بی صدا فریاد کن! تجربه رانندگی با مرسدس بنز E550 کابریولت + ویدئو

مرسدس_بنز_E550_کابریولت
ب

تجربه رانندگی با مرسدس بنز E550 کابریولت قوی ترین نسخه E کلاس

گزارش: میلاد احمدی        گروه عکاسی: مهشید کردار / سپیده بابایی

مرسدس بنز E کلاس که در ورژن های سدان، استیشن، کوپه و کابریولت ارائه می شود از جمله پر فروش ترین محصولات کمپانی به شمار می رود. خودرویی که یکی از میانه رو ترین های خانواده مرسدس بوده و نیاز طیف گسترده ای از مشتریان در تمامی رده های سنی با سلایق مختلف را پوشش می دهد. نسخه کوپه و کابریولت این خودرو به گونه ای طراحی شده تا نه آنقدر اسپرت و مخصوص پیست مسابقه باشد و نه آنقدر لوکس و حوصله سر بر. به نوعی یک کوپه نیمه لوکس محسوب می شود با ظاهر اسپرت و جذاب در عین حال تعلیق نرم و راحت برای استفاده روزمره. این خودرو در نسخه قبل و بعد از فیس لیفت با موتور های E350 شش سیلندر و پس از آن E250 چهار سیلندر توربو در کشورمان حضور یافت که اولی با شتاب ایده آل 5.7 ثانیه و دومی نیز با شتاب راضی کننده 7 ثانیه، نیاز مالکان عموما جوان خود را تا حد انتظار برطرف می کند. حال اما به سراغ نسخه ای از این خودرو می رویم که فراتر از حد انتظار ظاهر شده است.

” ویدئوی بنز E550 کابریولت قوی ترین نسخه E کلاس 

نیرومند اما فروتن!

مرسدس بنز E550 کابریولت مجهز به پیشرانه V8 توئین توربو 4.7 لیتری که مشابه با نسخه استفاده شده در مرسدس S500 با توانی معادل 402 اسب بخار می باشد. به محض اطلاع از ورود خودرو به تهران برنامه ای برای تهیه گزارش ترتیب دادیم. قرارمان را اواسط هفته در منطقه آبشار تهران گذاشتیم تا در خیابان های عریض و خلوت آن مشکلی برای به چالش کشیدن این کابریولت نیرومند نداشته باشیم. با رسیدن به پارکینگ آبشار، مرسدس E کلاس سفید با سقف پارچه ای سورمه ای رنگ زودتر از تیم ما در محل قرار حاضر شده بود. چهره آرام خودرو بدون هیچگونه رینگ یا بادی کیت اغراق شده موجب می شد که خودرو هیچگونه تفاوت ظاهری با یک E250 نداشته باشد و تنها نشان E550 بر روی درب صندوق بار نقطه تمایز آن به شمار می رفت. پس از اتمام تصویر برداری سوار بر خودرو شدیم و با سقف بسته حرکت را آغاز کردیم. از آن جایی که مدت زیادی از ورود نسخه کابریولت E کلاس فیس لیفت می گذرد و به کرات راجع به آن نوشته ایم، و مهم ترین دلیل برگزاری این تست پرداختن به قوای محرکه جذاب خودرو بود. از این رو در همان ابتدا خودرو را روی حالت اسپرت گذاشتیم و با فشردن شیفتر منفی پشت فرمان، گیربکس را روی حالت دستی تنظیم کردیم و با سرعت 30 کیلومتر در ساعت روی دنده 1، پدال گاز را به یک باره فشردیم. نتیجه غیر قابل تصور بود! چرخ های عقب خودرو در حال حرکت، چند ثانیه به شدت بکسواد کرده و خودرو به سمت جلو شلیک شد. شتاب 0 تا 100 این پیشرانه روی مدل S500 در حدود 4.6 ثانیه اعلام شده است که در مرسدس بنز E550 کابریولت با توجه به کاهش 200 کیلوگرمی وزن و ضریب آئرودینامیک پایین تر به 4.4 ثانیه رسیده است. این عدد برابر با شتاب ب ام و i8 بوده و حدود 1 ثانیه از مازراتی گرن کابریو سریع تر است! با وجود اینکه کیت اگزوز اسپرت روی خودرو نصب نیست اما فشار زیاد گاز خروجی آنچنان صدای غرش مهیبی تولید می کند که گویی سوار بر محصولات اسپرت AMG شده اید. با تعویض دنده در دور 6100 عبور از مرز سرعت 100 کیلومتر بر ساعت آنقدر سریع اتفاق می افتد که خودروی تصویر برداری در آینه محو می شود. در این حالت موتور حجیم خودرو به همراه توربو های آن آنقدر داغ می شوند که صدای چرخش فوق سریع فن های خنک کننده در حالت سکون به گوش می رسد. محوطه آبشار تهران که پیش از این بنظر محل مناسبی برای انجام تست های سرعت بود، حال گویی مسیری کوتاه و خطرناک برای توانایی های مرسدس بنز E550 کابریولت است. به کرات در حالت های مختلف شتاب گرفته در شرایط موجود نهایتا سرعت را به 130 کیلومتر در ساعت رساندیم. با وجود اینکه خودرو نسخه 4matic یا چهارچرخ متحرک نبود و گشتاور 600 نیوتن متری تنها به چرخ های عقب منتقل می شد اما در پیچ های تند چسبندگی زیادی به سطح جاده داشت و حتی شتابگیری در مسیر های U شکل نیز هیچگونه لغرش و آشفتگی در قسمت پشتی اتفاق نمی افتاد. البته در تمام طول مدت آزمایش سیستم کنترل کشش خودرو فعال بوده و در صورت غیر فعال شدن ممکن است خودرو چهره متفاوتی از خود نشان بدهد.

راحتی و آسایش

با وجود اینکه خودرو در حالت اسپرت قرار داشت اما سیستم تعلیق، رانندگی نرم و راحتی را بدون احساس هیچگونه ارتعاش به راننده هدیه می کرد. البته با توجه به اینکه عملکرد خودرو در حالت اسپرت (S) یا راحت (C) آنچنان تفاوتی ندارد مالک ترجیح می داد که اکثر اوقات در حالت C یا کامفورت رانندگی کند تا از نرمی بیشتر خودرو و توان بالای موتور به صورت همزمان لذت ببرد. ضمن اینکه هنگام بسته بودن پنجره ها کمترین صدایی از بیرون خودرو به کابین منتقل می شود و فقط در دور های بالا صدای اگزوز تا حدودی به گوش می رسد. با کشیدن اهرم موجود در کنسول مرکزی سقف سبک E کلاس تا سرعت 40 کیلومتر بر ساعت در مدت زمان کمتر از 20 ثانیه باز شده و با بالا آوردن بادگیر بالای شیشه جلو و قسمت پشتی خودرو و بستن پنجره ها، در بالاترین سرعت ها نیز فشار هوا به کابین منتقل نمی شود و به گفته مالک در سرد ترین روز های فصل زمستان هم با روشن کردن دریچه تهویه پشت گردن، می توان به راحتی با سقف باز رانندگی کرد.

کامل ترین تجهیزات موجود

E کلاس کابریولت که در نسخه پایه E200 قیمتی معادل 54 هزار دلار دارد در مدل پایه E500 ارزشی معادل 69 هزار دلار در کشور های حوزه خلیج فارس می یابد. اما به عقیده مالک خودرو که ساکن کشور کویت است، نسخه های موجود در خاورمیانه از کامل ترین سطح تجهیزات بهرمند نیستند و خودرو های سفارش آمریکای شمالی (با پسوند 550 بجای 500) سطح وسیع تری از امکانات سفارشی را ارائه می دهند. از این رو شخصا به کشور کانادا رفته و مرسدس بنز E550 کابریولت خود را به همراه شماری از تجهیزات سفارشی در حدود 110 هزار دلار خریدای نموده است! قیمتی معادل دو دستگاه E200 که با سفارش پکیج AMG روی آن هیچگونه تفاوت ظاهری با E550 نخواهد داشت! امکاناتی همچون انواع رادار های فعال جلو و جانبی، سیستم های فعال نگهدارنده بین خطوط و تشخیص خواب آلودگی، دوربین های دید 360 درجه، چرم آبی کبود صندلی ها و روکش چوبی منحصر بفرد داشبورد و کنسول و طیف کاملی از دیگر تجهیزات به همراه پیشرانه رام نشدنی V8 با کد M278 یک اثر هنری در E کلاس به نمایش می گذارد.

شایان ذکر است در این محدوده قیمتی گزینه های بی شماری میان خودرو های نو و کار کرده خواهید داشت. گزینه هایی همچون پورشه 911، انواع محصولات AMG، آئودی R8 یا حتی لامبورگینی گالاردو کارکرده که خیلی بیشتر از یک E کلاس کروک نگاه ها را به خود جلب می کند. به نوعی جلب توجه این خودرو آنقدر اندک بوده که در تمامی مدت حضور آن در تهران تقریبا هیچکس متوجه وجود یک E550 میان E250 های موجود در کشور نشده است در هنگام تست نیز کمتر رهگذری متوجه خاص بودن خودرو می شد.

با تمامی این تفاسیر بدیهی است که مالک خوش ذوق مرسدس بنز E550 کابریولت به هیچ عنوان علاقه ای به جلب توجه نشان نمی دهد و تنها دلیل منطقی برای متحمل شدن چنین هزینه گزافی، عشق و علاقه شخصی به خودرو و اهمیت لذت تمام و کمال رانندگی بوده است. در پایان با تشکر از آقای میلاد رضائیان مالک محترم خودرو و آقایان حامد فرشیدنیا، مجتبی جلیلیان و مهرشاد احمدی که در برگزاری این آزمایش یار و یاورمان بودند توجه شما را به جدول مشخصات جلب می نماییم.

منبع: مجله سرعت

نام خودرو مرسدس بنز E550 کابریولت 2016
پیشرانه 4663 سی سی V8 توئین توربو
قدرت/گشتاور 402 اسب بخار/ 600 نیوتن متر
گیربکس 7 سرعته G Tronic
انتقال نیرو چرخ های عقب
شتاب 0 تا 100 4.4 ثانیه
مصرف سوخت شهری 13.8 لیتر در صد کیلومتر
مصرف سوخت جاده ای 9 لیتر در صد کیلومتر
قیمت پایه جهانی 69 هزار دلار
قیمت نمونه مورد آزمایش 110 هزار دلار

” ویدئوی بنز E550 کابریولت قوی ترین نسخه E کلاس 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *