگلیسی است که آستون مارتین را در سال ۱۹۴۷ وبه همراه لاگوندا (در سال ۱۹۴۸) خریداری کرد.

قبل از جنگ جهانی دوم، آستون مارتین چندان خودروساز مطرحی نبود. بنابراین دیوید براون در تحول اساسی آستون مارتین و تبدیل آن به یک شرکت مطرح جهانی، نقشی بسیار تاریخی ایفا کرده است. اگرچه اتومبیل های سری DB آستون مارتین در ابتدا به عنوان خودروهای اسپورت این شرکت شناخته می شدند. اما بعد ها در سال ۱۹۶۴ با نقش آفرینی DB5 محبوب، در فیلم مامور مخفی جیمز باند “گولدفینگر”، به محبوبیت جهانی دست یافت.

براون این شرکت را در سال ۱۹۷۲ فروخت و در همان سال تولید DBS پایان یافت. سرانجام آستون مارتین در دهه ۱۹۹۰ که تحت نظارت فورد قرار گرفته بود، نام براون را با معرفی DB7 زنده کرد.

 

آستون مارتین

DB1

اولین خودرویی که پس از خرید این شرکت از سوی براون ساخته شد، ۲-لیتر اسپرتس نامگذاری شد. این خودرو که به عنوان DB1 شناخته می شد، در سال ۱۹۴۷ آستون تنها ۱۵ عدد از آن را در نسخه رودستر به قیمت ۲۰ هزار پوند تولید کرد. این خودرو با ۹۰ اسب بخار قدرت، توانایی دست یابی به سرعت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت را داشت. اگرچه این آستون شباهت چندانی به دیگر DB های بعد خود ندارد، اما به عنوان سرآغاز سری DB همواره مورد احترام بوده است. آستون مارتین دو سال بعد اولین DB رسمی خود را رونمایی کرد.

 

آستون مارتین

DB2

وجود نشان و علامت DB بر روی این خودرو، حکایت از اولین DB رسمی این شرکت بود. DB2 یکی از محدود خودروهای بریتانیایی در آن زمان بود که توانایی رسیدن به سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت را داشت.

آستون بعد ها در سال ۱۹۵۳ خودرویی بر پایه DB2 به نام DB2/ 4 به بازار عرضه کرد که در ابتدا ۱۲۵ اسب بخار قدرت داشت و در ۱۱ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسید! بعدها آستون قدرت آن را تا ۱۴۰ اسب بخار افزایش داد.

این اولین آستون بود که واقعا نظر مردم را به خود جلب کرد و بلافاصله پس از اولین رونمایی در نمایشگاه نیویورک با تقاضای بی سابقه ای روبرو شد. آستون در نهایت ۴۱۱ دستگاه از این مدل را به تولید رساند.

 

 

آستون مارتین

DB2 / 4 MK3

در نام این خودرو اثری از DB3 دیده نمی شود. اما اگر صادق باشیم باید بگوییم این همان DB3 است.

این خودرو به عنوان نسخه نهایی DB2 شناخته می شود که با ۱۷۸ اسب بخار قدرت و شتاب صفر تا صد ۹ ثانیه ای، توجه ها را به خود جلب می کرد. آستون به خریداران این خودرو این امکان را داده بود که بصورت اختیاری اگزوزهای ارتقا یافته، جهبه دنده اتوماتیک و همچنین ترمزهای دیسکی (حداقل در جلو) را برای DB3 خود سفارش دهند. البته ترمزهای دیسکی در ۱۰۰ دستگاه اول سفارشی بوده و بعد ها به عنوان استاندارد بر روی همه مدل ها قرار گرفت.

اگر به جلوپنجره این خودرو دقت کنید، می بینید که این همان جلوپنجره ای است که تا به امروز به عنوان امضای محصولات آستون مارتین تبدیل شده است.

 

آستون مارتین

DB4

آستون برای خلق DB4 کار خود را از سال ۱۹۵۶، آغاز کرد و سرانجام این خودرو را در نمایشگاه لندن ۱۹۵۸ به معرض نمایش در آورد. آستون در شکل دهی این مدل از پانل های آلومینیومی بر روی یک چارچوب لوله ای بر روی شاسی استفاده کرده بود.

این آستون همچنین اولین آستون بود که دارای یک موتور کاملا توسعه یافته بود.  طراحی این موتور توسط مهندس افسانه ای آستون در آن زمان، Tadek Marek صورت گرفته بود. یک موتور ۳٫۷ لیتری ۶ سیلندر خطی، با قدرت ۲۴۰ اسب بخار و همچنین گشتاور ۲۴۰ نیوتون متری، قادر بود این آستون را در عرض ۹ ثانیه به صد کیلومتر در ساعت برساند. همچنین این موتور DB4 را قادر ساخته بود که به حداکثر سرعت ۲۲۵ کیلومتر در ساعت دست یابد.

اما مهمتر از همه می توان گفت که آستون با عرضه این مدل، جهان را برای نمایش معروف ترین آستون مارتین تمام دوران ها آماه کرد.

 

آستون مارتین

DB5

اگر تا به حال یک ماشین واحد برای تعریف برند آستون مارتین وجود داشته باشد این همان ماشینی است که می تواند برند آستون مارتین را برای شما تعریف کند.

این همان DB5 معروف است. نمونه استاندارد و پایه این خودرو بطور قابل توجهی مشابه DB4 است. با این تفاوت که DB5 دارای ترمزهای دیسکی جدید، شیشه های برقی و یک گیربکس ۵ سرعته ZF می باشد. موتور این آستون را یک گونه ۴ لیتری تشکیل می دهد که با ۲۸۲ اسب بخار قدرت و ۲۸۰ نیوتون متر گشتاور، این خودرو را در عرض ۷٫۱ ثانیه به تندی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رساند.

اما هیچ کدام از پیشرفت های فنی این خودرو به اندازه حضور DB5 در فیلم “گولدفینگر” با بازی “شان کانری” در نقش مامور مخفی جیمز باند (۰۰۷)، این خودرو را محبوب نکرد.

 

آستون مارتین

DB6

این آستون نیز به طور عمده به DB4 و DB5 شباهت دارد. با این تفاوت که سه چهارم عقبی خودرو دوباره طراحی شده است. آستون برای افزایش فضای سرنشینان در این مدل، خط سقف را بالاتر برده و فاصله بین دو محور را نیز افزایش داده است. همچنین آستون مارتین سپر های جلو و عقب جدیدی برای DB6 طراحی کرده بود.

هر چند موتور ۴ لیتری این خودرو هیچ تفاوتی با نمونه موجود در DB5 ندارد، با این حال آستون شتاب این مدل را یک ثانیه کمتر (۶٫۱) و سریعتر از DB5 معرفی کرده بود.

 

آستون مارتین

DBS Mk1

طراحی DBS با طراحی کلاسیک دیگر DBها مقداری تفاوت داشت. در واقع شرکت آستون از زمان معرفی DB MK3 تا DB6 (که چند سالی در کنار DBS فروخته می شد) در یک شکل طراحی کلاسیک گیر کرده بود.

موتور این خورو نیز همان موتور ۴ لیتری شش سیلندری بود که اگر برای خریدار، کیت ونتیج (Vantage) نصب می شد، قدرت آن به ۳۲۵ اسب بخار افزایش می یافت. آستون DBS با این موتور تا سال ۱۹۷۲ تولید شد و پس از آن با اضافه شدن یک موتور V8، “آستون مارتین V8” نامگذاری شد.

همچنین ناگفته نماند که این خودرو نیز در سال ۱۹۶۹ در یکی از فیلم های جیمز باند حضور داشته است.

 

آستون مارتین

DB7

طراحی این خودرو توسط “ایان کالوم” انجام شده است و حاصل کار، خودرویی زیبا از آب درآمده است. موتور مجهز به سوپرشارژ این خودرو، در واقع یک گونه شش سیلندر خطی است که ۳۳۵ اسب بخار نیرو تولید می کند. آستون مارتین با اضافه کرن یک گونه V12 با ۴۳۵ اسب بخار قدرت و ۵۴۰ نیوتون متر گشتاور، نسخه DB7 ونتیج را در سال ۱۹۹۹ عرضه کرد.

 

آستون مارتین

DB9

چرا DB8 نه؟! چون آستون مارتین تصور می کرد که با قرار دادن عدد ۸ در عقب خودرو، مردم گمان می کنند که با یک خودروی ۸ سیلندر طرف هستند! در حالی که آستون مارتین در این مدل از یک گونه V12 دوست داشتنی استفاده کرده بود.

با این حال، این خودرو سر آغاز طراحی های مدرن این شرکت بود. DB9 اولین آستون مارتینی بود که بر پایه  پلتفرمی (پلت فرم VH) توسعه داده شده بود که تا به امروز نیز در نسخه های ونکویش و رپید مورد استفاده قرار می گیرد.

در هر حال DB9 را می توان به عنوان یکی از زیباترین خودروهای کلاسیک GT نام برد.

 

آستون مارتین

DBS Mk2

خودرو دوستان شاهد حضور این نسخه از آستون مارتین در فیلم “کازینو رویال” بوده اند.

این خودرو یک نسخه قدرتمندتر از DB9 بود که موتور ۶٫۰ لیتری V12 با ۵۱۰ اسب بخار قدرت در آن استفاده شده بود. آستون مارتین برای کاهش وزن این مدل، در طراحی این مدل از فیبرکربن استفاده کرده بود. تمام این ها باعث شده بود که این خورو تنها در عرض ۴٫۳ ثانیه به تندی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد و هارمونی بی نظیری را با بدنه زیبای این مدل برقرار کند.

 

آستون مارتین

DB10

در زیر این بدنه کاملا جدید و زیبا یک V8 ونتیج قرار گرفته است. آستون مارتین این مدل را تنها برای فیلم “اسپکتر باند (Spectre Bond)” ساخته بود. به همین دلیل تنها ۱۰ عدد از این آستون مارتین تولید شد و فقط یکی از آن ها برای عموم به قیمت ۳٫۲ میلیون دلار به فروش گذاشته شد.

با این حال پیش بینی می شد که آستون مارتین با رونمایی از این مدل، پیش نمایشی از مدل DB11 را به نمایش می گذارد که دقیقا هم درست از آب در آمد.

 

آستون مارتین

DB11

این خودرو را می توان شروع یک فصل کاملا جدید برای این شرکت به حساب آورد. خودرویی زیبا، دارای یک شاسی آلومینیومی جدید و یک طراحی عضلانی و ملایم که اکنون علاوه بر موتور V12 و ۵٫۲ لیتری توربوشارژ خود آستون مارتین، یک نسخه ۴ لیتری نیز در دسترس قرار گرفته است که توسط مرسدس AMG ساخته شده است. ناگفته نماند که برای نسخه ولانته (Volante) تنها گزینه ۸ سیلندر قابل انتخاب خواهد بود.

در هر حال این بهترین آستون مارتینی است که تا به امروز ساخته شده است.

 

آستون مارتین

یک نسخه مسابقه ای DBR نیز وجود دارد …

این خودرو همان خودرویی است که در مسابقات لمانز ۲۴ ساعته در سال ۱۹۵۹ توسط “جان سولادوری” و “کارول شلبی” و همچنین به کمک مهندس “تد کاتینگ” رانندگی می شد.

این مدل دارای یک موتور ۳٫۰ لیتری شش سیلندر خطی متصل به یک جعبه دنده ۵ سرعته می باشد که قادر به تولید ۲۵۰ اسب برتر انگلستان می باشد!

 

فردین محمدسور

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *