برابام BT62؛ ابرخودرویی فراتر از انتظار!

برابام BT62 چیست؟!

بازگشت پس از 22 سال غیبت!

شرکت بریتانیایی برابام ابرخودرویی به نام BT62 را رونمایی کرده است که با الگوبرداری از خودروهای فرمولاوان، تنها مختص رانندگی در پیست طراحی شده است. این شرکت پس از 22 سال غیبت و در سال 2014 با هدف ورود به سری رقابت های قهرمانی استقامت و مسابقات ۲۴ ساعته لمان توسط “دیوید برابام”، پسر موسس این شرکت احیاء شد.

این خودرو که از یک موتور 5.4 لیتری V8 بهره می برد، با قدرت خروجی 700 اسب ‌بخاری و بیشینه گشتاور 667 نیوتون متر، شاید در دنیای امروز چندان چشمگیر نباشد. اما وزن بسیار کم 972 کیلوگرمی این خودرو و طراحی ایرودینامیک آن، ترکیب بی نظیری را برای این خودرو رقم زده است که باعث می شود برابام در پیست مسابقه، فراتر از اعداد و ارقام عمل کند!

برابام که دارای نسبت وزن 41/59 در جلو و عقب است، از ویژگی هایی نظیر چرخ های آلیاژی 18 اینچی، لاستیک های مسابقه ای میشلن (Michelin)، ترمزهای برمبو (Brembo) شش پیستونه، کمربند ایمنی شش نقطه ای برای راننده و یک فرمان قابل حمل برخوردار است.

برابام تنها 70 دستگاه از این خودرو را با قیمت 1.8 میلیون دلار تولید خواهد کرد که همگی فرمان راست خواهند بود. همچنین ناگفته نماند که برابام درصدد تولید نسخه جاده ای BT62 نیز می باشد.

 

فردین محمدسور

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *