ب‌ام‌و «M8 کامپتیشن» با تیونینگ منهارت

ب‌ام‌و M8 کامپتیشن -تیونینگ منهارت
ب

در‌حال‌حاضر ب‌ام‌و M8 کامپتیشن را می‌توان سریع‌ترین محصول این خودروساز باواریایی دانست که البته مدت زیادی از ورودش به چرخه تولید نمی‌گذرد. اما در همین مدت زمان اندک تیونرهای بسیاری سراغ این سوپراسپرت آلمانی رفته و تغییرات وسیعی روی آن اعمال کرده‌اند. 

به گزارش کارتور، در ‌حال‌ حاضر ب‌ام‌و M8 کامپتیشن را می‌توان سریع‌ترین محصول این خودروساز باواریایی دانست که البته مدت زیادی از ورودش به چرخه تولید نمی‌گذرد. اما در همین مدت زمان اندک تیونرهای بسیاری سراغ این سوپراسپرت آلمانی رفته و تغییرات وسیعی روی آن اعمال کرده‌اند.

منهارت هم یکی از همان تیونرهاست که در جدیدترین پروژه خود سراغ M8 کامپتیشن رفته و آن را به‌‌نام M8 800 معرفی کرده است. بسته‌ ارتقای منهارت از موتور ۴٫۴ لیتری V8 تویین‌توربو ب‌ام‌و؛ ۸۲۳ اسب‌بخار قدرت و ۱۰۵۰ نیوتون‌متر گشتاور بیرون می‌کشد که درمقایسه‌ با مدل استاندارد، ۲۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتون‌متر گشتاور بیشتری دارد.

ب‌ام‌و M8 کامپتیشن -تیونینگ منهارت

در نتیجه این مشخصات، سرعت‌گیری صفر تا یک‌ صد کیلومتر ‌بر‌ ساعت آن ۶٫۲ ثانیه طول می‌کشد که ۰٫۶ ثانیه سریع‌تر شده است و از این ‌نظر در ردیف پورشه ۹۱۱ توربو S قرار می‌گیرد. همچنین، سرعت‌گیری صفر تا دویست کیلومتر ‌بر ‌ساعت آن نیز ۷٫۵ ثانیه است.

این تیونر آلمانی علاوه‌بر تقویت پیشرانه، این خودرو کوپه را به کیت بدنه مجهز کرده است. رینگ‌های آلومینیومی ۲۱ اینچی در جلو و عقب خودرو، بازبینی سامانه‌ تعلیق و فنر‌‌های قابل‌تنظیم با قابلیت کاهش ارتفاع تا ۳‌ سانتی‌متر روی این محصول نصب شده است.

منهارت همچنین سامانه‌ اگزوز را دست‌کاری کرده و فیلتر آلایندگی بنزین را از روی آن برداشته است تا صدای قدرتمند موتور شنیده شود. البته با نصب لوله‌های اگزوز جدید بدون مبدل کاتالیست، به ‌همراه دریچه‌های قابل‌تنظیم و خروجی‌های چهارتایی صد‌میلی‌متری، صدای خودرو بیشتر شده است.

 

اخبار خودرو

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *